Gözde uçuşan sinekler

eyphnky Çevrimdışı

eyphnky 

Yeni Üye
17 Mar 2022
14
24
Arkadaşlar merhaba,
Yaşım 22
benim gözlerimde bir süredir nereye baksam gözümün önüne gelen siyah siyah noktalar var. 2 ayrı doktora gittim ikiside zararsız olduğunu, zamanla geçebileceğini veya daha da artabileceğini söyledi ama beni biraz rahatsız ediyor. Aranızda böyle bir sorun yaşayan ve herhangi bir tedavi yöntemiyle bundan kurtulan var mıdır?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Düzensiz uykudan göz yorgunluğundan oluyor PC telefon başında fazla zaman geçirmek gibi.

Geçici birşey ara ara olur sonra kaybolur uyku düzenine bağlı gözlerinizi dinlendirin.

Göz yorucu işlerden olduğunca kaçının düzenli uyku birde PC telefon başında fazla zaman geçirmeyin..

Zamanla geçer tamamen yaşam tarzınıza bağlı gelişen bir durum ..

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
göz dibi kontrolü diye bir şey vardı. gözünüze bir madde damlatıp, göz dibine makine ile bakıyorlardı. imkan varsa yaptırın. önemli bir şey çıkması zor ama tetkik tetkiktir.

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Muhtemelen çok fazla teknolojik aletlere baktığımız için olabilir,bende günün büyük çoğunluğunu ekran karşısında geçirdiğim için özellikle dışarı çıkınca(gün ışığında) nadir de olsa o sorunu anlık-kısa süreli yaşıyorum ama şuana kadar bir sıkıntı vermedi,epey zamandır(4-5 ay) da olmuyor.Özel bir tedavi uygulamadım ama pandemiden dolayı çok fazla karanfil-kekik çayı içmiştim bilmiyorum onun bir faydası mı oldu..
Bununla birlikte aynı zamanda baş dönmesi ve boyunda ağırlık hissi oluyorsa sıkıntılı bir şey olabilir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bende de bir süre oldu, sonra geçti. Geçtiği süreçte bazı tedavilerim vardı o süreçte B12 kullanıyordum. İlgisi varmiydi bilemem ama B12 kullanma sebebim bu ışıma lar sonrası el ve ayaklarda uyuşmalar vardı. Ben uyuşma kaynaklı B12 kullandım. Gitti.

Kan testi vererek değerlerinize de baktirabilirsiniz, tansiyon şeker vitamin eksikliği kaynaklı da yapabilir diye düşündüm

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Öncelikle geçmiş olsun.Ben uzun zamandır yüksek tansiyon hastasıyım.Yerden ani kalkınca veya ani hareket yapınca baş dönmesi ve gözde kararma oluyor.Sizin yaşınız genç,yine de ihmal etmeyin. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt