Gençler "bir süre yokum" , neden mi ...

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Geçmiş dostum, C, D, magnezyum, Çinko takviyesi kullanın.
teşekkürler hocam açıkcası kış başında arka arkaya 3 defa grip olunca arkadaşlarında da tavsiyesi ile pharmaton kullanmaya başladım.sürekli olmasa da haftada 2 , 3 tane alıyorum .Kilomdan (92) da belli olduğu üzere beslenmem tabiri caizse gırtlağımda sorun yok :) meyve sebze et çok şükür tüketiyorum.Buna rağmen niye hasta oldum onu da anlamadım:) Pastil de kullanıyorum özellikle cistus gerçekten çok işe yarıyor.Ama iş yerinde son öğlen yemeğinde soğul yoğurt vardı dikkat etmeden yedim.Gerçekten mevsim geçişlerinde soğuk ayran ve yoğurt yaramıyor. Dikkat etmekte fayda var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
teşekkürler hocam açıkcası kış başında arka arkaya 3 defa grip olunca arkadaşlarında da tavsiyesi ile pharmaton kullanmaya başladım.sürekli olmasa da haftada 2 , 3 tane alıyorum .Kilomdan (92) da belli olduğu üzere beslenmem tabiri caizse gırtlağımda sorun yok :) meyve sebze et çok şükür tüketiyorum.Buna rağmen niye hasta oldum onu da anlamadım:) Pastil de kullanıyorum özellikle cistus gerçekten çok işe yarıyor.Ama iş yerinde son öğlen yemeğinde soğul yoğurt vardı dikkat etmeden yedim.Gerçekten mevsim geçişlerinde soğuk ayran ve yoğurt yaramıyor. Dikkat etmekte fayda var.
Yaz kış soğuk içecek tüketiyorum aksi gibi banada sıcak içecekler yaramıyor damağımı yakıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Yaz kış soğuk içecek tüketiyorum aksi gibi banada sıcak içecekler yaramıyor damağımı yakıyor.
Aslında tükettiğimiz besinleri tüketme/çiğneme süresi bu konuda ciddi etken. Birdenbire mideye göndermediğimiz her besin zaten sindirim kanalında vücut ısısına yaklaşıyor. Ayrıca genel vücut direnciniz ve genetik direnç faktörünüz de etkili. Kışın ortasında buz gibi dondurma yiyebilen de var, yazın soğuk su içip hasta olan da.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Pharmaton gibi multi içerikli gıda takviyelerini bende genelde tavsiye ediyorum. Ancak bu tür içeriklerin şöyle bir handikapı var. Bağımlı (Tıbbi anlamda reseptör ilişkisi ile değil, içeriğe ihtiyaç açısından) yapıyorlar. O yüzden düzenli kullanmaz ve kullanırken bir yandan çevre etkenlere (Rüzgarda kalma, ani sıcak soğuk değişimi) maruz kalırsanız vücut çok fazla birşey yapamıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Aslında tükettiğimiz besinleri tüketme/çiğneme süresi bu konuda ciddi etken. Birdenbire mideye göndermediğimiz her besin zaten sindirim kanalında vücut ısısına yaklaşıyor. Ayrıca genel vücut direnciniz ve genetik direnç faktörünüz de etkili. Kışın ortasında buz gibi dondurma yiyebilen de var, yazın soğuk su içip hasta olan da.
kış ayında bile sebilden su içer, buzluğa colayı koyup donma noktasına yaklaşmadan içemem.
500gr maraş dondurması hüppp diye çekerim :kiskis

Sıcak çay içtiğimdede damağım yanar ve derisi soyulur.
Bir terslik var gibi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
kış ayında bile sebilden su içer, buzluğa colayı koyup donma noktasına yaklaşmadan içemem.
500gr maraş dondurması hüppp diye çekerim :kiskis

Sıcak çay içtiğimdede damağım yanar ve derisi soyulur.
Bir terslik var gibi.
Değil işte. Terslikten ziyade genetik yatkınlık. Benim güneş altında hiç yanmamam gibi. Hatta uyuya kalmışlığım var. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
... Çünkü kendime izin verdim bir süreliğine, dinlensem iyi olur diye düşündüm,iki gündür sabah kalkınca baş dönmesi oluyor nedense, ancak sonraki zamanlarda gayet iyiyim.Gerçi dayanamam foruma girip yine bir şeyler karalarım :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
... Çünkü kendime izin verdim bir süreliğine, dinlensem iyi olur diye düşündüm,iki gündür sabah kalkınca baş dönmesi oluyor nedense, ancak sonraki zamanlarda gayet iyiyim.Gerçi dayanamam foruma girip yine bir şeyler karalarım :)
Emmi daha yeni geldin nereye çok geçmiş olsun.
Uyku sistemi error veriyor Emmi geceleri bırakma vakti gelmiş.
21:00-00:00 bu saatler arası Forum sonrası uyku diye alıştırsan kendini iyi olabilir Emmi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt