Flash Dump Dosyaları RS232

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
KONUYU BİRAZ ARAŞTIRIKEN BÖYLE BİR YORUMA DENK GELDİM 2009 AİT BİR YORUM
FARKLI BİR FORUMDA

Aşağıdaki yorum bilği eksikliğimidir ?

Flash Dump dosyaları sadece bu işi profesyonel yapanlar içindir ! O nedenle lütfen bu işle amatör ilgilenenler konunun hassasiyetini dikkate alsınlar

Bu dosyalar cihazlarınızdaki flash yazılımlarının fabrikada atılan halleridir ! ASLA yazılım dosyaları değildir ! Ve RS232 İle yüklenmezler Bu dosyalar ancak özel havya ile sökülen ve yine özel cihazlar ile flash'lara sökülerek dışarıda yazılabilirler.

Flash Dump Dosyaları Sadece ve sadece Flash yazma makineleri Yada eprom Programlama Makineleri ile yazılırlar

Fakrlı bir flash yazma yöntemi yinede vardır nedir Jtag sistemi yine bu işlemleri profesyonel olan kişiler yaparlarsa daha sağlıklı olacağı kanısındayım

Bu duyuruyu dikkate almanız Önemle Bilginize sunulur

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
O zamanlar yıl 2009 :)
Şimdi yıl 2020 :)
Biraz önce Platin model cihaza yeni flash dump attım :)
Tabii ki eskiden öyle idi ,programlama programları vardı ama içinde boot dosyası olmadığından yükleyiciyi ayrıca yüklerdik ,ne günlerdi onlar ,o kadar uğraşırdık ,belki bir flashı 3-4 kez programlardım ,4te ancak yüklenirdi ,şimdi öyle değil ,en basiti gxdownloader içine bakacak olursak 2-3 çeşit hatta daha fazla yükleyicinin olduğunu görürüz(boot dosyaları),diğer yükleme programlarında boot programın içinde gömülü ,ayrıca boot dosyasını aramaya gerek kalmıyor ,hatta bir çok flash yükleme programları zaten özel oluyor ,yani sadece o marka cihazda iş yapıyor :ok

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
O zamanlar yıl 2009 :)
Şimdi yıl 2020 :)
Biraz önce Platin model cihaza yeni flash dump attım :)
Tabii ki eskiden öyle idi ,programlama programları vardı ama içinde boot dosyası olmadığından yükleyiciyi ayrıca yüklerdik ,ne günlerdi onlar ,o kadar uğraşırdık ,belki bir flashı 3-4 kez programlardım ,4te ancak yüklenirdi ,şimdi öyle değil ,en basiti gxdownloader içine bakacak olursak 2-3 çeşit hatta daha fazla yükleyicinin olduğunu görürüz(boot dosyaları),diğer yükleme programlarında boot programın içinde gömülü ,ayrıca boot dosyasını aramaya gerek kalmıyor ,hatta bir çok flash yükleme programları zaten özel oluyor ,yani sadece o marka cihazda iş yapıyor :ok
Hocam sen bulunmaz bir nimetsin, çok teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
hocam, birçok forumda gezindim, senin gibi bilği birikime sahip birini görmedim,helal olsun , ama şüpelendiğim birşey var hocam ,siz bu işi profosyenel olarak yapıyorsunu ğibi geldi bana
Tüm samimiyetimle yazarak cevap veriyorum ve son kararımdır ,cevap "hayır"dır ,ama önceki uzun yıllar öncesinde ,evet para kazandım .Bir anımı yazayım, İzmir çay mahallesinde bir tamirci bıçakla kovalamıştı beni,çay mahalle karakoluna sığındım,etraftaki esnaf yakaladı kişiyi ,meğer o karakoldan bir polis arkadaşın tvsini tamir etmişim ve hiç arıza vermemiş ,ama o kişinin yaptığı tvlerde hep 4-5 ay sonra problem oluyormuş(zaten konu ve benim oraya gitmem de bu yüzdendi),tabii şikayetçi olmadım ama şart koştum "bir daha yaptığın tvler 4-5 ay sonra bozulursa bende duyarsam şikayetçi olurum" dedim :) (ya beni nerelere götürdün iyimi ,o zamanlar yıl 1982 idi :) )
Neyse.

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Tüm samimiyetimle yazarak cevap veriyorum ve son kararımdır ,cevap "hayır"dır ,ama önceki uzun yıllar öncesinde ,evet para kazandım .Bir anımı yazayım, İzmir çay mahallesinde bir tamirci bıçakla kovalamıştı beni,çay mahalle karakoluna sığındım,etraftaki esnaf yakaladı kişiyi ,meğer o karakoldan bir polis arkadaşın tvsini tamir etmişim ve hiç arıza vermemiş ,ama o kişinin yaptığı tvlerde hep 4-5 ay sonra problem oluyormuş(zaten konu ve benim oraya gitmem de bu yüzdendi),tabii şikayetçi olmadım ama şart koştum "bir daha yaptığın tvler 4-5 ay sonra bozulursa bende duyarsam şikayetçi olurum" dedim :) (ya beni nerelere götürdün iyimi ,o zamanlar yıl 1982 idi :) )
Neyse.
Hocam, şüpelerim kısmen doğru çıktı, bu yaşadığınız olay tarihinde, daha bu dünyada bile değildim, olayda çok ilğinçmiş ,bilğiler için çok teşekkür ediyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hocam, şüpelerim kısmen doğru çıktı, bu yaşadığınız olay tarihinde, daha bu dünyada bile değildim, olayda çok ilğinçmiş ,bilğiler için çok teşekkür ediyorum
Evet ,çok ilginçti , işin aslı orada oturan ve hep tamire verdiği tvnin bozulması ile sıkıntıya giren mesai arkadaşım recep'in "alo nolur gel bak şu tvye" demesiyle başladı :) ,recebin tvyi tamir ettim, hiç arıza vermeyince komşuları "bizim tvye de baksın söyle ne ise ücretini öderiz" demişler ,hadi onun derken çay mahallenin tamamına gittim desem yalan olmaz ,zaten tamirci "işimi bozdun" diyerek koşturmuştu,çünkü oradaki tvleri o tamir ediyormuş,o zamanlar ne tvler vardı bilsen ,National'den tut ,İES Körting (tabii hepsi siyah-beyaz) kadar.

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Evet ,çok ilginçti , işin aslı orada oturan ve hep tamire verdiği tvnin bozulması ile sıkıntıya giren mesai arkadaşım recep'in "alo nolur gel bak şu tvye" demesiyle başladı :) ,recebin tvyi tamir ettim, hiç arıza vermeyince komşuları "bizim tvye de baksın söyle ne ise ücretini öderiz" demişler ,hadi onun derken çay mahallenin tamamına gittim desem yalan olmaz ,zaten tamirci "işimi bozdun" diyerek koşturmuştu,çünkü oradaki tvleri o tamir ediyormuş,o zamanlar ne tvler vardı bilsen ,National'den tut ,İES Körting (tabii hepsi siyah-beyaz) kadar.
yanlız hocam adamın tekerine taş koymuşsun, sana tepki ğöstermesi normal, hocam bu arada yaşınız ortaya çıkyor, tahminim 49

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
hocam size amca diyesim geldi, sizi adım adım takip edicem hocam, mütiş bilği birikime sahipsiniz, birde hocam biraz merak ettim neden hep geç saatte aktifsiniz
Bunu çok yazdım ,yine yazayım, 17 yıl (ben kısaca 15 diyorum) düğün -sokak çalgıcılığı da yaptım ,2 yıl bateri ,2 yıl bas gitar ,geri kalan yıllarda klavye ,ve son 8 yıl da tek başıma düğünlerde çaldım-söyledim :)
Tabii hem gündüz iş hem gece düğünler ,olduğundan alışkanlık oldu bizde ,bazen sabaha karşı 03 te eve gelirdim düğünden,ertesi gün 06da kalkar işe giderdim ,yan evde tek oturmuyorum bu arada,hanım da benmle beraber oturur hep ,kısacası bizde alışkanlık oldu ,bir ara ilaç alalım, bari erkenden yatarız dedik ,Dr vermedi o zamanlar ilacı"alışmayın" dedi,eh bende gündüz yazılım falan derken bir bakmışın saat 20 olmuş,hadi yemekti şuydu buydu ,derken işte böyle :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bu arada aklıma gelmişken yazayım ,elimde 1998den beri topladığım bir dünya programlama programlarım vardı ,2-3 dvd'de toplamıştım onları ,2 yıl kadar önce ağaçlara kuşlar gelmesin diye matkapla delip ağaçlara astığım dvdler içinden çıktılar(köyde duruyolar -yaklaşık 150-200 dvd var),ponyprog'dan tut ,isvedit'e kadar bir sürü idi :)
Bir yabancı forumdan alıntı ISVEdit :
Kod:
ISVedit.
How to.....>ISVedit.2.0
example Viaccess) Old key was 0C - New key is 0A .
Open Isvedit 2.0
Add comport select speed usually (6MHz)
press conect.
press Read Eeprom button from Funcard
after a while the eprom is read.press editor.
Choose viaccess
Find prov.ID 00 E4 DE
Find 0A key.write the new key
Push button apply.
and you have 3 options.
1-We can write all keys to card
2-We can write actual key to the card
3-We can write all keys to the memory,save eeprom.....

Bu sırada acaba ben orada varmıymışım diye de arattım kendimi :)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
teraspy teraspy

Hocam görüşmeyeli nasılsın ?
Konuya gireyim hocam fazla lafı uzatmadan !
dump dosyasını yanlışlıkla usb ile uydu alıcısına yüklenmiş, uydu açılmamış ve fişi çekilip tekrar takılmış, hiç tepki yok, yedeklenmiş dum ile rs232 ile kurtarabiliriz,
buraya kadar herşey tamam, peki dönüşüm yazılımı atarken dump olarakmı atılacak yoksa sadece yazılımmı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri