Eva çamaşır makinası motoru ile zincirli calaskal takviye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Bugün fotoları buldum ,evin çatısını kiremit döşerken kolumun ağrıması ile aklıma gelen zincirli calaskal+çam.mak. motoru ileyapılan motorlu calaskal :hihi

Motor eva tipi hurda bir çamaşır makinasıdır ,ileri gerisi var,bana sadece "ileri - geri" tuş takımı yapmak kaldı (kırmızı - siyah düğmeli),tabii bir de eski araba kayışından kesilmiş ve kalın telle birleştirilmiş bir V kayışı.
O kadar kısa sürede yukarı çektik ki ,kiremitleri anlatamam :) ,aşağıdan hanım kancaya takıyordu ,ben sadece kırmızıya basıp yukarı çekiyordum,gelen geçen durup mutlaka inceledi modtoru ,satmamı isteyen bile oldu :kiskis
Neyse işte bizim el yapımı "motorlu calaskal" :ok

foruma79.jpg

foruma80.png

foruma81.png

foruma83.png

foruma84.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Benimki fakir icadı (parasal fakirlik değil ama :) ) , işte motora bağlı kasnağı demir yapabilirsem motoru çok amaçlı da kullanabilirim :hihi
Yaklaşık 1100 adet kiremiti zınk diye çıkarttık yukarı,zorlanmadan :)

Üstten 3.cü fotoda ,kiremitlerin önündeki sehpa da, çin malı su motorundan yapılma daire testeredir :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Biz onu da düşündük... :hihi
Ehehehühe :kiskis
Ben onu kastetmemiştim yav;
Millet olarak icatçıyız.
Hatırlar mısınız, eva motoru olmayan garibim laz hemşerum reno12 nin ön lastiğini janttan ayırıp o janta sardığu ipi caraskala göndererek tüm inşaatının malzemesini çektiydi. Vardır halen nette. Haberlere çıkmıştı falan.

Öyle yani, bizde icatçok.
Kullanıp da kollu kıyma makinasının k*ıçına matkap bağlamayan kalmış mıdır.:kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri