G mail in bunu sorması normal mi?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Yıllardır kullandığım gmail dün bir e posta adresime görseldeki mesajın aynısını yolladı.şifremi girip oturum açmamı istedi. gmailin mesajıdır deyip oturum açtım. Bugünde dünkü hesabın kurtarma e postasına aynı mesaj gelince kıllanıp oturum açmadım. Daha önce böyle bir mesaj görmemiştim. Bilgisi olan var mı? Hesap hırsızlığı mı acep?

Screenshot_20211213-1731212.jpg

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Son zamanlarda gmail'e yönelik phishing saldırıları var, mailinize başka biri girmiş, kurtarma e-postası eklenilmiş gibi mailler gelebiliyor bugün sabah 07:30 da gelmiş banada bir mail sanki gmailden gelmiş gibi de tasarım yapmışlar mail içeriğine. Aslında gelen mail'in gönderim uzantısına bakıldığı zaman herşey anlaşılıyor ama bir anlık insanların dalgınlığından faydanılmakta. Asıl o linke, linklere tıklayıpta kurtarmaya bastığınız an hesabınıza yetki karşı tarafın eline geçiyor. Yalnız burada çıkan uyarı sanki gmailden kaynaklı gibi geldi bana, kurtarma maili eklemişsiniz de onunla ilgili gibi.

Bu link üzerinden hesabınıza erişimi olan uygulamaları kontrol edin, ve akabinde şifrenizi değiştirin.

Hesabınıza kurtarma mail'i eklenilmiş mi eklenilmemiş mi google hesap ayarlarına girip güvenlik kısmından kontrol edin.

Bu link üzerinden de hesabınıza erişimi olan,giriş yapılmış tanımadığınız bir cihaz varmı kontrol edin lütfen, adımlar yazmakta.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Son zamanlarda gmail'e yönelik phishing saldırıları var, mailinize başka biri girmiş, kurtarma e-postası eklenilmiş gibi mailler gelebiliyor bugün sabah 07:30 da gelmiş banada bir mail sanki gmailden gelmiş gibi de tasarım yapmışlar mail içeriğine. Aslında gelen mail'in gönderim uzantısına bakıldığı zaman herşey anlaşılıyor ama bir anlık insanların dalgınlığından faydanılmakta. Asıl o linke, linklere tıklayıpta kurtarmaya bastığınız an hesabınıza yetki karşı tarafın eline geçiyor. Yalnız burada çıkan uyarı sanki gmailden kaynaklı gibi geldi bana, kurtarma maili eklemişsiniz de onunla ilgili gibi.

Bu link üzerinden hesabınıza erişimi olan uygulamaları kontrol edin, ve akabinde şifrenizi değiştirin.

Hesabınıza kurtarma mail'i eklenilmiş mi eklenilmemiş mi google hesap ayarlarına girip güvenlik kısmından kontrol edin.

Bu link üzerinden de hesabınıza erişimi olan,giriş yapılmış tanımadığınız bir cihaz varmı kontrol edin lütfen, adımlar yazmakta.
Şifremi değiştirdim. Tanımadığım bir cihaz da çıkmadı. Galiba orijinal bir mesaj bu. Teşekkür ederim

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şifremi değiştirdim. Tanımadığım bir cihaz da çıkmadı. Galiba orijinal bir mesaj bu. Teşekkür ederim

Orjinal mesaj evet, bana gelen mail içeriği tamamen farklıydı, ancak dikkatli olmakta yarar var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Gmail'deki Yandex hesabınızdan çıkış yapılmış.
Birisi şifre değiştirme denemesi yapmış olabilir.
Parolalarınız aynı şablona sahip olmasın ve 10 karakterin üstünde olsun.
15-20 karakter hatta.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Gmail'deki Yandex hesabınızdan çıkış yapılmış
Nasıl oldu bilmiyorum ,ben çıkış yapmadım. G mail uygulamasına 4 e posta bağlı. Hangisine mail gelirse bildirim alıyordum. Birkaç aydır bildirimler de gelmez oldu. İlla uygulamaya girip hesapları tek tek kontrol etmem Gerekiyor . Yandex e oturum açmadım ama iki üç saatte bir aynı mesaj yine geliyor . Sonunda bıkıp oturum açacağım galiba.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Nasıl oldu bilmiyorum ,ben çıkış yapmadım. G mail uygulamasına 4 e posta bağlı. Hangisine mail gelirse bildirim alıyordum. Birkaç aydır bildirimler de gelmez oldu. İlla uygulamaya girip hesapları tek tek kontrol etmem Gerekiyor . Yandex e oturum açmadım ama iki üç saatte bir aynı mesaj yine geliyor . Sonunda bıkıp oturum açacağım galiba.
Yandex oturumu açılmış gözükmüyorsa Yandex hesabınıza girip e posta ayarlarını kontrol edin.
Bazı ayarları istemciye göre (yani Gmail'e göre) yapmanız gerekiyor.
Benim tavsiyem Microsoft Outlook kullanmanız yönünde.
Ben de Gmail kullanıyorum ama bazen sinir ediyor.
O bildirim gelmeme sıkıntısı kronik bence.
Outlook çatır çatır çalışıyor.

Geri
Üst Alt