GSM Operatörlerinin Fırsatları ve Tarifeler

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
VestelCell.
9+9 gb.
1000 dakika.
1000 sms.
55 TL.
Vestelcell'in biraz sıkıntılı olduğu hakkında yorumlar vardı. Her Vestel bayisinden geçilmiyormuş + Vestelcell aboneliği yapan bayiler de neyi nasıl yapacağını bilmiyor, evrak eksik oluyor tarzı şeyler diyorlardı, 1 yıl geçmiş üzerinden öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. Fakat Ekşisözlük'teki güncel yorumlar da öğrenmediklerini gösteriyor.

Bu fiyatların güncel olup olmadığı da şüpheli, aslında biraz tanıtım ve reklam yapsalar bu fiyatlarla VestelCell'e geçen çok olur. 18 GB 55 TL'ye vermek günümüz koşullarına göre çok uygun. POCell vardı, tutmadı. Yine Avea destekli Uğurcell vardı o da tutmadı. Taraftar hatlarını ayrı tutuyorum çünkü onlar için TT bayilerinden işlem yapılabiliyor. POCell için petrole gitmek, Vestelcell için şehirdeki "seçilen" vestel bayilerine gitmek zor. Teknosacell de hat üzerinden taksitli telefon satma öncelikli bir oluşum fakat sayın Teknosa, insanların taahhütü var bunu ne yapacağız ? Bim ve Ptt'nin bir tutma sebebi de yaygın olması.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Vestelcell'in biraz sıkıntılı olduğu hakkında yorumlar vardı. Her Vestel bayisinden geçilmiyormuş + Vestelcell aboneliği yapan bayiler de neyi nasıl yapacağını bilmiyor, evrak eksik oluyor tarzı şeyler diyorlardı, 1 yıl geçmiş üzerinden öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. Fakat Ekşisözlük'teki güncel yorumlar da öğrenmediklerini gösteriyor.

Bu fiyatların güncel olup olmadığı da şüpheli, aslında biraz tanıtım ve reklam yapsalar bu fiyatlarla VestelCell'e geçen çok olur. 18 GB 55 TL'ye vermek günümüz koşullarına göre çok uygun. POCell vardı, tutmadı. Yine Avea destekli Uğurcell vardı o da tutmadı. Taraftar hatlarını ayrı tutuyorum çünkü onlar için TT bayilerinden işlem yapılabiliyor. POCell için petrole gitmek, Vestelcell için şehirdeki "seçilen" vestel bayilerine gitmek zor. Teknosacell de hat üzerinden taksitli telefon satma öncelikli bir oluşum fakat sayın Teknosa, insanların taahhütü var bunu ne yapacağız ? Bim ve Ptt'nin bir tutma sebebi de yaygın olması.
Evime yakın 4 vestel kurumsal mağaza var.
Geçer 3 ay kalır geri dönerim.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Evime yakın 4 vestel kurumsal mağaza var.
Geçer 3 ay kalır geri dönerim.
Taahhütlü bunlar 12 ay. Ha aynı tarifenin bir de taahhütsüz ücretini belirlemek zorundalar, isteyen o fiyattan da taahhütsüz şekilde alabilir. Hatta Vestel yakın zamana kadar 12+12 diye dayatıyordu. Şimdi işlerine gelmiyor tabi öyle uzun taahhütler. Zamanında müşterinin işine gelmezken zorla yaparlardı şimdi kendi işlerine gelmiyor.

Geçen yıldan 12+12 şeklinde ilk dönem 70 ikinci dönem 85 şeklinde imzalattıkları taahhütler vardı. O paket şimdilerde 140 TL'leri bulduğu için o ikinci dönem taahhütü başlatmayıp iki kat fiyat çekiyorlar. Öncesinde müşteri 12 ayı aşan taahhütler yasal değil derken işi yokuşa sürüyorlardı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Screenshot_20221219-104000_Trk-Telekom.jpg
Screenshot_20221219-103939_Trk-Telekom.jpg

Yıllarca sorgulamadan her sene otomatik üst paket geçişleri yaptığım vodafone operatörünün geçen sene abartması neticesi sizin de bildiğiniz olaylı şekilde TT ye geçiş yaptım ve süre doldu.

Süre bitimine yakın başlayan aramalarda TT nin taşeron firmasının lakayıt gevşek ağzılıları ile muhatap olmamak için tüm aramaları engelledim çünkü geçen sene uyguladığım taktiğe bu sene devam etme kararı almıştım kendimce yani hep dışarıdan gelene indirim var diye yine vodafone operatöre geçeceğim.

Dün gece aklıma gelince baktım, taahhüt de bitmiş, süre de bitmiş, ama gelecek olan fatura yine 46 küsürden kesilmiş.

Geçiş yapacak olsam da fiyatlara bakıyorum cidden uçmuşlar. Sürekli ofiste olduğumuz için internet ile öyle aman aman işim olmuyor. Ancak toplantı günleri veya yerinde tespit dosyalarında tüketici ziyaretlerinde dışarıda oluyoruz ki 1-2 gb internet her şekilde işimi görür aslında. Buna rağmen sunulan teklifler inanılmaz saçma bana göre.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
A Adem Helvacı hocam o fatura muhtemelen kullandığınız ayın faturası. Bu ay eğer taahhüt bittiyse ve yenileme değişiklik yapmazsanız bir sonraki ay gelebilir fatura. Gerçi tarife ve taahhüt detaylarına bakmak lazım, bitince ne olacağı orada yazıyordur. Bahsi geçen tarifenin şuanki ücreti 87 TL, taahhütsüz 130 TL demişler. Aman diyim dikkat edin.

Aslında sizin işinizi Bimcell ve Pttcell'in düşük internetli paketleri de görür, hem de kafa rahat olur. Her ay paket yükleme gibi derdi de yok, faturasızda otomatik yükleme + paket tanımı yapınca kendi kendine atıyorum her ayın 10'unda 50 TL yükler, 11'inde de paketiniz yenilenir.

Geçen ay internetin bittiğine dair bir sms gelmeden paket aşımı yapmış 44 MB için 30 TL kesmiş. Paket fiyatım 10 GB 40 TL şuan için. 10 GB + 44 MB'a 70 TL fatura çıkarmış sevgili operatörüm. Konuşurken de yapıyor aynısını, DK biterse aşım yapıp devam ediyor, kapatınca hattınızdaki dakikalar bitmiştir şeklinde sms geliyor.

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Screenshot_20221219-104000_Trk-Telekom.jpg
Screenshot_20221219-103939_Trk-Telekom.jpg

Yıllarca sorgulamadan her sene otomatik üst paket geçişleri yaptığım vodafone operatörünün geçen sene abartması neticesi sizin de bildiğiniz olaylı şekilde TT ye geçiş yaptım ve süre doldu.

Süre bitimine yakın başlayan aramalarda TT nin taşeron firmasının lakayıt gevşek ağzılıları ile muhatap olmamak için tüm aramaları engelledim çünkü geçen sene uyguladığım taktiğe bu sene devam etme kararı almıştım kendimce yani hep dışarıdan gelene indirim var diye yine vodafone operatöre geçeceğim.

Dün gece aklıma gelince baktım, taahhüt de bitmiş, süre de bitmiş, ama gelecek olan fatura yine 46 küsürden kesilmiş.

Geçiş yapacak olsam da fiyatlara bakıyorum cidden uçmuşlar. Sürekli ofiste olduğumuz için internet ile öyle aman aman işim olmuyor. Ancak toplantı günleri veya yerinde tespit dosyalarında tüketici ziyaretlerinde dışarıda oluyoruz ki 1-2 gb internet her şekilde işimi görür aslında. Buna rağmen sunulan teklifler inanılmaz saçma bana göre.

Abi, uygulamanın -kullanımlarım- olan ilk ekranında size özel diye bir bölüm oluyor. Orada sana özel kampanya olması lazım. Benim 20 gb 1000dk lık paket taah. bitiminde ben de yeniletmedim. İki ay yine 70 civarı fatura geldi. Sonra 90 a yükseldi. Arayan bayan uygulamada görünen 25 gb 1500 dk lık paketi 105 liradan teklif etti ben de kabul ettim. O pakette hiçbir yerde daha ucuzu yoktu. İki alt paketi bile yeni gelene daha pahalı. Aramalara ya da uygulamana bak. 🙂 Artık yeni gelen değil mevcut müşteriyi el üstünde tutuyorlar.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Faturalı (sözleşme) olsun fark etmez.
Geçeceğim operatör bana daha iyi teklif sunuyorsa 300 TL yansın.
Burada 300 TL yanar, öteki tarafta 350 TL karım olur.
Hele bir VestelCell deneyim de. 😏

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi, uygulamanın -kullanımlarım- olan ilk ekranında size özel diye bir bölüm oluyor. Orada sana özel kampanya olması lazım. Benim 20 gb 1000dk lık paket taah. bitiminde ben de yeniletmedim. İki ay yine 70 civarı fatura geldi. Sonra 90 a yükseldi. Arayan bayan uygulamada görünen 25 gb 1500 dk lık paketi 105 liradan teklif etti ben de kabul ettim. O pakette hiçbir yerde daha ucuzu yoktu. İki alt paketi bile yeni gelene daha pahalı. Aramalara ya da uygulamana bak. 🙂 Artık yeni gelen değil mevcut müşteriyi el üstünde tutuyorlar.

Screenshot_20221219-142200_Trk-Telekom.jpg
Screenshot_20221219-141644_Trk-Telekom.jpg

Benden bu kadar umutsuzlar bak :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sizlerin de belirttiği üzere operatörler de bu taahhüt mevzusundan sıkıldı sanırım, ''kredi kartını gir, paket her ay kendisini yenilesin, siz iptal etmediğiniz sürece sürekli yenilensin'' diyorlar , güzel mantık :)

f116f728a85b395f2e.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşlerin uzamasını hiç sevmem, az önce vodafone tr ye girdim, en düşük paketi seçtim ve talimatı verdim. 24 saat içerisinde teyit için arayacaklar :ok

67TL ye 750 dakika 100 sms 6gb+her ay 2gb internet hediyeli.
f3ef9f366c905eee9c.jpg

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Simple denen paketler biraz sıkıntılı. Bunlar ne ön ödemeli ne de faturalı ikisinin ortası bir şey. Taahhütsüz faturalı diyebiliriz. Turkcell'in Rahat'ı ile benziyor. Bunlar kısıtlı paketler. Normal faturasızlar gibi değil. 4 haneli bir numaraya işiniz düştü sms atacaksınız diyelim ki, olur ya kampanyaya vs katılmak için, Simple paketlerde atamıyorsunuz. İnsanlık hali yanınızdakinin interneti bitmiş siz kendi telefonunuzdan paylaşmak istediniz. Simple paketlerde o da yapılmıyor. "Ön ödemeli faturalı hat" diye geçiyor bunlar. En azından taahhütsüz, fırlayıp gitme imkanı var.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Simple denen paketler biraz sıkıntılı. Bunlar ne ön ödemeli ne de faturalı ikisinin ortası bir şey. Taahhütsüz faturalı diyebiliriz. Turkcell'in Rahat'ı ile benziyor. Bunlar kısıtlı paketler. Normal faturasızlar gibi değil. 4 haneli bir numaraya işiniz düştü sms atacaksınız diyelim ki, olur ya kampanyaya vs katılmak için, Simple paketlerde atamıyorsunuz. İnsanlık hali yanınızdakinin interneti bitmiş siz kendi telefonunuzdan paylaşmak istediniz. Simple paketlerde o da yapılmıyor. "Ön ödemeli faturalı hat" diye geçiyor bunlar. En azından taahhütsüz, fırlayıp gitme imkanı var.
Sebebini açıklayamasam da faturalı tarife yıllardır rahat geliyor bana.
Ön ödemeli denen o paketlerde çok sık kullanılmayan hatlarda yükleme yaoılmadı diye yıllardır kullanılan hatların sorgusuz sualsiz iptal edilmesi ise ayrı sıkıntı. Abimin şirkette sadece sms için kullandığı hattını iptal etmiş mesela operatör, yeniden de aynı numarayı vermiyorlar o politikalarını iptal etmişler vs.

Bu arada bu konu başlığını kişisel olarak çok faydalı buldum emeklerinize sağlık.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Sebebini açıklayamasam da faturalı tarife yıllardır rahat geliyor bana.
Ön ödemeli denen o paketlerde çok sık kullanılmayan hatlarda yükleme yaoılmadı diye yıllardır kullanılan hatların sorgusuz sualsiz iptal edilmesi ise ayrı sıkıntı. Abimin şirkette sadece sms için kullandığı hattını iptal etmiş mesela operatör, yeniden de aynı numarayı vermiyorlar o politikalarını iptal etmişler vs.

Bu arada bu konu başlığını kişisel olarak çok faydalı buldum emeklerinize sağlık.
O BTK'nın dayatması. 6 ay mı ne TL yüklemeyince pasif duruma düşüyor. Tabi bu hesapta TL varsa. Hesapta yeteri kadar TL yoksa yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay telsiz kullanım ücreti kesemeyince önce pasif duruma geçiyor sonra iptal oluyor. Ayrıca yüklenen TL'ler de 6 ay geçerli gibi saçma bir sistemleri var. Bana da faturalı dandik geliyor. 12 ay elin kolun bağlı. Aslında bakınca nasıl denir ? Ha faturalı, ha faturasız aynısının laciverti. Bu yüksek fiyatlar karşısında zaten evde internet varken mobil internet paketimi minimum düzeyde tutmaya çalışıyorum artık. Yapacak bir şey kalmadı başka. Ben de dahil şöyle cümleler çoğalıyor: " İş / Okul Whatsapp grubu olmasa, tuşlu telefon kullanırım." ama her şeyi de whatsapp grubuna attık, grupta duyurduk dedikleri için ve anlık olarak geliştiği için mecbur. Yoksa konuşmak isteyen arar, sosyal medya için evde laptop var, gerektiği yerde mail. Bir geriye dönüş nasıl olur ki ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O BTK'nın dayatması. 6 ay mı ne TL yüklemeyince pasif duruma düşüyor. Tabi bu hesapta TL varsa. Hesapta yeteri kadar TL yoksa yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay telsiz kullanım ücreti kesemeyince önce pasif duruma geçiyor sonra iptal oluyor. Ayrıca yüklenen TL'ler de 6 ay geçerli gibi saçma bir sistemleri var. Bana da faturalı dandik geliyor. 12 ay elin kolun bağlı. Aslında bakınca nasıl denir ? Ha faturalı, ha faturasız aynısının laciverti. Bu yüksek fiyatlar karşısında zaten evde internet varken mobil internet paketimi minimum düzeyde tutmaya çalışıyorum artık. Yapacak bir şey kalmadı başka. Ben de dahil şöyle cümleler çoğalıyor: " İş / Okul Whatsapp grubu olmasa, tuşlu telefon kullanırım." ama her şeyi de whatsapp grubuna attık, grupta duyurduk dedikleri için ve anlık olarak geliştiği için mecbur. Yoksa konuşmak isteyen arar, sosyal medya için evde laptop var, gerektiği yerde mail. Bir geriye dönüş nasıl olur ki ?
İstifam öncesi bu telefon denen lanet şey yüzünden stresten oturup ağladığımı bilirim ve o döknem kendi kendime bir hayal kurup dedim ki ''Lanet olsun, telefon olmayan bir dağ hayatı kuracağım kendime''

Dağ dedik olmadı, yamacındayız, Telefonsuz dedik olmadı ama yine de keyfime göre kullanıyorum artık, kimseye neden açtım açmadım hesabı vermiyorum, keyif benim telefon benim ister açarım ister açmam hesabı. Ne kadar şirket banka firma vs numarası varsa hepsi engellidir bende o derece nefret etmişim ancak sizin de belirttiğiniz üzere sosyal iletişim de hep oradan. Mecburen kullanmaya devam ediyoruz.

Keyfi kullanmak çok güzel ama, ben telefonumu gece yatarken uçuş moduna alırım, bazen uçuz modundan çıkarmadığımı ertesi gün 11 12 de falan hatırlıyorum :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt