Grundig 43 GEU 7830 B K4 UHD TV

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

Furkan Karka

Yeni Üye
23 Eyl 2021
11
27
Herkese merhaba Tavsiye Forum! :bye

Öncelikle, foruma yeni katılıyorum. Asıl mesleğim bilgisayarlar ile, hiçbir zaman televizyon noktasında yeterince bilgi sahibi ve tam olarak merak sahibi olmadım. Ta ki emektar televizyonumuz bozulup, yeni bir televizyon arayışına girene kadar.

Tavsiye istemek için geç olabilir, başlıkta belirtmiş olduğum Grundig marka, 43 GEU 7830 B kodlu televizyonun siparişini 3.000 TL ile dün vermiş bulunmaktayım. Forumları, YouTube platformunu araştırdıktan sonra tercih ettim. Biraz hızlı bir alışveriş oldu. Bu televizyonun karşılığında sadece Vestel'in emsalleri vardı. Servis konusunda, genel yorumlar konusunda Grundig daha yakın hissettirdi.

Tavsiye Forum'a baktığımda bu model ilgili yeterli bilgi bulamadım. Bu televizyon neyin nesidir? RAM kaç GB'dır? Hangi panel üreticisinin panelini kullanmaktadır? Almış olduğum cihazın oluşabilecek kronik sorunları nelerdir? Beni bilgilendirebilir misiniz? Bu sayede, aynı modeli almak isteyen tüketiciler için bir bilgi birikimi olmuş olur. Vestel hakkında pek çok konu mevcut. Grundig gibi markalar biraz üvey evlat gibi kalmış.

Ek olarak; televizyon konusunda takıntılı, ultra bir lüks bekleyen bir insan değilim. Zaten bu fiyatlar ile beklemek çok güç.

İlginiz için teşekkür ediyorum.

F Çevrimdışı

Furkan Karka

Yeni Üye
23 Eyl 2021
11
27
İçeriden birileri yok çünkü. :hihi
O halde üvey evlat olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Belki de Vestel'in emsal modellerinden daha sorunsuz bir model "gördüğüm kadarıyla" ama atıl kalacak. :gul
Standart yazılıma sahip sanırım, o detayların pek bir önemi yok.

Standart yazılımdan kastınız nedir? Panel noktasında oldukça fazla detaylı konular görüyorum, bu televizyonun paneli hakkında hiçbir bilgi bulamadım. :alala

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Güzel televizyon . Arçelik versiyonunu biliyorum onunla aynı zaten. netflix youtube vs üzmez sizi. panelde çok süper değil kötü de değil

F Çevrimdışı

Furkan Karka

Yeni Üye
23 Eyl 2021
11
27
Güzel televizyon . Arçelik versiyonunu biliyorum onunla aynı zaten. netflix youtube vs üzmez sizi. panelde çok süper değil kötü de değil

Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Amacım Netflix ve YouTube kullanmaktı tam olarak. Zaten akşamları en fazla 3-4 saat dizi izleyeceğim. Lakin Spotify konusunda bir netlik bulamadım. Mağazasında mevcut mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Amacım Netflix ve YouTube kullanmaktı tam olarak. Zaten akşamları en fazla 3-4 saat dizi izleyeceğim. Lakin Spotify konusunda bir netlik bulamadım. Mağazasında mevcut mu?
Arçelik'te bu zamana kadar hiç görmedim. Sadece Android olanlarda vardır.

O halde üvey evlat olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Belki de Vestel'in emsal modellerinden daha sorunsuz bir model "gördüğüm kadarıyla" ama atıl kalacak. :gul

O firmalarla teması olanlar bulabilsek kalmaz. TV'nin önünde ne yazdığına değil, içine bakan bir forumuz.

Standart yazılımdan kastınız nedir? Panel noktasında oldukça fazla detaylı konular görüyorum, bu televizyonun paneli hakkında hiçbir bilgi bulamadım. :alala
Linux çekirdeği kullanan basit bir yazılım.
Android, Tizen, WebOS gibi gelişmiş işletim sistemi değil yani.
Zaten içlerinde en gelişmişi Android'tir çünkü yapay zeka destekli Google servisleri mevcut.
Bir de mağazası çok geniş.

Ama TV'de Android deneyimi o kadar da matah değil.
Harici kutu ile smart veya Android deneyimi daha sağlıklı.
Çünkü Android TV'lerde kanal geçişi ibretlik sürelerde bence.
Bir de Vestel'in veya Arçelik'in ürettiği Android TV'lerin donanım kapasitelerini yetersiz buluyorum.
İleride sıkıntı çıkarabilirler.

Alacağınız Grundig'de bugün YouTube ve Netflix çalışır ama ileride daha yüksek donanım istediklerinde veya üretici o modeller için lisans bedeli ödemekten vazgeçtiğinde biter yani.

Ürün içinize sindiyse sorun yok hocam. Smart konusunda en gelişmiş Samsung ve LG zaten.
Ürünü sipariş vermişsiniz zaten. Gelince yeni bir inceleme konusu açın, orada resimli veya videolu şekilde deneyimlerinizi bize aktarın.
Almayı merak edenler de bilgilenmiş olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bir de TV tavsiyeleri ana konudan veriliyor forumumuzda, bilginiz olsun;

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
spotify bulunmuyor bildiğim kadarı ile. vestel tv var bende onda da yok. android değilse zaten hiçbirinde olmaz spotify smart tv lerde öyle talep gören birşey değil. 3 senedir kimse gelip bana bunda spotify var mı diye sormadı açıkcası :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
spotify bulunmuyor bildiğim kadarı ile. vestel tv var bende onda da yok. android değilse zaten hiçbirinde olmaz spotify smart tv lerde öyle talep gören birşey değil. 3 senedir kimse gelip bana bunda spotify var mı diye sormadı açıkcası :)
Aslında görüyor ama bir YouTube veya Netflix değil.
Düşünün Samsung'a Apple TV geldi.
İleride o da sorulacaktır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
...
...
+1 ,aynen katılıyorum umut , şimdiki aklım olsa asla smart tv almazdım kesinlikle ,hatta şimdiki zaman android tvlerden de almam ,ve hatta uyduruk linux uydu alıcılarından da almam ,en güzeli android box.İstediğin uygulamayı yükle çalıştır ,yok güncelleme gelmedi ,iptv listesinin hepsini almadı , ,yok tv titredi ,yok linux uydu alıcıda o olmadı bu olmadı derdi en az 5 yıl yok(en az) :ok

F Çevrimdışı

Furkan Karka

Yeni Üye
23 Eyl 2021
11
27
Arçelik'te bu zamana kadar hiç görmedim. Sadece Android olanlarda vardır.

O firmalarla teması olanlar bulabilsek kalmaz. TV'nin önünde ne yazdığına değil, içine bakan bir forumuz.

Linux çekirdeği kullanan basit bir yazılım.
Android, Tizen, WebOS gibi gelişmiş işletim sistemi değil yani.
Zaten içlerinde en gelişmişi Android'tir çünkü yapay zeka destekli Google servisleri mevcut.
Bir de mağazası çok geniş.

Bir de Vestel'in veya Arçelik'in ürettiği Android TV'lerin donanım kapasitelerini yetersiz buluyorum.
İleride sıkıntı çıkarabilirler.

Alacağınız Grundig'de bugün YouTube ve Netflix çalışır ama ileride daha yüksek donanım istediklerinde veya üretici o modeller için lisans bedeli ödemekten vazgeçtiğinde biter yani.

Ürün içinize sindiyse sorun yok hocam. Smart konusunda en gelişmiş Samsung ve LG zaten.
Ürünü sipariş vermişsiniz zaten. Gelince yeni bir inceleme konusu açın, orada resimli veya videolu şekilde deneyimlerinizi bize aktarın.
Almayı merak edenler de bilgilenmiş olur.

Yazılım noktasını şimdi daha net olarak anladım. Öncesinde LG'de WebOS kullanmıştım. Siz bu konulara benden daha detaylı hakimsiniz lakin, Android sonrasında en başarılı yazılım gibi hissettirmişti.

Dediklerinize katılıyorum, düşük bütçeli TV'lerde, bir noktada yüksek bütçeli TV'lerde bile Android yazılımı ucuz tablet gibi çalışabiliyor. Bu noktada Mi Box vb. ürünler kullanmak yararlı olacaktır. Ürün geldiğinde inceleme konusu açıp deneyimlerimi sizlere aktaracağım. Bu bütçe ile alınabilecek makul ürünlerden birine benziyor. Günümüzde finansal olarak üst fiyatları ödemek güç. Alacak olanlar için yardımcı olmak isterim.

Telefonunuzdan açıp, direkt televizyonunuza bağlanması büyük bir keyif olur. Kablosuz ses aktarımı direkt. LG'de WebOS yazılımda vardı, şaşırmıştım. Telefondan açtığım anda televizyonu gördü, hemen bağlandı. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yazılım noktasını şimdi daha net olarak anladım. Öncesinde LG'de WebOS kullanmıştım. Siz bu konulara benden daha detaylı hakimsiniz lakin, Android sonrasında en başarılı yazılım gibi hissettirmişti.

Dediklerinize katılıyorum, düşük bütçeli TV'lerde, bir noktada yüksek bütçeli TV'lerde bile Android yazılımı ucuz tablet gibi çalışabiliyor. Bu noktada Mi Box vb. ürünler kullanmak yararlı olacaktır. Ürün geldiğinde inceleme konusu açıp deneyimlerimi sizlere aktaracağım. Bu bütçe ile alınabilecek makul ürünlerden birine benziyor. Günümüzde finansal olarak üst fiyatları ödemek güç. Alacak olanlar için yardımcı olmak isterim.

Telefonunuzdan açıp, direkt televizyonunuza bağlanması büyük bir keyif olur. Kablosuz ses aktarımı direkt. LG'de WebOS yazılımda vardı, şaşırmıştım. Telefondan açtığım anda televizyonu gördü, hemen bağlandı. ?
WEB OS air mouse ile güzel geliyor bana ama kanal listesi düzenleme, kanal aratma kısmı kesinlikle kullanışsız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt