Ev Sinema Sistemi Oluşturma

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Teşekkür ederim
Öncelikle cihaza ; ps3-4 + tv + andorid tv box + uydu cihazı bağlayacağım
Hem kendi indirdiğim 4k vs filmleri hem netflix izlemek için hem de ps3-4 oynamak için kullanacağım

Cihazda karar kıldıysanız hoparlör aşamasına geçin derim.
Tabi salonunuza uygun güçte ve tipte hoparlör bakın.
Bir de ses beklentinize göre. Yani kimisi detay ister kimisi doygunluk ister kimisi dengeli bir ses profili ister.
HDMI kablo tarafına da dikkat edin derim, çünkü avr ler aşırı dandik kablolarla çalışmayabilir.
Fazla pahalısına da kaçmayın da, güvenilir bilindik kablolardan alın.

Bütçeniz elverirse bir de hoparlör kablosuna da bakın derim.
Kablo da alacağınız ses etki eder. (Hoparlörden hoparlöre değişir bu etkinin seviyesi tabi.)

M Çevrimdışı

MANAS

Yeni Üye
12 Mar 2020
19
42
Cihazda karar kıldıysanız hoparlör aşamasına geçin derim.
Tabi salonunuza uygun güçte ve tipte hoparlör bakın.
Bir de ses beklentinize göre. Yani kimisi detay ister kimisi doygunluk ister kimisi dengeli bir ses profili ister.
HDMI kablo tarafına da dikkat edin derim, çünkü avr ler aşırı dandik kablolarla çalışmayabilir.
Fazla pahalısına da kaçmayın da, güvenilir bilindik kablolardan alın.

Bütçeniz elverirse bir de hoparlör kablosuna da bakın derim.
Kablo da alacağınız ses etki eder. (Hoparlörden hoparlöre değişir bu etkinin seviyesi tabi.)
Arkadaşım zaman ayırdığın ve yardımların için teşekkür ederim,
Cihaz tamam da hoparlör sıkıntı benim için
2 tane gözüme çarptı bi bakar mısın
Pioneer S-ES21-TB
Sony SS-CS310CR
Acele etmeyeceğim bu konuda
Biraz daha araştıracağım

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

orhanizmirli

Yeni Üye
12 Nis 2020
10
39
samsung marka bazı sistemler var fiyatı kadar performans vermiyorlar fiyat performans önerisi ben de arıyorum

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Merhaba Ben tv de 5+1 Logitech z906 kullanıyorum nesli eski olsada ses kalitesi muazzam thx dolby destekleri ile netflixte sinema keyfini yaşıyorsunuz optik çıkış ile tv üzerinden ses çıkışı alıyorum.
bununla birlikte bluetooth aparatı vetavan asma aparatları aldımve tavanımda 5+1 şeklinde montaj yaptım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Merhaba Ben tv de 5+1 Logitech z906 kullanıyorum nesli eski olsada ses kalitesi muazzam thx dolby destekleri ile netflixte sinema keyfini yaşıyorsunuz optik çıkış ile tv üzerinden ses çıkışı alıyorum.
bununla birlikte bluetooth aparatı vetavan asma aparatları aldımve tavanımda 5+1 şeklinde montaj yaptım.

Sıfırı için fiyatı aşırı uçuk bence hocam.
O fiyata sıfır alternatifi yok tabi ama bu sisteme de o para verilmez bence.

Şu virüs belası geçerse eğer ikinci el bakılmasını tavsiye ederim. Güzel şeyler düşebiliyor ikinci ele.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
arkadaş sen işin SES kısmındamısın acaba???

ya da tabiri caizse "odyofil" misin,Türkçesiyle yazdım:kiskis

"EV Sinema" derken PJ den sanırım bahsetmiyorsun değilmi?

TV ile ev sineması çakma olur yaw!

sen DH de bildiğim MANAS mısın? unuttum yaw

PJ için ilk adresin DH den bulabilirsen bizim astramastra nick li sanırım EPSON cuydu bu arkadaş onu bulacaksın
selamım sarkıtacaksın ilgilenir seninle,ama cebin dolu olsun one göre:hoba1

"TV" derken sanırım LED TV den bahsediyorsun değilmi? o zaman fazla bir yatırım yama değmez ve yavaş yavaş
seti tamamla!

AVR için yeni nesil bir şey bak!!!! yarın o su eksik busu yokmuş dememen için!
Sony nin o modelini pek bilmiyorum ama bir tane serisi güzel yorumlar alıyor

TV den yayın olarak adam gibi ses veren kanal yok,Astra ve HBird den şifreli olan bazı kanallar da düzgün ses oluyor veya 5.1 gibi
veya adam gibi Stereo olanlar,onun dışında derece değecek ses yayınları yoktur

Box ile bir yere kadar oluyor ama çok hızlı internet gerekiyor,ben 35 ile şişiyorum! 50 veya 100 şart
bazı Sinema uygulamaları var DTS/Atmos v.s diyorlar ama ne derece doğru bilemem dosya boyutları
12/15GB dan başlayan 20/25GB lara kadar olan,ama ben bunları açamıyorum 35 yetmiyor!

Premium üyelik de şart dır(REALDEBRID veya ALLDEBRID hesapları gibi,ben de bu da var ama net hızı yemiyor
bu dosyalar için ayrıca çoğu BOX bu konuda ayrıca bir sıkıntı oluyor!

İşe önce AVR den başla,Onkyo da olabilir ama TR de bunlar aşırı pahalı aslında hepsi pahalı,USA dan getirmek şart!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217

sanırım 40 oldu veya Çin işi 40 oldu(bunu biliyorum)EU/USA için 20 de duruyor diye biliyorum
bunlar için TF/DH de eskiden çok adam vardı ve bir çoğu da USA getirmiştir,özellikle bizde
bir ara millet ONKYO diyordu başka bir şey demiyordu yaw! diyene de odunu veriyorlardı:sopa1
bunlar satıcı tiplerdi!
1/3 fiyat farkı var bizle USA arasında dolayısıyla gümrük de fazla etkilemiyor! 2.el bulunuyor!
bunları kullanan tipler hasta larıdır ve tertemiz bakarlar cihazlara 2.el çok rahatlıkla alınır
adam model yükseltmek için bir kaç senede bir değiştiriyorlar ama EU da pahalı değmez oradan getirtmeye!

Bir ara Oppo BD ler moda iken USA $500 idi ama UK de dolar karşılığı $ 1000 idi TR de sanırım $ 2000 idi gibiydi fiyatlar!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt