Forum Tarihindeki Gelmiş Geçmiş En Mantıklı Öneri

Sizce Bağış Karşılığı Erken/Kesin Cevap Sistemi Faydalı Olur mu?

• Evet

• Hayır

• Bunlar Boş İşler

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O halde çoğunluğun sesine kulak verip bireysel hareket edelim bu konuda.
Yaşasın Demokrasi :kiskis (Daha erken, yine de konuyu takip edelim kardeşim)
Anket sonuçları değişir Adem Abi daha yeni başladı Konu gereksizler ile anılınca yanlış yorumlandı sadece..

Forum kültürü ile bakılınca foruma destek için bağış dayatması olacak gibi yorumlayanla da oluyor..

Sonuç olarak ayrışma oluyor bağışı yapan tavsiyeyi yorumu kapacak bizim iş havada kalacak düzen bozulacak ,

Diye düşünenler var onlarda haklı sadece ufak bir öneri fikir anlık aklıma geldi olabilir de olmayabilir de..

Normal şartlarda A Adem Helvacı Prensip olarak tavsiye vermez bu konu özeline Tavsiye vereceksin Abi :kiskis

Bu konu hayata geçmeli denenmeli sonuçlarına Bakılmalı gereksiz boş bir konu olsa A Adem Helvacı destek, vermez.. Sağlık olsun bakalım ne olacak Sota Sota Başkan konuya nasıl bakıyor onunda düşüncelerini almak lazım..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Full yazılım talep ile panel bilgi hattı bölümlerine de bu uygulamayı getirmeyi öneriyorum ne dersiniz?

Hayırların sebebi bu olabilir Adem Abi Full yazılım Panel bilgi hattı bağışa tabi olursa bende hayır derim :kiskis

Konuyu sabote etmişin Adem Abi sen Ankete FESAT karıştırmışın :hihi

Evetlerin önde olması lazım diyorum kendi kendime Full için 20 panel için 10 Konu bağlamından kopuyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Foruma da bağış yapamaz mıyız? Hostudur serverıdır bilmem nesidire katkımız olur? Toplum yararına çalışıyor burası da sonuçta.

Ülkemizde bağış kültürü pek yerleşmedi gerçi. Tutmadı ya da. Yanlış anlaşılır hassas konu diye taşlayan çıkar belki ama sonuçta hak temelli çalışıp insanlara gönüllü hizmet veriyor burası da.

10 lira sembolik zaten. Bir işi de yaramaz ama safımız belli olsun. Bu forum yaşasın isteyen biri olarak ben 10 lirayı TFye bağışlamak istiyorum.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Foruma da bağış yapamaz mıyız? Hostudur serverıdır bilmem nesidire katkımız olur? Toplum yararına çalışıyor burası da sonuçta.

Ülkemizde bağış kültürü pek yerleşmedi gerçi. Tutmadı ya da. Yanlış anlaşılır hassas konu diye taşlayan çıkar belki ama sonuçta hak temelli çalışıp insanlara gönüllü hizmet veriyor burası da.

10 lira sembolik zaten. Bir işi de yaramaz ama safımız belli olsun. Bu forum yaşasın isteyen biri olarak ben 10 lirayı TFye bağışlamak istiyorum.

Oturduğun yerden kimseden edinemeyeceğin bilgileri ediniyorsun. İşin iç yüzünü öğreniyorsun. Pembe düşlerden uyandırıyorlar. Bence de taşın altındaki ellere elden geldiğince destek olunmalı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Herkese günaydın.
Konuya cevap geç cevap yazsamda konuyu takip etmediğim anlaşılmasın.

Gelecek tepkileri görmek istiyorum.

sistem olarak bayağı komplike bir modül olacaktır.

1.üye Bağış yaptı
2.bagışçı statüsünü kazandı üye grubu değişti.
3. sistem hangi forumda destek istiyorsa oranin yetkilisine hem mail hemde sms atacak
yada o yetkiliye özel bildirim atılması lazim
altyapida bu yok.
4. bağış yapilacak kurumun ödeme sisteminde bu işler için api var mi bakilmasi gerekiyor
api yoksa enbastan bu iş yatar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554

Ince düşünceniz için teşekkürler

aylık, sunucu+bulut depolama+yedekleme
hizmetlerine ortalama 23€ ödeme yapıyorum.
ciddi meblağ olmadığı için bağış almayı hiç düşünmedim.

zaten forumda var olmanız ve etkileşimde bulunmanız başlı başına destektir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayırların sebebi bu olabilir Adem Abi Full yazılım Panel bilgi hattı bağışa tabi olursa bende hayır derim :kiskis

Konuyu sabote etmişin Adem Abi sen Ankete FESAT karıştırmışın :hihi

Evetlerin önde olması lazım diyorum kendi kendime Full için 20 panel için 10 Konu bağlamından kopuyor..
Abi neden yazdığım diğer detaylara odaklanmadın ki, hakikaten adam belki o 20tl ile 300 500 art niyetli tamirciye denk gelirse 1000tl para vereceği işten kurtuluyor. Parayı kendimize de istemedik ki ÇOCUKLARIMIZ için şifa olsun dedik. Yıllardır bedava hizmet veriyor forum ve söz verdiğimiz gibi bu şekilde devam edecek. Bu yazılımlarla dükkan döndüren tamirci dostlar bile var abi yok mu yani bu forumdan full yazılım alıp sorunu çözüp müşterisinden parasını alan tamirci dostlarımız? var hepimiz biliyoruz.

Ekonomik durum sıkıntılı
Ödeme sistemlerine dahil olmak ayrı bir sıkıntılı

Hepsini anlarım sorun yok :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aslında sistemin yetkiliye mesaj atmasına gerek yok Başkan aktif olan ustalar yetkili kişiye x konuya bak diye ,
wp den yazar yetkili kişide konuya cevap yazar bu şekilde çözümlenir..
O iş bende tutmaz en azından zira bende sms haricinde tüm bildirimler kapalı zira biliyorsunuz Allah razı olsun gecenin 3 ünde numaramı bulup wp den ''Abi bu model tv yi alayım mı?'' diye mesaj atan dostlarımız var.

Tüm sosyal mecraları düşündüğünde benim telefonum ortalama 10 15 saniyede bir bildirim sesi veriyor.

Bir de bazı sevgili kardeşlerimiz var

Abi
sana
birşey
sorsam
olur mu?

bizim
bir
akrabamız
var
dün
sanayiye
giderken
kırmızı
ışıkta
dururken
tam sağına
baktığında
...
...
...
...

diye tek tek satır satır yazıp hayat hikayelerini anlatan dostlarımız var dolayısı ile benim çoklu mecralarınbirisinden bildirim alabilmemin imkanı yok.

Diğer ustalarda da durumun farklı olduğunu pek düşünmüyorum. O nedenle konuyu da tartışmaya açtık beyin esintisi yapalım diye :) Bir ortak yol bulunur mutlaka.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Aslında sistemin yetkiliye mesaj atmasına gerek yok Başkan aktif olan ustalar yetkili kişiye x konuya bak diye ,
wp den yazar yetkili kişide konuya cevap yazar bu şekilde çözümlenir..

Tavsiye için bağış yapan kişi 1 saat içinde tavsiyesini alamazsa kıyameti koparır. Hele hiçbir katkısı olmadan yaygarayı basanlara denk gidersen vay ki vay. Üstüne, verdin tavsiye, gitti aldı, en ufak sorunda yıllar geçse bile aklına estikçe pişman edenler çıkar. Bu da forumdaki gönüllü usta dostları zamanla forumdan uzaklaştırır. Kaş yapalım derken göz çıkarmak da var.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tavsiye için bağış yapan kişi 1 saat içinde tavsiyesini alamazsa kıyameti koparır. Hele hiçbir katkısı olmadan yaygarayı basanlara denk gidersen vay ki vay. Üstüne, verdin tavsiye, gitti aldı, en ufak sorunda yıllar geçse bile aklına estikçe pişman edenler çıkar. Bu da forumdaki gönüllü usta dostları zamanla forumdan uzaklaştırır. Kaş yapalım derken göz çıkarmak da var.
Bu olay 1 saat içinde tavsiye garanti olayı değil zaten bilinçli aklı başında insanlar bu sistemi kullanır..

Kimseden para alınmıyor hayırlı bir işe aracılık ediyoruz bağış yapan kişiler zaten bağışını yapıyor..

Ne olur zaten bağış yapıyordur ama böyle birşey oluğunu duyar gelir Forumumuza üye olur..

Teknik bir konuda destek yorum ister bağışçı olduğu için öncelikli yorum cevap destek alır farklı bir deneyim yaşar.

Yeni bir yaklaşım karşılıklı gönüllülük esasına dayalı sosyal sorumluluk projesi..

Kendini bilmeyen kişiliksiz kişiler bi zahmet bu sistemi kullanmasın ..

Tavsiye Bahane Bağış şahane Yaşasın LÖSEV

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt