Finlux ekran ters döndü

O Çevrimdışı

osmanliosman

Yeni Üye
20 Nis 2020
3
37
WhatsApp-Image-2020-04-26-at-21.54.44.jpg

WhatsApp-Image-2020-04-26-at-21.56.52.jpg

Finlux tv ekranım ters döndü formda yazılanları denedim ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Aşağıdaki konuları takip ettin mi acaba :alala

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Panel "Picture Settings" Dosyası Yükleme
1. USB bellek içerisinde "pq" isimli bir klasör oluşturulur.
2. VESTEL_D1_Plus_PNL.bin dosyası USB içerisindeki pq klasörüne kopyalanır.
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden "USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni profile dosyaları yüklenmiş olacaktır.

Panel "Timing" Dosyası Yükleme
1. USB bellek içerisinde "pq" isimli bir klasör oluşturulur.
2. VESTEL_D1_Plus_TMG.bin dosyası USB içerisindeki pq klasörüne kopyalanır.
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden "USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni profile dosyaları yüklenmiş olacaktır.

S Çevrimdışı

sametx53

Yeni Üye
23 Ocak 2024
5
29
Merhaba iyi günler , tvyi normal bir şekilde kapadım , açtığımda ekran ters dönmüştü , acaba bağladığım oyun konsolundan dolayı mı bir hata oluştu diye ararken galiba yazılımsal bir şey , Finlux tv PNL:23620664 VPAz:20275509 , yardımcı olur musunuz?

image7f965506245f9c71.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
V
Merhaba iyi günler , tvyi normal bir şekilde kapadım , açtığımda ekran ters dönmüştü , acaba bağladığım oyun konsolundan dolayı mı bir hata oluştu diye ararken galiba yazılımsal bir şey , Finlux tv PNL:23620664 VPAz:20275509 , yardımcı olur musunuz?

Verdiğim panel yazılımı dene bakalım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

Harici bir bağlantıdan ekran ters dönmez ,bu güne kadar ben hiç şahit olmadım :) bunu genelde hatalı yazılım atılınca görürüz :ok ters görüntüde renkler nasıl karışık mı :alala , bir fotoğraf yüklesen buraya göreyim bakalım,belki profille düzeltilebilir,bu arada tv kartı hangi model acaba, bunu da ters de olsa menü+4+7+2+5 tuşlayıp buraya eklersen sevinirim :ok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508

Ekran kendi kendine ters dönmez eksik bilgi verirseniz hatayı düzlemek için sonuç almak zorlaşır.

S Çevrimdışı

sametx53

Yeni Üye
23 Ocak 2024
5
29
Harici bir bağlantıdan ekran ters dönmez ,bu güne kadar ben hiç şahit olmadım :) bunu genelde hatalı yazılım atılınca görürüz :ok ters görüntüde renkler nasıl karışık mı :alala , bir fotoğraf yüklesen buraya göreyim bakalım,belki profille düzeltilebilir,bu arada tv kartı hangi model acaba, bunu da ters de olsa menü+4+7+2+5 tuşlayıp buraya eklersen sevinirim :ok
Görüntüde bir problem yok şuanlık , tv kartı modelini nerden bakabilirim

IMG_1074.jpg

Ekran kendi kendine ters dönmez eksik bilgi verirseniz hatayı düzlemek için sonuç almak zorlaşır.
Eksik bilgi yok , oynadım kapattım açtığımda bu hale dönmüştü 🙏

S Çevrimdışı

sametx53

Yeni Üye
23 Ocak 2024
5
29
Ekran kendi kendine ters dönmez eksik bilgi verirseniz hatayı düzlemek için sonuç almak

Verdiğim panel yazılımı görüntüyü duzeltmesi gerekiyor fakat cihaza uygun olmayan yazılım yüklemişseniz birşey diyemem.
Sizin söylediğiniz hariç bir şey yüklemedim , acaba bu ekran 6 ay önce bir tamir görmüştü komple değişmişti ekranı sorun oradan kaynaklı olabilir mi ? Ama 6 aydır bir problem olmamıştı

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sizin söylediğiniz hariç bir şey yüklemedim , acaba bu ekran 6 ay önce bir tamir görmüştü komple değişmişti ekranı sorun oradan kaynaklı olabilir mi ? Ama 6 aydır bir problem olmamıştı
ekran değişimi olduysa panel kodu değişir buraya kadar tamam fakat durduk yere birşey yapılmayan makinada görütünün dönmesi.!
sizden habersiz birisi müdahale etmiş olabilir mi.

S Çevrimdışı

sametx53

Yeni Üye
23 Ocak 2024
5
29
ekran değişimi olduysa panel kodu değişir buraya kadar tamam fakat durduk yere birşey yapılmayan makinada görütünün dönmesi.!
Tamir eden kişiye ulaştım bana yazılım gönderdi ve hallettim teşekkür ederim ilginiz için

Ve hiç bir şey yapmadığıma eminim, televizyonun pek bir fonksiyonu yok sadece xboxla oyun oynanıyor . Bunu dışında kurcalanacak pek bir özelliği yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri