Gençler "bir süre yokum" , neden mi ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
:uzgun
yat.gif

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39
Dr,a aile hekimine söylerseniz mukoza koyulaştırıcı ilaç var onu kullanırsanız 1,2 güne akıntı durur geçmiş olsun 😟 :ok
Hayatımda ilk kez mukoza koyulaştırıcı ilaç duyuyorum, kullanımının hiç iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum abi, aksine hastalığı daha da kötü yapar. Ancak psödoefedrin içeren ilaçlar burun akıntısına iyi gelir.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59
Hayatımda ilk kez mukoza koyulaştırıcı ilaç duyuyorum, kullanımının hiç iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum abi, aksine hastalığı daha da kötü yapar. Ancak psödoefedrin içeren ilaçlar burun akıntısına iyi gelir.
bilemiyorum ben şahsen kullandım o akıntıyı durduruyor bir süreliğine burnun tıkanıyor çünkü o akıntı koyulaştığı için sonra normale dönüyor doktoruna sorarsan söyler sana 😊 :bye

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çok geçmiş olsun. Naçizane tavsiyem bir hekim kontrolü olabilirse daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Biliyorsunuz pis hastalık hala tamamen ortadan kalkmadı. Testlerinizi yaptırın, kafanız rahat olsun. Bu arada şahsi görüşüm akan kanla akan mukus iyidir. :) Evet tanım pek hoş olmadı belki ama rekontaminasyon (Vücuttan çıkan etkenin çevreye bulaşmasıyla etkenin yeniden alınması) önlendikten sonra vücut ter v.b. yöntemlerle etkeni dışarı atmaya çalışır. Etken de bu yolla bulaşmaya çalışır. O yüzden hekim kontrolünde bırakın aksın. Elimizden gelebilecek birşey olursa buralardayız. Geçmiş olsun.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Gençler ve genç kalanlar ...
Geçenlerde biliyorsunuz grip olmuştum ,ve ucuz atlattım diye sevinmiştim ama bu sefer ucuz atlatamıyorum sanırım,3 gün önce çarşıya gittiğimde yağmura yakalanmıştım,hep dışarı çıkarken şapka takardım bu sefer takmamıştım,felaket ıslandım ve sonunda üşüttüm.Bu gün 3cü terleyişim ,eskisi gibi de değil ,maşallah yağmur gibi ter.
İlaçla işimiz olmuyor ,genelde kocakarı ilaçları ile ve ağrı kesici olarak da aspirin alıyorum,başımı öne eğince de şıp şıp :)
Bu gün durabildiğim saata kadar buradayım,kendinize dikkat edin ,önüme çıkmayın bulaşır sonra :)
Velhasıl 3-4 gün (kendimce öyle ,hanım 10 gün diyor) buralarda yokum,çalgı da çalamayacağım,lahavleeeee :haha1
Geçmiş olsun.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçenlerde biliyorsunuz grip olmuştum ,ve ucuz atlattım diye sevinmiştim ama bu sefer ucuz atlatamıyorum sanırım,3 gün önce çarşıya gittiğimde yağmura yakalanmıştım,hep dışarı çıkarken şapka takardım bu sefer takmamıştım,felaket ıslandım ve sonunda üşüttüm.Bu gün 3cü terleyişim ,eskisi gibi de değil ,maşallah yağmur gibi ter.
İlaçla işimiz olmuyor ,genelde kocakarı ilaçları ile ve ağrı kesici olarak da aspirin alıyorum,başımı öne eğince de şıp şıp :)
Bu gün durabildiğim saata kadar buradayım,kendinize dikkat edin ,önüme çıkmayın bulaşır sonra :)
Velhasıl 3-4 gün (kendimce öyle ,hanım 10 gün diyor) buralarda yokum,çalgı da çalamayacağım,lahavleeeee :haha1
Çok geçmiş olsun Emmi

R Çevrimiçi

rasbay 

Yeni Üye
7 Haz 2020
47
48
Anlaşılan, bahar aylarında olduğumuzu unutmuşsun. Çok geçmiş olsun emmi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt