Fazla Merak Tv yi Bozdurdu :(

S Çevrimdışı

Sporite

Yeni Üye
20 Ocak 2019
7
Dün gece Mb130 Connected V3.62.4.0 bu güncellemeyi yükledim başarılda oldum üstne bi yazlım daha çakıyım dedim
10.05.2019 MB130_VESTELQUI_APV_V5.7.20.0 bunu yükledim tv dosyayı indirdi kurulama geçti ama birdahada açılmıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor
ama ekran gelmiyor neolcak şimdi ustalar servismi çağarayım

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Servisi arayınız V3 serisi yazılımlara v5 yazılımı donanım farklılığından ana kartı pert ediyor. Garanti dahilindeyse servis değiştirecektir Garantisi bittiyse ücreti mukabilinde değiştirilir. Düzelmesi ya da geri dönüşü yoktur.

S Çevrimdışı

Sporite

Yeni Üye
20 Ocak 2019
7
Servisi arayınız V3 serisi yazılımlara v5 yazılımı donanım farklılığından ana kartı pert ediyor. Garanti dahilindeyse servis değiştirecektir Garantisi bittiyse ücreti mukabilinde değiştirilir. Düzelmesi ya da geri dönüşü yoktur.
peki ustam servis bu durumu çaramı yani bu durum sizden kayanalı dermi

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Diyebilir de demeyebilir de aynı arıza ani voltaj dalgalanmalarından da olabiliyor Tv kendi kendine açılıp kapanıyordu Sabah bir baktım açılmadı gibi bir sebep öne sürebilirsiniz :P Yalandan kim ölmüş Haa v5 yazılım attığımı anlar mı derseniz anlayamaz Ancak fabrikada EPROM kodlama ile anlaşılabilir Genellikle anlayamazlar. Bu arada V5 yazılımlarının olduğu sayfada nal gibi uyarı var dikkat etmemişsiniz Sadece v5 yazan cihazlara atınız diye Geçmiş olsun

S Çevrimdışı

Sporite

Yeni Üye
20 Ocak 2019
7
Diyebilir de demeyebilir de aynı arıza ani voltaj dalgalanmalarından da olabiliyor Tv kendi kendine açılıp kapanıyordu Sabah bir baktım açılmadı gibi bir sebep öne sürebilirsiniz :P Yalandan kim ölmüş Haa v5 yazılım attığımı anlar mı derseniz anlayamaz Ancak fabrikada EPROM kodlama ile anlaşılabilir Genellikle anlayamazlar. Bu arada V5 yazılımlarının olduğu sayfada nal gibi uyarı var dikkat etmemişsiniz Sadece v5 yazan cihazlara atınız diye Geçmiş olsun
teşekkür ederrim ben v5 üst versiyon sanmıştım :) dedim ya fazla merak herşeyi bozdurur :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Aslında, fazla meraktır insanoğluna bir çok şeyi icat ettiren... :bye Geçmiş olsun.

Konu dışı ama; geçen TIG eğitiminde HF devrelerinden bahsedildi. Beynimde yanan ışığın aydınlığı ile fena halde elimdeki inverter kaynak makinasının altını üstüne getirme içgüdüsü doğdu. Zira aliexpreste TIG'e özel hf devreleri 40 dolar civarı. Ama şu lanet grafik durmadan "çüşş" diyor :kiskis :kiskis :sirit
Elektronikte bilmeden dalmak sakat yani ;)

00dunning.jpg

:hihi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Servisler artık onu anlayabiliyor duyduğuma göre.
Zaten yazılım atarken brick olan kartı da garanti kapsamına almazlar muhtemelen.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Konu dışı ama; geçen TIG eğitiminde HF devrelerinden bahsedildi. Beynimde yanan ışığın aydınlığı ile fena halde elimdeki inverter kaynak makinasının altını üstüne getirme içgüdüsü doğdu. Zira aliexpreste TIG'e özel hf devreleri 40 dolar civarı. Ama şu lanet grafik durmadan "çüşş" diyor :kiskis :kiskis :sirit
Elektronikte bilmeden dalmak sakat yani ;)

00dunning.jpg

:hihi

Sonu ölümle bitecek bir girişime imza atmamakta mesele. :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Sonu ölümle bitecek bir girişime imza atmamakta mesele. :kiskis

Aynen dediğiniz gibi. 113V açık devre gerilimi olan makina elimde eldiven olduğu halde salladı beni kursta.
Olmaması gerekirdi ama demek ki bir yerde kaçak vardı.
Fişi "taze çekik" kimi makineler bile kurcaladığınızda sağlam sallayabiliyor.
"Kapasitör bey amcanın" şakası olmuyor;
Fişten çekikken bile...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt