Gerekçesiz zam yapmak artık aldatıcı sayılmayacak!

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Artık adamına göre fiyat verirler artık.

Screenshot_20220201_224453.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Canım sıkıldı patatese zam yaptım kg 50 TL isteyen alsın demek serbet oldu gibi yorumladım haberi zammı yapıştır vergini öde sorun yok.

parası olan alsın mı ? diyorlar şimdi 1 ayda a dan z ye herşeye %50 nin üzerinde zam geldi buna açıklama yapamıyorlar böyle saçma değişiklik yapıyorlar.

Çok fena zam yaĞmuru geliyor demek oluyor keyfe keder isteyen zam yapabilir piyasa tam serbet bırakıldı şimdi

Bakalım zamlar ile millet nereye kadar ses çıkarmadan duracak zam zamcık doğurdu Vatana Millete hayırlı uğurlu olsun zam kardeşliği :kiskis

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Yeni düzenlemeye gidilmiş. Haber ilginç geldi, bakınca alttaki haberde açıklamışlar.

Anlaşılan, yeni bir kurul kurulmuş değerlendirmeyi ve cezayı kurula bırakmışlar.
"Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu"
Kurul devreye girince yönetmelikten kurulun uhdesine giren maddeleri mecburen çıkarmışlar. Böylece kurulun görev tanımına kalkan maddeleri daha geniş ve detaylı yazacaklardır. Mantıksız değil daha ayağı yere basan yeni bir durum görünüyor.
Bekleyip görmek lazım.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
624
Hükumeti kendi ayağına sıkar mı? tabiyki aldatıcı saymayacak doları bahane edip Akaryakıt zam yapan dolar 13.50 sabitlenmesine rahmen hala zam yapmaya devam edenler önce kendilerini sağlama alıyor akıllarınca. Yaptıkları usulsüz zamları bir nevi yasallaştırdılar.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Olsun be Pitbull Pitbull bize bu "aziz"' milletimiz yeter....

Yaşa be Türkiye ırmağının akışına .......

Unutmadan Rabia

images-1-260716e05c0b445eab.jpg
Baş koymuşum Türkiye'min yoluna
Düzlüğüne yokuşuna ölürüm
Asırlardır kır atımı suladım
Irmağının akışına ölürüm Türkiye'm
Ölürüm Türkiye'm
Ölürüm Türkiye'm, hey

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Millet öldük bittik diyor.
Birileri öldük diyene hardcore yapma peşinde
Bu saatten sonra ne aç kalana, nede sokaklara düşüne üzülmem.

şu mecrada,sosyal ortamlarda göbegimiz
çatladı yanlıştan dönün diye
matematik yanılmaz gelir,gidere
alınan mala,hizmete ödenen paraları fahiş fiyatları gördükçe. bu sürdürebilir değil dedik.
Dinletemedik...

koyduk mu, oyduk mu diye halay çekenleri
şimdilerde oturup izlemesi keyifli oluyor.

içmeyen adama keyif sırası içereceksiniz...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
2 gün önce 25.90'a aldığım olgunlaştırılmış klasik peynir bim de 38,90 olmuş zam gelmiş 2 günde bir zam geliyor.

Bütün büyük şirketler yandaş şirketler olunca enerjiye zam petrole zam ona zam buna zam derken sebepsiz zam yapmak suç sayılmıyor.

Maaşlara zam yaparken 100 takla atıyorlar herşeye zam yapıyorlar nereye gidiyor memleket zamsız günümüz geçmez oldu arkadaş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
2 gün önce 25.90'a aldığım olgunlaştırılmış klasik peynir bim de 38,90 olmuş zam gelmiş 2 günde bir zam geliyor.

Bütün büyük şirketler yandaş şirketler olunca enerjiye zam petrole zam ona zam buna zam derken sebepsiz zam yapmak suç sayılmıyor.

Maaşlara zam yaparken 100 takla atıyorlar herşeye zam yapıyorlar nereye gidiyor memleket zamsız günümüz geçmez oldu arkadaş.
Hadi bir bomba patlatayım da ortalık karışsın.

örnek ürün: Damak çikolata bir kurumun kantininde 5.75tl, marketlerde 10tl, bakkalda 13tl.
kurum kantinindeki personel karla satıyoruz dedi. geliş fiyatını siz düşünün.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Bu gün pazara şöyle bir bakayım dedim,her şeyin fiyatı uçmuş örnek:Geçen hafta 4-5 liraya aldığımız kıvırcık ve düz marul 7-8 lira,yeşil biberin kilosu 20 lira,75 krş-1 liraya aldığımız yeşilliklerin küçücük demeti 2 lira v.s.Diğerlerini yazmıyorum.Bu işin sonu nereye varacak bakalım?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Bu gün pazara şöyle bir bakayım dedim,her şeyin fiyatı uçmuş örnek:Geçen hafta 4-5 liraya aldığımız kıvırcık ve düz marul 7-8 lira,yeşil biberin kilosu 20 lira,75 krş-1 liraya aldığımız yeşilliklerin küçücük demeti 2 lira v.s.Diğerlerini yazmıyorum.Bu işin sonu nereye varacak bakalım?
Devlet beyin keyfi yettiği zaman baskın seçime hazırlıklı olun.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Hadi bir bomba patlatayım da ortalık karışsın.

örnek ürün: Damak çikolata bir kurumun kantininde 5.75tl, marketlerde 10tl, bakkalda 13tl.
kurum kantinindeki personel karla satıyoruz dedi. geliş fiyatını siz düşünün.
Düşünmeye gerek yok ki bu kadar fahiş kar oranı olmasa o zincir marketler 10.000 adet şubeyi nasıl açabilirdi ?.

Selam ve Dua ile 3 aylara da girdik artık bol bol bereket yağar üzerimize :/.

Geri
Üst Alt