GTX 1080 Ti 4K TV Tavsiyesi için Yardımcı Olabilir misiniz?

B Çevrimdışı

bailo

Yeni Üye
1 Nis 2019
4
30
Herkese Merhabalar,

Masaüstü PC için 4k Oyuncu Sistemi toplamaktayım.

Sistem parçaları gayet yeterli.

Ancak aramakta olduğum fiyat aralığında hangi 4k TV'yi almam gerektiği konusunda kararsız kaldım.

Max. Bütçem 3000tl'dir.

HDR ve Canlı renkleri olan, ayrıca ekran hareketleri hızlı bir 4k TV arıyorum.

Ancak yerel markalar için(Vestel, Axen, Sunny, Regal,vs...) malzeme kalitesinin kötü olduğu, ve ekran renklerinin çok cansız olduğu, ayrıca zamanla arıza verdikleri hakkında herkes bir yorum yapıyor. ve yorumlar hiçte iç açıcı değil.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Masaüstü PC 4k Oyunculuk için hangi Marka/Modeli seçmek gerekir bütçemize göre?

Yorumlarınızı ve Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bütçe sıkıntınız yoksa SAMSUNG 55NU800 alın derim.
Nvidia kartlar da artık Freesync destekleyebiliyor.
Freesync açar, akıcı ve yumuşak bir görüntü keyfini doyasıya yaşarsınız.

55NU8000 aşağıdaki modlarda Freesync destekliyormuş;

AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz)

Dipnot : Bütçenizi sonradan gördüm kusuruma bakmayın.

B Çevrimdışı

bailo

Yeni Üye
1 Nis 2019
4
30
Bütçe sıkıntınız yoksa SAMSUNG 55NU800 alın derim.
Nvidia kartlar da artık Freesync destekleyebiliyor.
Freesync açar, akıcı ve yumuşak bir görüntü keyfini doyasıya yaşarsınız.

55NU8000 aşağıdaki modlarda Freesync destekliyormuş;

AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz)

Dipnot : Bütçenizi sonradan gördüm kusuruma bakmayın.

Estağfurullah, önemli değil.

Aklımda aslında Philips 43PUS6503 modeli var. Fiyatı çoğunlukla 3000tl'nin altına iniyor.
Ancak, kalitesi nasıldır, memnun kalır mıyım, kalmaz mıyım, sorun çıkarır mı bilemiyorum..
Yani o kadar para vereceğiz sonuçta, alıpta memnun kalmaz isek yazık olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Estağfurullah, önemli değil.

Aklımda aslında Philips 43PUS6503 modeli var. Fiyatı çoğunlukla 3000tl'nin altına iniyor.
Ancak, kalitesi nasıldır, memnun kalır mıyım, kalmaz mıyım, sorun çıkarır mı bilemiyorum..
Yani o kadar para vereceğiz sonuçta, alıpta memnun kalmaz isek yazık olur.

Hareketli sahne performansı istiyorsanız VA panel bakın. TN panel TV yok piyasada sanırım.

B Çevrimdışı

bailo

Yeni Üye
1 Nis 2019
4
30
Yanlız, VA veya IPS gibi Panel farklılıkları şans işi diyor çoğu kullanıcı.
Bir bilginiz var mıdır?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Profosyonel oyuncular için tvlerin uygun olacağını düşünmüyorum. Her ne kadar samsung q serili tvlerinde bu noktaya değinse de tepkime süresi olarak yeterli değiller en azından monitörler kadar değiller. Birde konuda yanlış bir bilgilendirme var düzeltmek istiyorum. Nvidia ekran kartlarına gsync desteği geldi ancak televizyonda displayport olmadığı için pc ile kullanamazsın.

B Çevrimdışı

bailo

Yeni Üye
1 Nis 2019
4
30
Monitör almayı kesinlikle düşünmüyorum, çünkü FPS oyuncusu değilim. CS:GO, Fortnite, PUBG oynayan birisi olsaydım direk Monitör alırdım zaten ?
Ayrıca G-sync veya FreeSync gibi bir özellik benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Ki bunu 1080p 1ms FreeSync özellikli Gaming Monitör kullanmış birisi olarak söylüyorum. Bunlara rağmen iyi bir ekran kartım vardı, ve yinede medium ayarlarda bile yırtılmalar takılmalar oluyordu.
O yüzden 4k alacak isem Monitör kesinlikle düşünmem.

Bu konuyu çok araştırdım, ve gerçekten ekran kalitesi iyi bir 4k Televizyon ile PC Gaming konusunda çok memnun olan kullanıcılar var.
Yabancı forumlarda bunun hakkında birçok makale bulabilirsiniz, ve Youtube videolarında ?

Ancak ben sadece Marka/Model için karar veremiyorum 4k TV için.

Ama, büyük ihtimalle Samsung veya Philips alacağım sanırım..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Profosyonel oyuncular için tvlerin uygun olacağını düşünmüyorum. Her ne kadar samsung q serili tvlerinde bu noktaya değinse de tepkime süresi olarak yeterli değiller en azından monitörler kadar değiller. Birde konuda yanlış bir bilgilendirme var düzeltmek istiyorum. Nvidia ekran kartlarına gsync desteği geldi ancak televizyonda displayport olmadığı için pc ile kullanamazsın.

Evet, Nvidia bunu HDMI üzerinden desteklemiyormuş.
Zaten G-Sync tutmamıştı.
AMD GPU'ya geçmesi gerekiyor NU8000'de kullanabilmesi için.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Monitör almayı kesinlikle düşünmüyorum, çünkü FPS oyuncusu değilim. CS:GO, Fortnite, PUBG oynayan birisi olsaydım direk Monitör alırdım zaten ?
Ayrıca G-sync veya FreeSync gibi bir özellik benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Ki bunu 1080p 1ms FreeSync özellikli Gaming Monitör kullanmış birisi olarak söylüyorum. Bunlara rağmen iyi bir ekran kartım vardı, ve yinede medium ayarlarda bile yırtılmalar takılmalar oluyordu.
O yüzden 4k alacak isem Monitör kesinlikle düşünmem.

Bu konuyu çok araştırdım, ve gerçekten ekran kalitesi iyi bir 4k Televizyon ile PC Gaming konusunda çok memnun olan kullanıcılar var.
Yabancı forumlarda bunun hakkında birçok makale bulabilirsiniz, ve Youtube videolarında ?

Ancak ben sadece Marka/Model için karar veremiyorum 4k TV için.

Ama, büyük ihtimalle Samsung veya Philips alacağım sanırım..

4K oynayacaksanız 1080Ti'nin verebileceği FPS belli, size 50-60 Hertz panel yeterli gelecektir.
Ama iyi bir hareketli sahne performansına sahip TV 3000 TL'ye bulunabilir mi orası bilinmez benim için.

A Ado hocam yardımcı olsun o konuda.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt