Garanti ve Kutu

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Bir çok firma garantiye ürün yollanırken ürünün kutusuyla gönderilmesi gerekir gibi kanun dışı ibare kullanıyor.
Ancak bir çok tüketici haklarıyla ilgilenen dernek olabilir kişiler olabilir bu konuda herhangi aksiyon almıyor.
En azından ben görmedim.
Oysa bu konuda onların elleri daha güçlü bu saçma kanun dışı yazıların kaldırılması ile ilgili bir aksiyon alınsa ve şu saçmalık bir sona erse.
Özellikle küçük ev aletlerinde insanların hakları insanların aman 3 kuruşluk mal uğraşamam diyerek gasp ediliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
ilk 30 gün değişim ve iade işlemleri için kutuları saklıyorum fakat sonrası için öyle bir zorunluluk bulunmuyor.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
ilk 30 gün değişim ve iade işlemleri için kutuları saklıyorum fakat sonrası için öyle bir zorunluluk bulunmuyor.
Konu zaten olmamasına rağmen onca tüketici derneği var hiç bir aksiyon almıyor
Vatandaş bezdiriyorlar kargoları iade ediyorlar maksat minimum ürün değiştirmek.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
hangi firma sorabilir miyim.?
Mesela itopya

Ürünü garanti kapsamındaki işlemleri için Acıbadem ve Beylikdüzü'nde bulunan Müşteri Hizmetlerimize getirmek isterseniz fatura ve garanti belgesini ürünün kutusuyla beraber getirebilirsiniz.

Ürünü garanti kapsamındaki işlemleri için tarafımıza kargo aracılığıyla göndermek isterseniz ürünü orijinal paketi ile beraber paketin içerisine faturanızın bir nüshası, üründeki şikâyeti belirttiğiniz Arıza Beyan Formu'nu doldurarak ve çağrı merkezimizle iletişime geçerek iade kodunuzu alabilirsiniz

Mesela evafone

Cihaz faturanızın aslı veya kopyası, cihaz kutusu ve kutu içeriğinde yer alan bütün aksesuarların tarafımıza teslim edilmesi/gönderilmesi gerekmektedir.

Arasam daha bulurum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Mesela itopya

Ürünü garanti kapsamındaki işlemleri için Acıbadem ve Beylikdüzü'nde bulunan Müşteri Hizmetlerimize getirmek isterseniz fatura ve garanti belgesini ürünün kutusuyla beraber getirebilirsiniz.

Ürünü garanti kapsamındaki işlemleri için tarafımıza kargo aracılığıyla göndermek isterseniz ürünü orijinal paketi ile beraber paketin içerisine faturanızın bir nüshası, üründeki şikâyeti belirttiğiniz Arıza Beyan Formu'nu doldurarak ve çağrı merkezimizle iletişime geçerek iade kodunuzu alabilirsiniz

Mesela evafone

Cihaz faturanızın aslı veya kopyası, cihaz kutusu ve kutu içeriğinde yer alan bütün aksesuarların tarafımıza teslim edilmesi/gönderilmesi gerekmektedir.

Arasam daha bulurum.
Bu durumu araştırıp size döneceğim.

Geri
Üst Alt