Google Home Akıllı Evler için Vestel

D Çevrimdışı

doğuş 

Yeni Üye
1 May 2019
26
22
Merhaba arkadaşlar.

Bu aralar akıllı ev konusuna fazlasıyla takmış durumdayım google asistan ile aydınlatmaları kontrol etmek televizyon kanallarını asistan ile değiştirmek istiyorum. tabi bunları yapabilmenin birkaç yöntemi var mesela televizyon kumandasını BroadLink RM4 Pro ile kopyalamak ve her komutu kaydetmek. fakat elimdeki televizyon çokta aptal bir cihaz değil vestel mb110 anakartlı smart49fb7500 49''led tv var. play store dan vestelin smart center uygulamasıyla tv aç kapat komutları yapılabiliyor. tabi benim istediğim daha fazlası ve tüm bunları asistan ile yapabilmek google home uygulamasının içinde vestel markası yokken televizyonu asistan ile nasıl kontrol edebilirim. bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi paylaşabilirse sevinirim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
Tv nin de uygun olması gerekir. Vestel MB230 Anakartlı tv ler uygun menüde eklentisi var tv ile eşleştiriliyor fakat normal kendi kumandasındaki gibi çok fazla komut verme yok asistana tv yi kapat , tv yi aç veya youtube gir diyorsunuz yapıyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
alexa uygulamasi bu islem icin ama alexa türkiyede satilmiyor sanirim.bu smart home sistemine entegre edilerek kullanilabilir ..tv lerdeki alexa app uygulamasi bu islem icinde kullaniliyor..
Ben modlama islemi ile aktif etmistim tv de bu islemi ,home smart server olmadigi icin denememistim.

D Çevrimdışı

doğuş 

Yeni Üye
1 May 2019
26
22
alexa uygulamasi bu islem icin ama alexa türkiyede satilmiyor sanirim.bu smart home sistemine entegre edilerek kullanilabilir ..tv lerdeki alexa app uygulamasi bu islem icinde kullaniliyor..
Ben modlama islemi ile aktif etmistim tv de bu islemi ,home smart server olmadigi icin denememistim.

zamanında Modlama yapmıştım zaten 3d falan aktif ettim fakat ozaman konuya yabancı olduğumdan aklıma bile gelmemişti. denemekte yarar var teşekkürler.
Raspberry pi Home assistant kullanarak yapabilmenin yollarını araştırma içine girdim Home assistant a kendi kodlarını ekleyebilme özelliği var.
Bana şans dileyin Umut Barış Umut Barış kadar karamsar değilim.:deli?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
zamanında Modlama yapmıştım zaten 3d falan aktif ettim fakat ozaman konuya yabancı olduğumdan aklıma bile gelmemişti. denemekte yarar var teşekkürler.
Raspberry pi Home assistant kullanarak yapabilmenin yollarını araştırma içine girdim Home assistant a kendi kodlarını ekleyebilme özelliği var.
Bana şans dileyin Umut Barış Umut Barış kadar karamsar değilim.:deli?
aslinda 30€ luk bir server ve sisteme uygun kullanabileceginiz priz, lamba, kahve makinesi,tv vs ler oldugu zaman zevkli olur ugrasmasi,bir tek tv yi baglamak icin almadim ben sistemi..Ben hic karamsar degilim olabilir tabii ki. mb130 mb211 ve mb230 da bu sistemin altyapisi hazir,sadece uyumlu server lazim.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
arkadas dogru yolda yalniz, sistem kurulabiliyormus..
Akıllı bir evde Raspberry PI kullanmanın birçok avantajı vardır: Ucuzdur ve çok fazla elektrik gerektirmez. ... Akıllı ev kontrol merkezi olarak Raspberry PI Radyo kontrollü prizler. Lambalar. Termostatlar. Duman dedektörü. Kapı ve pencere kontakları. Hareket sensörü. Panjur sürücüleri.

D Çevrimdışı

doğuş 

Yeni Üye
1 May 2019
26
22
arkadas dogru yolda yalniz, sistem kurulabiliyormus..
Akıllı bir evde Raspberry PI kullanmanın birçok avantajı vardır: Ucuzdur ve çok fazla elektrik gerektirmez. ... Akıllı ev kontrol merkezi olarak Raspberry PI Radyo kontrollü prizler. Lambalar. Termostatlar. Duman dedektörü. Kapı ve pencere kontakları. Hareket sensörü. Panjur sürücüleri.
Bu saatte alexa görebilmek için modlama ile uğraşıyorum. hosbulduk hosbulduk bunlar hep senin yüzünden :)) belki ileride toolbox yüklü halde gelir google home

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt