Grundig 40 VLE 5730 BN Hakkında görüşlerim...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Herkese merhaba,

Full HD ve smart olmayan bir tv arıyordum. Sayın ADO'nun tavsiye ettiği modelleri bulamayınca mağazada dolaşırken bu gözüme ilişti ve aldım geçtim. Yaklaşık 1 ay kadar önce Vatan Bilgisayar'dan İş Bankası karta 6 taksitle 1799 liraya aldım. Servis ertesi günü gelip kurdu, masa üstü montaj olduğu halde duvar askı aparatını da ücretsiz verdiler. Duvara asacak olursam bu aparatın elimde olması iyi oldu. 6 sene önce aldığım Samsung'ta duvar montajı olmadığı için vermemişlerdi.

Kasa fazla kalın değil, bana göre şık bir görünümü var. Malzeme kalitesini beğendim, kumandası da kullanışlı, küçük veya abartılı büyük değil. İlk olarak kablo tv standart yayınla kullandım hd kanallar güzeldi. Teledünya cihazı ile denedim hd kanallar çok iyi, sd kanallar net değil. Şimdi çanak ile kullanıyorum, hd kanalların görüntü kalitesi gayet iyi. Ulusal kanallarda kanal geçiş hızı 1 saniye civarı. Bazı yerel kanallarda 2 sn civarına çıkabiliyor. TKGS sistemi iyi çalışıyor, güncelleme olduğunda ekranda bilgi veriyor.

Menüsü gayet basit, kullanırken zorluk çekileceğini sanmıyorum. Kulaklık çıkışına jack takıldığında ekranda menü çıkıyor. Ses sistemi-Woofer-Kulaklık seçeneklerinden birini seçebiliyorsunuz. Sanırım tvde aktif subwoofer için çıkış mevcut. Televizyonun kendi hoparlörünü pek beğenemedim, 32'' Samsung televizyonuma göre biraz tiz kalıyor, onu da ekolayzer ayarları ile en iyi duruma getirmeye çalıştım.

Ben mağazadan almayı tercih ettim, webde belki bu fiyata daha özellikli cihazlar vardır. Televizyondan gayet memnunum. Sadece tv izler arada radyo da dinlerim diyenler için iyi bir seçenek olabilir.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Merak eden arkadaşlar için bir bilgi daha vereyim. Televizyonda biss giriş menüsü bulunmakta. Menüye girip 2477 tuşlayınca ilgili bölüm açılıyor.

Geri
Üst Alt