Forum Tarihindeki Gelmiş Geçmiş En Mantıklı Öneri

Sizce Bağış Karşılığı Erken/Kesin Cevap Sistemi Faydalı Olur mu?

• Evet

• Hayır

• Bunlar Boş İşler

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kişisel fikrim tam da başlıkta yazdığı gibidir.

Bana göre hakikaten forum tarihimizdeki en baba öneridir bu. Sevgili eketen eketen ve sevgili adı etiketlenemeyen YILDIRIM kardeşimiz tarafından sunulan bu öneri üzerine ben de şimdi bu konuyu işleyip başlık açtım, bir de anket ekledim sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Konumuz Bağış karşılığı erken ve kesin cevap alma sistemi üzerine. Foruma üye olan bazı zerzevatlar cevap alamayınca artzi artiz yazılar yazıp akıllarınca laf sokup ''Üyeliğimi silin'' bla bla yapmış, sevgili kardeşlerimiz de haklı olarak tepki göstermiş ancak tepkiden ziyade çok makul bir öneri ve bu öneriye ek onu üst seviyeye çıkaran yeni öneri gelmiş, ortaya güzel birşey çıkmış. Aşağıda linki eklediğim konu başlığında önerilmiş bu fikirler.

LÖSEV kesinlikle nokta atışı tespit bana göre lakin alternatif bağış noktası için önerisi olanları da bekleriz. (Hiçbir siyasi veya hacı hoca bağlantısı olmayan yerdir LÖSEV o nedenle doğru adrestir diye düşünüyorum)

Sevgili Sota Sota gerekli altyapıyı hazırlarsa ben GÖNÜLLÜ OLARAK bu sistemde çıkarsız menfaatsiz varım, yalnız 10tl günümüz koşullarında çok düşük rakam, bana göre 50TL olmalı.

Satın alacağı TV veya Beyaz Eşya ürünlere baksanız veya yaşadığı sorunu burada aldığı öneri ile çözerse 1000tl para vermekten kurtulacak olan birisi için ne bileyim en azınan bi 50tl bağış olmalı diye düşünüyorum.

Bağışı yapsın, dekontu eklesin, sorusunu sorsun, sevgili Sota Sota bize (Gönüllülere) cep telefonlarımıza sesli uyarı gelecek şekilde bildiri gelmesini sağlasın kabaca 1 saat içerisinde arkadaşın sorusunu cevaplamış olalım ve böylece şu konu başlığındaki gibi zerzevat artizlerle de uğraşmak zorunda kalmamış oluruz.

Hatta ben de öneriye öneri ile geleyim ve Full yazılım talep ile panel bilgi hattı bölümlerine de bu uygulamayı getirmeyi öneriyorum ne dersiniz?

Full yazılımlar için 20- Panel bilgi hattı için 10tl bağış atsın kullanıcılar.

Ne dersinzi dostlar?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Abi 10 TL alt limit olarak düşündüm dileyen 300-500 atsın üst limit yok sosyal sorumluluk projesi ..

Sota Sota Başkan Bu işi çözer ayarlamaları yapar bu sistem ile tavsiye talep edenler güzel işlere vesile olacaklar ?

.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Öneri çok güzel gideceği yerde müthiş lakin İskandinavya da yada Kuzey-Orta Amerika da yaşıyor olsaydık.

Doğayı kirleten poşetlerin kullanımını azaltmak için verdikleri 25 kuruşu aylarca konuşan toplum (aynı toplum hergün anlamsızca her şeye gelen zamları bu kadar eleştirmedi) tavsiye için para vermez diye düşünüyorum. Umarım yanılırım ve bu proje tutar,en çok ben mutlu olurum :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Birde not ekleyeyim, sizler burada gönüllü olarak maddi çıkar olmadan yorumlar yapıyorsunuz buna rağmen yukarıda belirttiğiniz tipteki arkadaşlar işveren gibi sanki her mesajlarına anında yanıt bekliyor. Yanıt gecikebilir, hiç cevap verilmeyedebilir lakin bunu anlamayıp gak diyince et, guk diyince su gelsin istiyorlar. Bu insan tiplerinin birde para bağışladığını düşünsenize :) Para vermiş adam = KRALLLL, whatsapp,telefon,mail her yoldan defalarca sömürmeye kalkar sizleri. Tabiki sizler bilinçli insanlarsınız lakin bu sinekler mide bulandırır.

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Fikir olarak güzel ama forum mantığına aykırı. O hemen ve kesin cevap isteyen kişiler de zaten forum mantığını anlayamamış kişiler oluyor. Forum mantığını bir kenara bırakırsak da olabilir tabi. Merak ettiğim nokta şu, kişi bağışı yaptı sorusunu sordu diyelim, işleyiş nasıl olacak? kim bilirkişi olacak kimin cevabı kesin doğru kabul edilecek veya burada aradığı cevabı beğenmez yada derdine derman olmazsa ne olacak?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Öneri çok güzel gideceği yerde müthiş lakin İskandinavya da yada Kuzey-Orta Amerika da yaşıyor olsaydık.

Doğayı kirleten poşetlerin kullanımını azaltmak için verdikleri 25 kuruşu aylarca konuşan toplum (aynı toplum hergün anlamsızca her şeye gelen zamları bu kadar eleştirmedi) tavsiye için para vermez diye düşünüyorum. Umarım yanılırım ve bu proje tutar,en çok ben mutlu olurum :)
Tavsiye İçin kimseden para istenmeyecek sadece sabırsız ve acelesi işim acil diyenler için özel konu açılacak.

Hem hızlı ve etkili şekilde cevabını alacak Lösev'e bağış yaparak hayırlı bir işe katkısı olacak.

Diğer geriye kalan eskisi gibi devam forumun işleyişinde ve diğer konularda bağış şartı olmayacak.

Kişiye özel dilerse Lösev'e katkıda bulunacak Hızlı ve işin uzmanından tavsiye yorum alacak,

Yanlış anlaşılma olmasın diğer konulara bağış şartı gelecek gibi yorum tavsiye destek alamayacağız fikri, oluşmasın. bu sosyal sorumluluk projesi azda olsa çorbada tuzumuz olsun projesi..

İşim acil hemen tavsiye yorum almak istiyorum zamanım yok diyen Azınlık kesim için düşünülmüş birşey..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tavsiye İçin kimseden para istenmeyecek sadece sabırsız ve acelesi işim acil diyenler için özel konu açılacak.

Hem hızlı ve etkili şekilde cevabını alacak Lösev'e bağış yaparak hayırlı bir işe katkısı olacak.

Diğer geriye kalan eskisi gibi devam forumun işleyişinde ve diğer konularda bağış şartı olmayacak.

Kişiye özel dilerse Lösev'e katkıda bulunacak Hızlı ve işin uzmanından tavsiye yorum alacak,

Yanlış anlaşılma olmasın diğer konulara bağış şartı gelecek gibi yorum tavsiye destek alamayacağız fikri, oluşmasın. bu sosyal sorumluluk projesi azda olsa çorbada tuzumuz olsun projesi..

İşim acil hemen tavsiye yorum almak istiyorum zamanım yok diyen Azınlık kesim için düşünülmüş birşey..
Evet belki ben izah edememiş olabilirim lakin durum bu şekilde, forumun işleyişi devam edecek lakin birgün bir dostumuz bana harici kanallardan ulaşıp ''Abi sana ulaşamadığım için 6-7bintl zarar ettim'' şeklinde bilgi verdi çünkü bir toplu alım yapmış, eğer bana ulaşabilseydi o paranın cebinde kalacağını hakikaten teyit ettik. Zaten bnim youtube kanalımda bu sistemi (Katıl) açmamın sebebi de buna benzer konular oldu.

İlginç olanı ise şu.

Ben Erken cevap isteyen KATIL butonu aracılığı ile sorusunu sorsun hemen cevabını alsın mantığı ile bu sistemi açtım, çok dpstum var katkı sunan sağ olsun hepsi fakat ben halen soru soranlara cevap vermeye devam ediyorum, bana katkı sunanlar ise sevdikleri için katkı sunup soru SORMAMAYA devam ediyorlar :)

Bir yandan bakarsanız katkı sunanlara haksızlık oluyor. Neden? Abi o zaman bu insanlar neden para veriyo rki ben zaten para vermeyenin de sorusunu zaten cevaplıyorsam?

İşte burada devreye samimiyet giriyor dostlar zira bu karşılıklı iyi niyuet ve GÜVEN ile ilgili bir durum. Bu insanlar oradan gelen küçük miktarda paranın yine kendileri için kullanıldığını bildikleri için rahatsız olmuyorlar, ancak öte yandan başkalarının sordukları soruların da cevaplanması için katkı sunmuş oluyorlar zira bu gönüllü faaliyet olsa da gönüllülük demek hiçbir karşılık beklemeden iş gücü veya maddi bağış anlamındadır, biz gönüllü faaliyetlerin yanısıra birçok konu için cebimizden para öder durumdayız yıllardır.

Bu son mevzuda da yine bir kuruş dahi olsa bize katkı sunmayacak ve öyle bir beklentimizin olmadığı durum söz konusu. Hatta çok emin olmasam da Sota Sota bunun için yine bir ek modül satın almak durumunda kalabilir çok emin değilim o işlerden ben anlamıyorum.

Bu konu hiçbir işe yaramayacksa dahi, bu zerzevat tayfasının çenesini kapatacaktır en azından diye düşünüyorum.

Gelip tatava etmeye kalkan birisine forum yoldaşlarımızdan birisi suratına çarpıp ''tatava etme birader bastır bağışı cevaplansın sorun'' diyebilir :kiskis

Yukarıda belirttiğim üzere katıl üzerinden destek sunan takribi 40 dostumuz var youtube da, onu da açık açık yazayım akıllarda soru işareti klmasın, ortalama 400tl dolayında bir para geliyor, o para da biliyorsunuz ya test için satın aldığımız aygıtlara ya da testlerde kullanılan ürünlerin elektirk faturalarına gidiyor.

Forumdaki cevaplarda ise bağışı yapan dostumuz sorusunu sorar biz de gerekli ilgiyi gösteririz. Sistemin düzgün işlemesi için her türlü fikre açığız elbette.

Lakin genel katılımcı dostlar bizim gözümüzden kaçan bir sakıncalı duruma dikkatimizi çekerlerse elbette ki Ülkemizde yapılan hiçbir iyiliğin cezasız kalmaması ilkesine maruz kalmamak adına geri adım atabiliriz :ok

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu millet parayı verir sorusunu sorar. Verdiğin cevapla 10 yıl kendine köle eder. İki burnundan fitil fitil getirir. Soluk alamazsınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu arada ankette durum nedir yahu? Ben oy kullanmadığım için bilmiyorum :kiskis

Yahu Ahmet Başkan, anketi açan kişi her şekilde anket sonucunu görsün lütfen.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286

Dediğim gibi hocam çok güzel düşünülmüş ama işi acil arkadaş bayram arefesi yanıt beklemiş. Be ara bağış yapacak (yapacağına inanmıyorum bu tiplerin) be ara cevap gelecek. Tekrarlıyorum umarım yanılırım, çok güzel bir şeye vesile olursunuz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gereksiz tiplerden çıkmış bir fikir düşünce olabilir Ama bu konunun o tiplerle ilgisi yok.. bunun anlaşılması lazım..

Anketi oylarken Tavsiye Forumu Ailesi azda olsa Lösev'e Katkı sunabilir mi Böyle bir yaklaşımın faydası olur mu?

Tavsiye Bahane Löseve destek şahane kampanyamızın Amacı bu Yoksa bir konu açarım herkesi LÖSEVE bağışa teşvik ederim.. Amaç sohbet tadında tavsiye yorum ile harmanlayıp Lösev ve onun gibi gerçekten insanlara,
Faydası dokunan İnsanlık adına Faydalı işler yapan vakıflara destek olmak desteği dolaylı yoldan teşvik etmektir..

O kadar Lösev dedim Adı geçmişken Bağışımı yapayım Sözde kalmasın ..

Bagis.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri