GELECEĞİN MESLEKLERİ

T Çevrimdışı

tyfngkt 

Aktif Üye
1 Eyl 2018
59
33
Gelişen teknolojinin de beraberinde geleceğe ışık tutacak yeni yeni meslekler ortaya çıkıyor. Keşke bende insansız hava aracı operatörü olabilsem süper olur. Geleceğin meslekleri adı altında bende merak salın biraz araştırma yaptım. Şu listeye baksanıza: cidden bu mesleklere sahip olanlar geleceğimizi parlatacaklardır..

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Bana kalırsa otomasyon yazılımı tek geçerim

Siemens plc arızasına suam 500€ para alıyor arkadaşlar

Yazılım yazmasını siz hesap edin söyle bir örnek daha vereyim

Elektrik Servisine gittiğim bir firmanın döküm ocagı çinden alınıp kuruldu plc ekranlar tamamen çince idi türkiyeden bir firma ile anlaşılıp otomasyon sistemi türkçeye çeririldi 50.000$ para aldılar 2 günde iş tamamlandı

Fakat plc otomasyon çok karmaşık oldugu için okulda öğrenilecek birşey değildir

Bütün elk parçaları bilinmesi gerek çünkü buna göre kodlamalar yapılıyor ve yanlış parca secimi bu işten randıman getirmez

Pid (ısı)kontrol en sık karşılaştığımız işlerden birisi bir metali sabit bir sıcaklıkta tutmanız gerekiyor 1 derece fark bile ürünü bozuyor mesela işe yaparım diye başlayan arkadaslar yanlış malzeme sonucu firmaya kakalayıp gidiyorlar

Gidip baktığımızda genelde kontaktor kullanmış oluyorlar içindeki bobin tepkimesi pid kontrole yetişmiyor bizde ssr role takıp düzeltiyoruz

İşin aslı geleceğin mesleği yazılım bence

Biz öğrenene kadar geç oldu delta plc ile başladık fakat piyasada delta plc cok az?

1 Siemens
2 omron
3 lenze

Bunlardan birini öğrenmiş olsaydım cok farklı yerlerde olabilirdim kısmet şans

Ama sunuda ekliyeyim gelecegin mesleği diyerek işe başlamayın sevdiğiniz işi yapın unutmayın
bir işi
isteyerek
araştırarak
merak ederek
öğrenerek
zaman ayırarak
Emek vererek
İş bitsin diye değil severek yapmak ve başarabilmek için yapan insanlar yaptıgı iş fark etmez aranan insan olur ve hiç bir zaman aç acıkta kalmaz ozman gelecegin mesleğini elde etmiş olursunuz.

geleceği mesleği diye sıradan çalışan biri olmayın kendinizi geliştirin sınırı siz belirleyin

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Geleceğin mesleklerine yorum yapamam fakat çekirdekten yetiştirilen örneğin berber, oto tamir gibi meslekleri gelecekte icra edecekler Suriyalılar. Bence şimdiden iyi geçinin :hihi

Hüseyin S Çevrimdışı

Hüseyin S

Yeni Üye
13 Eki 2019
37
53
Gen, genetik, genom.. Şimdiden ilgi duyup da bu konuda kendini her geçen gün geliştirirsen ve bu konuda da gerekli eğitimi (daha doğrusu, hayat boyu hem çalışma hem de eğitim alma) alırsan, şimdiden gelecek, faydalı bir bilim insanı kazanmış olur. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt