Fake SSD İle İlgili Dispute Süreci

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Güzel sonuç ama satıcı aynı ürünü rahatça satıyorsa burada Aliexpress’te hiç masum değil. Ürünün sahte olduğunu anlamayan yada uğraşmak istemeyen kişilerin dolandırılmasına aracılık etmiş oluyor.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
412
Güzel sonuç ama satıcı aynı ürünü rahatça satıyorsa burada Aliexpress’te hiç masum değil. Ürünün sahte olduğunu anlamayan yada uğraşmak istemeyen kişilerin dolandırılmasına aracılık etmiş oluyor.
Tüm mağazaların envarterlerini tek tek kontrol edemezler. Ama dispute sürecinde aldıkları tavır gayet iyi.
Gümrük vergisini de ödemelerini ayrıca takdir ettim.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Tüm mağazaların envarterlerini tek tek kontrol edemezler. Ama dispute sürecinde aldıkları tavır gayet iyi.
Gümrük vergisini de ödemelerini ayrıca takdir ettim.
Hocam zaten onu yapmasa Çinli N11 olarak piyasada kalırdı. Global şirket olması gereği çok fazla iade aldım ama sizin durum bambaşka. Resmen dolandırıcı bu satıcı, ceza kesmez direkt olarak satış yapmasını durdurmalılar ki Aliexpress markasına zarar gelmesin.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
412
Hocam zaten onu yapmasa Çinli N11 olarak piyasada kalırdı. Global şirket olması gereği çok fazla iade aldım ama sizin durum bambaşka. Resmen dolandırıcı bu satıcı, ceza kesmez direkt olarak satış yapmasını durdurmalılar ki Aliexpress markasına zarar gelmesin.
Aynı türdeki işlemleri arttıkça büyük ihtimal kapatılır zaten.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
2013 yılında Xiaomi mi 3 çıkararak iyi ses getirmişti.
Dayanamayıp çinden sipariş geçtim satıcı herkese fake cihaz göndermiş.
Siparişi benden önce teslim alanların geri dönüşlerini okuyunca gitti 200$ dedim.

Telefon TR geldi mevzuat değişikliği olduğu için cihaz Çine geri gonderildi.

Sadece cihazı teslim alamadım diyerek uyuşmazlık açtım.
satıcının fake satışlarınıda göz önüne alarak kesintisiz tam para iadesi yapılmıştı.

Screenshot_20240220_080629_Samsung-Internet.jpg

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
412
2013 yılında Xiaomi mi 3 çıkararak iyi ses getirmişti.
Dayanamayıp çinden sipariş geçtim satıcı herkese fake cihaz göndermiş.
Siparişi benden önce teslim alanların geri dönüşlerini okuyunca gitti 200$ dedim.

Telefon TR geldi mevzuat değişikliği olduğu için cihaz Çine geri gonderildi.

Sadece cihazı teslim alamadım diyerek uyuşmazlık açtım.
satıcının fake satışlarınıda göz önüne alarak kesintisiz tam para iadesi yapılmıştı.

Screenshot_20240220_080629_Samsung-Internet.jpg
Ah o güzel günler :)

150 liraya aldığım merdiven altı telefon yüzlerce kez yere düşüp çatlamasına rağmen bozulmuyordu. Gümrükten dönen cihazlara sorunsuz iade alıyorduk.

Geri
Üst Alt