Güle Güle Sevgili Fatih Portakal, Hoşgeldin Selçuk Tepeli.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ülkenin özgür demokrasisi için GAZETECİLİK yaparak mücadele veren sevgili Fatih Portakal.

Hakkında çok yazılıp çizilen Sevgili Fatih Portakal. Toprak ana ile haşır neşir olacağın sağlıklı mutlu günler dilerim sana.

HaberTürk den gelen sevgili Selçuk Tepeli. ''Neden FOX ailesinden birisi değil de Selçuk tepeli?'' sorularını sormaktan kendimizi alamasak da. ''Doğan Şentürk'ün bir bildiği vardır'' diyerek sana da kucak dolusu sevgiler ile HOŞGELDİN diyoruz :ok

Fatih Portakal'ın Fox tv ye vedası.

10 19 23 ve 25 inci dakikaları önemli diye not almakla birlikte, kişisel olarak bir numaraya 19 uncu dakikayı yerleştirmeyi uygun gördüm.

Ağzına Sağlık Doğan Şentürk :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ülkenin çivisi çıkalı çok oldu.
Demokrasi, özgürlük, insan hakları, adalet, hak hukuk, vicdan gibi değerler evrensel normlardan, dikta rejiminin müsaadesine 1930'lardan sonra döndürüldü ve bu dönüşüme itiraz edenler bile zamanla boyun eğdi veya öldürüldü... Günümüzde de farklı bir şey yok maalesef... Sessiz ve derinden, istenilen çizgiye doğru yol alıyor ülke...

Bu saatten sonra, ne portakallar ne muzlar ne de şeftaliler fayda sağlar. Gidilen yolun dönüşü ülke için çok büyük sıkıntılarla olur artık. Zaten dönüş isteyen çoğunluk da yok.

Uğur Mumcu
Necip Hablemitoğlu
Bahriye Üçok
Sabahattin Ali
Deniz Gezmiş

Gibi örnekler varken tarihte, Fatih Portakal neyin mücadelesini, kimin için versin ki... Haklı bence.

Ayrıca, Fox Tv'nin de Amerika güdümlü olduğunu unutmamak lazım, emperyalistler ne isterse o oluyor dikkat edin.

Atatürk, yedi düvele karşı emperyalizmin oyuncağı olmayalım diye Milletin gayreti ile ülkeyi canla başla savaşarak özgürlüğü kazandıktan sonra gelen rahat ve lüks düşkünü yönetim 1950 yılına kadar nazismin rüzgarına, 1950'den sonra da Amerikan emperyalizmine mahkum etti ülkeyi.

Sonrası zaten malum. Günaydın desem, olmayacak, o zaman geçmiş olsun...

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Selçuk Tepeli dün ilk yayınında her ne kadar ''heyecanlı değilim'' dese de heyecanlı olduğu belliydi. E kolay değil, Türkiye'nin ciddi anlamda rakipsiz bir anchorman'ın yerini alıyor. İlk yayında dil sürçmeleri, elini ayağını kontrol edememe durumu seyirciye çok yansıdı. Bunlar kendisi için olumsuz şeyler mi? Tabii ki değil. Sonuçta profesyonel birinden bahsediyoruz. Birkaç programa kendi toparlar düşüncesindeyim. Başarılı olacağını da düşünüyorum açıkçası.

Fatih Portakal'ın yolu açık olsun. Dilerim ilerleyen zamanlarda farklı şekillerde yine onu televizyonda görürüz.

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
MIŞ GİBİ 'ler ülkesi olduk !

Sanki meclis var mış gibi...
Sanki basın özgürlüğü var mış gibi...
Sanki adalet var mış gibi...
Sanki hukuk var mış gibi..
Sangi demokrasi var mış gibi...
Sanki ahlak ve vicdan var mış gibi....
Sanki muhalefet var mış gibi...

Bu liste uzar gider....

Zannedersem küçük bir azınlık hariç bunlar halkımın büyük çoğunluğu için teferruat...Bunların olmazsa olmaz olduğunu anladığımızda umarım iş işten geçmemiş olur...Herkesin ORTAK PAYDASI bunlar olmazsa daha çok işimiz var demektir !

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
40
Bir zamanlar söylemişti,”bizim ihalelerle işlerimiz olmadığı için özgürce ve rahat haber yapabiliyoruz”. Bakalım yeni dönemde de özgürce ve rahat haber yapabilecekler mi? Ama gidişe bakınca bir renk gitmiş gibi hissettim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selçuk Tepeli dün ilk yayınında her ne kadar ''heyecanlı değilim'' dese de heyecanlı olduğu belliydi. E kolay değil, Türkiye'nin ciddi anlamda rakipsiz bir anchorman'ın yerini alıyor. İlk yayında dil sürçmeleri, elini ayağını kontrol edememe durumu seyirciye çok yansıdı. Bunlar kendisi için olumsuz şeyler mi? Tabii ki değil. Sonuçta profesyonel birinden bahsediyoruz. Birkaç programa kendi toparlar düşüncesindeyim. Başarılı olacağını da düşünüyorum açıkçası.

Fatih Portakal'ın yolu açık olsun. Dilerim ilerleyen zamanlarda farklı şekillerde yine onu televizyonda görürüz.
Fatih Portakal'ın sabah kuşağını İsmail Küçükkaya'ya bıraktığı dönem İsmail den nedense hiç hazetmemiştim, halen de pek sevmem.
Selçuk için durum nasıl olur bilemiyorum. Hakkında hayırlısı osun, başarılar diliyorum elbette :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir zamanlar söylemişti,”bizim ihalelerle işlerimiz olmadığı için özgürce ve rahat haber yapabiliyoruz”. Bakalım yeni dönemde de özgürce ve rahat haber yapabilecekler mi? Ama gidişe bakınca bir renk gitmiş gibi hissettim.
Gazetecilerin ticaretle, Din görevlilerinin Devlet işleri ile iştigal halinde olması son bulmadıkça hiç bir şeyin renginin olacağına da inancım yok açıkçası.

Gazeteci HABER yapsın yalakalık değil, Din adamı da AHLAK ve İMAN anlatsın politika değil.

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
hayırlı olsun .. fatih portakal efsaneydi .. kendi tabiriyle rakipsiz kaldı...

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
haberciliği yalayıcılık olarak kabul edip, icra edenlerin sayısının bir an önce azalması ve kimseden korkmadan, doğru, özgür gazetecilik (genel terimdir) yapanların sayısının hızlıca artması temennimizdir. kalemini parayla satanların yeri cehennemdir. ( cehennem: en kötü, an pis, en acı dolu yer anlamında)

L Çevrimdışı

lordhaseky 

Aktif Üye
3 Eyl 2020
52
30
Fatih Portakal gene iyi bile dayandı. Ben bi' suikaste kurban gider diyordum adam en azından yaşıyor. Ahmet Hakan'ın başına gelenler ve olaylar sonrası (ayrıca bu süreçte çalıştığı medya grubunun el değiştirmesi) 180 derece dönüşünü biliyoruz.

Bi de şöyle bi' gerçek var.Burada yaşları büyük abilerimiz var 90'ları dolu dolu yaşamış insanlar. Medya da genelde anchormanler, haberciler ve gazeteciler deyim yerindeyse sahibine göre kişniyor.Tarafsız medya olamaz bu sebeple, önemli olan gerçekleri halka yansıtması diye düşünüyorum ve Fatih Portakal bu olayı gayet iyi icra etmekteydi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt