Forum Adınız Nereden Geliyor [Anlamı Nedir?]

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
BayŞui :yaklaşık 15 yıldır kullandığım takma ad .. okulda sıra arkadaşım silgi üzerine şui yazmıştı , hoşuma gitti kullanmaya başladım. Bı anlamı yok . Adım Şuayip zaten . Bay bildiğimiz bay . Şui ile birleştirdim herkesin hoşuna gidiyor . Öyle ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Domestic (evle ilgili, evcimen) kelimesinin esprili bir kullanıcı adına dönüşmüş hali... Forumlara takılmaya başladığım ilk yıllarda kullanmaya başlamıştım, sonradan değiştirmedim yıllardır böyle kaldı.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Benim ki Ters in Ters i ?
Çok güzel :)
BayŞui :yaklaşık 15 yıldır kullandığım takma ad .. okulda sıra arkadaşım silgi üzerine şui yazmıştı , hoşuma gitti kullanmaya başladım. Bı anlamı yok . Adım Şuayip zaten . Bay bildiğimiz bay . Şui ile birleştirdim herkesin hoşuna gidiyor . Öyle ?
Hocam tesadüf de olsa isminiz güzel o arkadaşınıza selamlar.
Rizeliyim koydum gitti fotoğraf çok beyefendi birinin
Hürmetler muratala5361 rizeli_53

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adımdan geliyor, İlk olarak çok sevdiğim bir dostum bana ''Ado'' demeye başladı 90 ların başında ve sonra artık kimse adımı kullanmamaya başladı yıllar içerisinde.

Bir tek ablam ''Ademcim'' der, Gelenekçi bir kadın demek ki :)

Onun dışında Eşim dostum tüm aile fertlerim etrafım Ado aşağı Ado yukarı. Yeğenim Ada bile (9 yaşında) Ado diyor bana mesela :kiskis

Yıllar sonra ilk defa kısa bir süre önce forumda Ado olan adımı Gerçek İsmim ile değiştirdim, onu da şu gibi yorumlar nedeniyle yaptım :))

1110e84ef391b7b05d3.png

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Reklam camiasındayız ya, eee italyanlar da suyun başındalar malum. Böyle havalı havalı yaya yaya rabiteeelli dedin mi havası mökkem oluyor. Deermişim.
Rabitelli: Doğru, dürüst, düzgün, güzel, istikrarlı anlamında, (hem soyut hem somut) Karadeniz Bölgesi'nin kuzeydoğusunda (özellikle Şavşat) kullanılan sözcük...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt