Evden veya İşten Online Market Alışverişi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba arkadaşlar , bu başlık altında online market alışverişi yapabildiğimiz firmaları değerlendirelim istedim. Hangisi daha stabil , hangisi daha hızlı ve pratik fikir alışverişinde bulunalım.

Benim bildiklerim bunlar başka varsa söyleyin listeye ekleyeyim arkadaşlar. Ya da konu rağbet görürse hepsine ayrı ayrı başlıkta açılabilir yönetim uygun görürse.

Benim bunlar arasında kullandıklarım Migros Sanal Market , Migros Hemen , Getir ve Banabi. Özellikle Getir , Banabi ve Migros Hemen den oldukca memnunum , siparişten verdikten sonra eksiksiz olarak yarım saati geçmiyor gelmeleri. Migros Sanal Markete gelirsem belirli zaman aralıkları var , aynı gün seçtiğimde oldu ertesi gün seçtiğimde , şimdiye kadar seçtiğim saatlerde hep geldiler , hiç sorun yaşamadım. Diğerlerini daha kullanma fırsatım olmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Samsun'da sanırım sadece Migros ve CarrefourSA var. İkisinin de yorumları vazgeçmemi sağlamıştı.
Yani eksik gönderilme olayını anlarım, telafi edilebilir ama 3-4 gün sonra gelmesi nedir arkadaş?
Bu sistemi madem yapacaksın, ona göre organizasyonu yap değil mi?
Yok, hep bu 1 koyup 10 alma kafasından gram gelişemiyorlar.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Samsun'da sanırım sadece Migros ve CarrefourSA var. İkisinin de yorumları vazgeçmemi sağlamıştı.
Yani eksik gönderilme olayını anlarım, telafi edilebilir ama 3-4 gün sonra gelmesi nedir arkadaş?
Bu sistemi madem yapacaksın, ona göre organizasyonu yap değil mi?
Yok, hep bu 1 koyup 10 alma kafasından gram gelişemiyorlar.
Ben İzmir'de Migros'la hiç sorun yaşamadım , il bazlı sorun yaşıyorsun galiba hocam. Çünkü 3-4 gün sonra gelmesi çok büyük bir sorun , şaşırdım cidden.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Ürün çeşidi ve fiyat konusunda migros sanal marketi tek geçerim. Fakat belli saat aralıklarında teslimat yapıyor akşamdan sepetimi hazırlayıp siparişi veriyorum ve ertesi gün istediğim saat aralıklarında kapımda oluyor. Ürün fiyatları fiziksel market fiyatıyla aynı sadece cüzi bir miktar getirme ücreti alıyorlar o yüzden büyük market alışverişlerimi migros sanal marketten yapıyorum. Eğer ufak tefek, tek tük bişeyler alacak olursam migros hemen, getir, banabi kullanıyorum üçü birbirinden çok farklı değiller ve fiziksel market fiyatlarına göre pahalılar ama teslimat çok daha hızlı.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Migros için hep iyi yorumlar gördüm özellikle meyve sebze konusunda.
Ama 101 veya diğer şok bim gibi magazalar için iyi yorum olsa da kötü yorumlarda okudum.
Hatta bı kaç defa koca poşetleri bayan çalışanlar getirdi diye okuyunca üzüldüm ve hiç bu şekilde alışveriş yapmadım.
Bayanların bu şekilde gönderilmesi üzücü bir olay özellikle yeni başlayan toy diye söylediklerimizi bu şekilde gönderiyorlar.
Tabi ben okuduklarimin yalancısı yım. Umarım dikkat ediliyor ve bana bu kötü yorumlar denk gelmiştir

K Çevrimdışı

khonsu

Yeni Üye
21 Haz 2020
12
32
Ben İzmir'de Migros'la hiç sorun yaşamadım , il bazlı sorun yaşıyorsun galiba hocam. Çünkü 3-4 gün sonra gelmesi çok büyük bir sorun , şaşırdım cidden.
Sanal Market'in hizmeti genel olarak iyi olsa da dediğiniz gibi bazı mahallelerde sıkıntı yaşanabiliyor.
Teslimat saatlerinin sıklığı da mahallenin talebine göre değişiyor, bazı mahallelerde 1-2 saatlik aralıklarla aynı güne sipariş vermek bile mümkün.
Talebin az olduğu bazı illere ise kargo hizmeti var.

Migros için hep iyi yorumlar gördüm özellikle meyve sebze konusunda.
Ama 101 veya diğer şok bim gibi magazalar için iyi yorum olsa da kötü yorumlarda okudum.
Hatta bı kaç defa koca poşetleri bayan çalışanlar getirdi diye okuyunca üzüldüm ve hiç bu şekilde alışveriş yapmadım.
Bayanların bu şekilde gönderilmesi üzücü bir olay özellikle yeni başlayan toy diye söylediklerimizi bu şekilde gönderiyorlar.
Tabi ben okuduklarimin yalancısı yım. Umarım dikkat ediliyor ve bana bu kötü yorumlar denk gelmiştir
Şok eve teslimi ilk açtığı zaman mağazadaki personeli kullanıyordu diye hatırlıyorum, hala öyle mi bilgim yok.
Migros'un, Getir'in vs dedike kuryeleri var.

Migros Hemen, Getir, Banabi anlık ihtiyaçlara cevap verme üzerine kurulu.
Hız olarak Getir, fiyat ve ürün gamı olarak da Migros Hemen önde diyebilirim. Hız konusu farklılık gösterebilir tabii ki yerine göre :)
(Sanal Market'in ürün çeşitliliği Hemen'den daha fazla)
Bu arada Hemen'de yeni üyelere 60'a 20 tl indirim var haberiniz olsun :) ödeme adımında promosyonu seçmeniz gerekli.

Çalışma saatleri olarak Getir daha önde diye biliyorum, pandemi öncesi gece de hizmet veriyordu, hala bu şekilde mi emin değilim.
Hemen ise 12'ye kadar açık diye hatırlıyorum.
Getir'in Getir Büyük hizmeti ile Sanal Market karşılaştırılabilir, ama yine fiyat olarak Migros daha ucuz.

İstanbul'da yaşayanlar için bahsi geçen diğer firmalar dışında 'i önerebilirim, fiyatları diğerlerine göre belki pahalı gelebilir ama ürünleri gerçekten güzel. İlaçsız organik meyve, sebze yemek isteyenler bu firmayı tercih edebilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt