Fakir Bestea Çay Makinesi Mağduriyet

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Bugün sabah servisi aradım. Ellerine daha yeni ulaştığını söylediler. Çok yoğun olduklarını şuan ürünü inceleyemediklerini söylediler. Ürünün sorunu nedir diye sordu. Ben de anlattım. Daha ürünü görmeden kırık ve çatlaklar kullanıcı hatası dedi. Ben düşürmüş olsam neden sadece alt tarafı çatlayıp düşsün dedim.
O sizin söylemeniz benim gördüğüm kullanıcı hatası şeklinde cevap verdi. Aynı makineyi 6 ay önce aldığımı ve böyle bir şeyin başıma gelmediğini söyledim. Rapor istediğimde rapor yazmayacağını söyledi. Ben de itiraz edebilmem için gerekiyor şeklinde belirttim. Çok zorla, biraz sinirlenince ve sert konuşunca en sonunda ikna ettim. Ürünü form ile birlikte tekrardan vatan bilgisayara yollayacaklarını söylediler. Resmen yaptıkları müşteriyi enayi yerine koymak. Mağdur olan ne satıcı ne de firma.

Fakirin genel merkezi de aynı tutumda. Telefonla aradığımda kırık ve çatlaklar kullanıcı hatasıdır dedi. Mağdur olan hep kullanıcı oluyor

Son düzenleme:
Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Az önce fakirden şaka gibi bir mesaj geldi. "
Değerli Müşterimiz,
Bilgilerinizi kontrol ettiğimizde herhangi bir usulsüzlük bulunmamaktadır. Servisimiz ile görüşüp sunduğu ücret karşılığında hizmet alabilirsiniz."
Ben de bu mesaji görür görmez fakirin genel merkezine aradım. Durumu yine baştan sona anlattım. Gerekli birimlere şikayetim iletildi. Ürünü teslim aldığım tarih bile işlenmemiş. Çok ilginç. 2 iş günü içerisinde durumla ilgili bana geri dönüş sağlayacaklarmış.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Hocam tüketici hakem heyetine gitmek için raporun çıkmasını beklemem gerekiyor değil mi? Bir de nasıl başvuru yapılır? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Merhaba; Elinizde servis raporunun olması, bir tüketici olarak hiyerarşik sıralamada üstünüze düşeni yaptığınız anlamına gelir o anlamda gereklidir.
Heyet üyelerinin konuyu nasıl yorumlayacağı da önemli olduğu7ndan dolayı ürünün daha ilk gün sıcak suyu görür görmez dibinin ayrılıp tuz buz olduğu kısmını iyi vurgulamanız gerekir.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Dün sabah fakirin genel merkezinden satış sonrası hizmetler bölümünden ulaştılar. Yaşanılan durumdan dolayı üzgün olduklarını ürünün üst demliğinin yenisi ile değişimi sağlanacakmış. Çok uğraştım ama değdi. İnstagramdan ve şikayetvardan da yazmıştım. Daha da fazla yere yazacaktım. Birçok kişiyle konuştuğumda da tutumları aynıydı. Telefon konuşmasının sonunda Şikayetvara da yazdığımı söylediler. Benden değerlendirmemi istediler. Bu kadar uğraştırmasalar çok daha iyi olurdu ama neyse.

Bu arada fakir çay makinesini seçme nedenlerinden biri de üst demliğin 1 litre olmasıydı. Diğer firmalarda 1 litreye sahip model yok. Genelde 800 ml.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Dün sabah fakirin genel merkezinden satış sonrası hizmetler bölümünden ulaştılar. Yaşanılan durumdan dolayı üzgün olduklarını ürünün üst demliğinin yenisi ile değişimi sağlanacakmış. Çok uğraştım ama değdi. İnstagramdan ve şikayetvardan da yazmıştım. Daha da fazla yere yazacaktım. Birçok kişiyle konuştuğumda da tutumları aynıydı. Telefon konuşmasının sonunda Şikayetvara da yazdığımı söylediler. Benden değerlendirmemi istediler. Bu kadar uğraştırmasalar çok daha iyi olurdu ama neyse.

Bu arada fakir çay makinesini seçme nedenlerinden biri de üst demliğin 1 litre olmasıydı. Diğer firmalarda 1 litreye sahip model yok. Genelde 800 ml.
En azından olay cok daha uzamadan sonuca ulasmissiniz geçmiş olsun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Fakir eski Fakir değil maalesef.
Ürünlerini alıyorum bazen ama ne olduğunu bilerek alıyorum.
Beklentimi ona göre tutuyorum yani.

Özellikle küçük ev aletleri sektörü Çin tekelinde maalesef.
Piyasadaki birçok ürün birbirinin kozmetik değiştirmiş kopyası.
Fakir özelinde söylemiyorum ama 300-500 TL bindirdikleri bir fark oluyor mesela, altyapısına bir bakıyorsun basit bir gerilim ayarından ibaret.

Mesela plastik olmayan bir filtre kahve makinesi bulmak istedim ama böyle bir şey yok maalesef.
Çoğu makinede dışı metal içi plastik haznenin.
Ki BPA içerip içermediğini bilemiyorum.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Umut Barış Umut Barış Evet hocam fakir eski fakir değil maalesef. Dediğiniz gibi birçok firma çinde yaptırıp türkiyede üzerine marka bastırıyor. Fakirin kutusunun üzerinde türkiyede üretildiği yazıyor. Muhtemelen türkiyede sadece montajı yapılıyordur.

Filtre kahveyi seven biri olarak ben de filtre kahve makinesi araştırdım. Dediğiniz gibi içleri hep plastik. Bazı ürünlerde bpa içermez ifadesine denk geldim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Umut Barış Umut Barış Evet hocam fakir eski fakir değil maalesef. Dediğiniz gibi birçok firma çinde yaptırıp türkiyede üzerine marka bastırıyor. Fakirin kutusunun üzerinde türkiyede üretildiği yazıyor. Muhtemelen türkiyede sadece montajı yapılıyordur.

Filtre kahveyi seven biri olarak ben de filtre kahve makinesi araştırdım. Dediğiniz gibi içleri hep plastik. Bazı ürünlerde bpa içermez ifadesine denk geldim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Ben bu tarz ürünleri üç harfli marketlerden alıyorum bozulduğunda atıyorum servise versem kullanıcı hatası denip geçiliyor.Marka diye biton para vermeye gerek yok görüyorsunuz birkısmı Türkiyede bir kısmı prc de üretiliyor.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Umut Barış Umut Barış Aslında Çinde üretilen ev aletleri de kalitelerine göre sınıflandırılıyormuş. Tabi hangisinin daha kaliteli olduğunu bilmek zor.

Bu firmayı hiç duymadım. Mutalaka araştıracağım. Sitesinde fiyatları yok. Satış da yok galiba. Ben musulluyu biliyorum.
Ana sayfasındaki videodan gördüğüm fason imalatçı . Bu tarz ürünlerin ithalatında devlet 50 ila 80 euro vergi alıyor buda iyi meblağ bizler için haliyle yerli imalatçılara fason üretim yaptırılıyor.

Geri
Üst Alt