Evlilik için beyaz eşya önerisi

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Yaza doğru evlenmeyi düşünüyorum. Bu süre zarfında markaları takip edip indirimde beyaz eşya alacağım. Marka bazından bazı sorularım var .

Simens , bosh , Arçelik . beko beyaz eşyaları bu 4 markadan almayı düşünüyorum.

Simens ve bosh aynı fabrikada üretildiğini biliyorum. Yıllar önce olsa derdim simens ve bosh kalitesi tartışılmaz fakat şu anda bu ürünlerin de eskisi gibi kalitesi yok ayrıca parçalar türkiyede birleştirlip üretiliyor. üstelik yedek parçaları da çok pahalı. Türk markalarına karşı herkesin olduğu gibi bende de ufak bir önyargı var . türk mallarının da Fiyatları da hemen hemen simens ve bosh kadar var . fakat yedek parçaları daha ucuz bildiğim kadarıyla . Kalite farkı olarak ne düşünüyorsunuz

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Siemens, Bosch ve Profilo aynı fabrikada üretim yapıyor.

Beyaz eşyada Arçelik-Beko'dan şaşmayın derim. Ürünleri alırken mutlaka 7 seneye uzatılmış garanti de satın alın. Türkiye'deki en yaygın ve sorunsuz servis ağı Koç grubu şirketlerindedir; sizi üzmezler.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bulaşık Makinesi : Arçelik 6588
Çamaşır Makinesi: Arçelik 9123 N veya Bosch Wat24480tr
Buzdolabı hakkında başka arkadaşlar tavsiye verir. Aldığınız zaman son üretim isteyin. Ek garanti yaptırmayı da unutmayın

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Siemens, Bosch ve Profilo aynı fabrikada üretim yapıyor.

Beyaz eşyada Arçelik-Beko'dan şaşmayın derim. Ürünleri alırken mutlaka 7 seneye uzatılmış garanti de satın alın. Türkiye'deki en yaygın ve sorunsuz servis ağı Koç grubu şirketlerindedir; sizi üzmezler.
Kesinlikle katılıyorum.

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Merhaba yeni evlenen biri olarak aldıklarımı aşağıda paylaştım.
Tecrübelerim ise şöyle

Profilo markasından memnunum ürünleri aldıgım gibi Istanbul da isenirz ürün direk fabrikadan çıkıyor eve geliyor. ve teslim mesajı iletildiginde direk servisi kurulum için arıyor. Siz hiç uğraşmıyorsunuz baglayıp kurup gidiyorlar. Profilo ürünlerimden memnunum .
Fakat;
Profilo ile ilgili bulaşık makinesinde yaşadığım servis sorunu ise şu oldu. cihaz error kodu veriyordu pompa arızasıydı yagdan vs tıkandımı diye bayagı ugrastım sorun çözülmedi. Servisi çağırdım. Bulaşık makinesinin hortumunda bulaşık artıgı kalmış ve hortumu tıkamış. Bunun için 65 tl servis ücreti kestiler.

Samsung buzdolabından aşırı memnunum yeni teknoloji ses nerdeyse hiç yok. içine kazara kokulu birşey koydugunuz da bir süre sonra o koku içindeki filtreler vasıtasıyla yok oluyor. Ve içindeki sebzelerin ömrü uzadı eski dolabımda daha kısa sürede bozuluyordu.

Süpürge makinesi Nilfiks sanayi tipi üretim yapan danimarka markası tavsiye üzerine aldım. darbeye vs dayanıklı üstüne çıkıp hoplasanız bile cihaz dayanıklı almadan önce denendi. Çekim kuvveti ayarlanabiliyor fakat halıya okadar çok yapışıyor vakumluyor ki ileri geri sürüklemek çok yoruyor :) Torbası 4 tanesi 20 tl ye bulunuyor. 1 ay gidiyor haftada1 temizlik yaparak 1 torba.

Ferre Ankastre setine gelelim.
Evet biraz pahalı aldık hanım özellikle baklavadilimli döküm taşıyıcı ızgaraları olsun diye tutturdu evlerindeki silindir şeklindeymiş yerinden kaymış ve tencereyi ocaktan devirmişler. O sebeple aldım. ankastersi Uzaktan kumandalı dokumnatik tuşlu ama çekişi okadarda ultra değil daha iyi çekim ggücüne sahiplerini görmüştüm. , fırını dijital panelli pişirimi vs iyi, ocak ise vooxlu 60 cmlik yere sıgıyor fakat 70 cm tezgahta yer kaplıyor ölçüm hatası yaptık bayağı ugrastırdı. Gelelim servisine. Servisi çok kötü. Bu ürünü öneriyormuyum önermiyorum bu kadar para vermeye değmez başka markalara yönelin :)

Yatak odasına sinema keyfi için Regal 49R7540 tv aldım 5+1 ses sistemide kurdum ve haftasonları netflix sinema keyfi yapıyoruz. Tv den memnunum duvar askı aparatı içinden çıkıyor. Servisi kurup gidiyor. Cİhazın anakartı MB130 V5 , Paneli ise Samsung Üretimi VA paneldir. Ses sistemim logitech thx z906. Eviniz musait ise ses sistemi tavsiye ederim değilse apartmanı titretebilirsiniz :)

Bu arada ürünlerin hepsini gezdim gördüm. fakat fiyat olarak online alışveriş daha ucuzdu ve n11 de vs her aldıgında yeni kod veriyordu piyasaya göre bayagı iyi aldım ve kargo konusunda sıkıntı yaşamadım horoz lojistik eve kadar çıkartıyor. bir tek ankastre kargo yolu ile geldi. kapı girişini bırakıp gitti taşırken çok zorlandık :)

Sormak istediklerin olursa yardımcı olabilirim. 4 aylık evli biri olarak tecrübelerimi aktarabilirim :)

Ürünler.

Profilo Bulaşık makinesi

Profilo çamaşır makinesi

Samsung buz dolabı

Süpürge makinesi Nilfiks

Ferre Ankastre seti

Regal TV

Son düzenleme:
By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
geçen sene aynı başlıgı bende açmıştım. Ev kurmak için beyaz eşya araştırdım. Tercihlerim Profilo oldu. marka takıntısı olan birini ikna etmek istiyorsanızda teknoloji marketlere gidin. Siemens ve Bosch un çamaşır makinesi kapagına kazanına kadar aynı Profilo ile.
Profilo 4225EG ve Profilo CMG120DTR aldım. kupon vs ile uygun fiyata denk getirdim. benzer ürünler tavsiyemdir.
Hayırlı olsun.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Vestelin buzdolapları çok güzel benle çalışan bir arkadaşa aldırdık meyveler falan sebzeler 8 güne kadar dayanıyormuş cidden

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Profilo iyidir hayirli olsun lakin garanti uzatma 940 tl kart yandi 900 1000 tl kapak dusdu 300 lira buzdolabi motoru 800 900 camasir makinesini nemli ortamda kullanmayin Arcelik grubuna gore servisleri cok pahali sadece.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Profilo iyidir hayirli olsun lakin garanti uzatma 940 tl kart yandi 900 1000 tl kapak dusdu 300 lira buzdolabi motoru 800 900 camasir makinesini nemli ortamda kullanmayin Arcelik grubuna gore servisleri cok pahali sadece.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt