Eylül 2019 Enflasyonu açıkladı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,524
Eylül ayında tüketici fiyatları aylık yüzde 0.99, yıllık 9.26 oldu.
Geçen yılın aynı ayında aylık yüzde 6.30'du. Şimdi 6.30'luk aylık enflasyon çıkıp yerine 0,99'luk yeni rakam girince yıllık enflasyon yüzde 15.01'den yüzde 9.26'ya gerilemiş oldu. (YERSEN)

3 gün içinde Elektriğe %15, LPG %10
zam gelmişken. Aylık enflayonun 0.99
çıkmasıyla, Matematiğin bile anası bellediler.
Yıl sonunda işçi,memur,emekliye
enflasyon fark vermemek için tarihi
kazık attilar.

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Nasıl enflasyon düşüyor çok merak ediyorum. Düne kadar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde muayene ücreti 110 Tl iken bugün 210 Tl verdim. Sizin enflasyon hesabınıza...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tunelin sonunda ışık göründü dedikçe
habire birşeyler saplaniyor.

Isin guzel tarafi artik saplanmaya neden olanlarla beraber izliyoruz olani bitine
ve hic sesleri cikmiyor :hihi
Yarın öbür gün, o saplamalar ilk önce inkar edecek kendilerini... Allah'ım Kankilerinin belasını verdi, sıra bunlarda...

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Sonlarının menderes hükümeti gibi olmasına az kaldı.
benzetme doğru değil hoş değil,katılmıyorum .tabi enflasyon tutmuyor ama sorayım millet diğerleri hiç vermedi iktidarı. menderese halk verdi cunta indirdi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl enflasyon düşüyor çok merak ediyorum. Düne kadar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde muayene ücreti 110 Tl iken bugün 210 Tl verdim. Sizin enflasyon hesabınıza...
evet böyle sıkıntılar var. acil kurtulmak duasıyla.
ayrıca ecevit dönemlerini yaşadıysanız o zaman sıkıntı yokmuydu.
önemsizmi?

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
benzetme doğru değil hoş değil,katılmıyorum .tabi enflasyon tutmuyor ama sorayım millet diğerleri hiç vermedi iktidarı. menderese halk verdi cunta indirdi.

önemsizmi?
Ecevit dönemiyle 2019 u bir tutmaktan vazgeçin artık. ADAMLAR FABRİKALARA ZİNCİR VURUYORLAR ZİNCİR. MENDERESTE BÖYLE YAPTI. PAHALIYA ALDI UCUZA DAĞITTI FABRİKALARI DURDURDU BAĞLADI MEMLEKETİ ABD YE GÖRDÜ EBESİNİN ŞEYİNİ

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129

önemsizmi?
Bir yerde yalarlar üstüne yalanlar. İnsanları geri zekalı yerine koymak var. Herkes aç kalacaksa kesinlikle bende aç kalırım. Amma bir taraf saltanat yaşarsa kimse kusura bakmasın. Kimsede Ecevit donemi ile bu donemide kıyaslanmasın. Arada ucurum var saltanat var. Resmen Lale devri yaşıyoruz. Yakinda ekmek bulamayan pasta yesin derlerse hiç şaşmam.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Arkadaşlar elbette tutarsızlıklar var

işsizliğin sıkıntısında emekli baba parasıyla geçinmenin zorluyu farkındayız tabi . emekli maaşı sağa sola zam yapılmadan şuan en az 3000 tl olmalı.
ama sorayım linkte bahsi geçenlerle olurmu. hiç onlar zam yaptımı.

rahmetli erbakan hoca hariç .. zam en çok hoca zamanında oldu..

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Ecevit dönemiyle 2019 u bir tutmaktan vazgeçin artık. ADAMLAR FABRİKALARA ZİNCİR VURUYORLAR ZİNCİR. MENDERESTE BÖYLE YAPTI. PAHALIYA ALDI UCUZA DAĞITTI FABRİKALARI DURDURDU BAĞLADI MEMLEKETİ ABD YE GÖRDÜ EBESİNİN ŞEYİNİ
gemiş geleceğe ışık tutar.. olumlu olanları görmeden yok fabrika kapatı yok zincir vurdu boş şeyler. bilip bilmeden konuşulmaz menderesin durumu halini bilmeden atılmaz tutulmaz.
olumlu işler yokmu yokmu?ben işsizim şuan fabrika iş bize lazım ,bu iş hükümete çatarak olmaz dedin işte ECEVİT döneminde değiliz.

Siyasi kişilik ve partiler üzerinden tartışmak nafile... En iyisi ne verdi bu ülkeye? Vermiş olsaydı ülke bu durumda olur mu?
aynen bunu diyorum.

ne varki ülkeyi siyasi ve parti üzerinden seçiyoruz.

bu ülkede yapılan iyi işler menderes özal erdoğan zamanında olmadımı?
halk diğer partiyi iktidara getirmedi zorla kendileri geldi.. sonra halk erdoğana verdi iyi kötü bugünlere geldik.
güçlü türkiye istemek varken bu tartışma niye diyorum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
gemiş geleceğe ışık tutar.. olumlu olanları görmeden yok fabrika kapatı yok zincir vurdu boş şeyler. bilip bilmeden konuşulmaz menderesin durumu halini bilmeden atılmaz tutulmaz.
olumlu işler yokmu yokmu?ben işsizim şuan fabrika iş bize lazım ,bu iş hükümete çatarak olmaz dedin işte ECEVİT döneminde değiliz.
Kime çatalım?? Hitlere mi? Reagan'a mı? Gorbaçov'a mı?

Her hükümetin yanlışlarına yanlış diyecez, çatacaz tabiki de... Benim hırsızım iyidir mantığı, hırsızlığın ta kendisidir.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Kısaca diyorum ki ,
bu ülkeye bu millete maddi manevi zarar vereceklerin (siyasi,parti,dernek yapılanma v.s her ne ise) şerrinden Allah ülkemizi bizi korusun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt