Eski müzik setini canlandırma

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Elimizde fotoğraftaki gibi bir set var. Hoparlörleri sağlam alet çalışıyor ama kaset falan kalmadı artık CD olarak sadece orijinal track CD leri çalabiliyor. Buna Bluetooth cihaz bağlayıp aktif olarak kullanmanın bir yolu var mıdır?

IMG20230628220614.jpg

IMG20230628220748.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Oluyor ama teknik bilgi ister.
Ben hiç denemedim.
Sevgili Samurai Unforgotten CD bölümüne bile bağlayan var.
Mantık şu, o kattaki analog çıkışa bu cihazlar takılıyor.
Genelde USB den de müzik çalma imkanı olan Bluetooth kitleri kullanılıyor.

Ama dediğim gibi bu işlerle biraz haşır neşir olmanız gerek.
Uzaktan yardımla kesin şurası diyebilmek için baya yönlendirmemiz lazım.
Ve hata da yapılabilir insanlık hali.

Ürün biraz bilindik bir ürün olsa, elinden geçmiş bir usta belki direkt nokta atışı söyleyebilirdi.
İlla onu kullanacağım diyorsanız elektronikçi bir arkadaşınızdan bu projeyi yapmasını isteyebilirsiniz.
O mutlaka o müzik setine o kiti takacaktır.

Şimdi fark ettim 5 band EQ yazan yerde PhonoAux diye bir mod var sanırım.
Pikap katı arkadan kablo ile bağlanıyorsa oraya direkt bluetooth kitinin ses çıkışını takabilirsiniz.
Bir de Phono yazan yerin altında ne yazıyor anlamadım ama sanırım CD yazıyor.
Bazı müzik setlerinde o yıllarda CD girişi olurdu.
Dışarıdan harici bir CD çalar takılıp oradan ses aktarılabiliyordu.

Öyle bir giriş varsa da bağlayabilirsiniz.
RCA jak kullanmanız gerekebilir.
Bahsettiğim giriş şu şekilde olacaktır, renkleri önemli değil;

Screenshot-2023-06-30-at-13-02-07-edifier-r1280t-20-studio-active-bookshelf-speakers-with-dual-rca-input-active-speakers-edifier-744771_1800x1800.jpg-WEBP-resmi-1080--1080-piksel--Olceklendi-85.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Bluetooth ile kullanılabileceğini zannetmiyorum fakat aux girişinden kablo ile bağlantı yapıp amfi ve hoparlöründen yararlanabilirsiniz.

Bende de LV60 var, RCA kablo ile televizyon, bilgisayar, mp3 çalar gibi aygıtlar bağlayabiliyorum.
lbt-lv60.jpg
Benim de önceden Sony amfi ile kullandığım Stero sistemim vardı.
Tadı cidden bir başka.
Logitech kullanıyorum şu an, bu müzik dinlemek değil. :sirit

Pandemi bitimi miydi hatırlamıyorum, pandemi zamanı da olabilir, ikinci el ilanlarında çok güzel Sony setler güzel fiyatlara bulunabiliyordu.
Keşke alsaymışım diyordum. Bu ürünleri bizim şehirde bulmak zor biraz.
İstanbul'da falan olsam her türlüsünü bulurum.
Ülkemize hiç gelmemiş modellerini sosyal medyadan görünce neler yapmışlar diyorum. :kiskis

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Benim de önceden Sony amfi ile kullandığım Stero sistemim vardı.
Tadı cidden bir başka.
Logitech kullanıyorum şu an, bu müzik dinlemek değil. :sirit

Pandemi bitimi miydi hatırlamıyorum, pandemi zamanı da olabilir, ikinci el ilanlarında çok güzel Sony setler güzel fiyatlara bulunabiliyordu.
Keşke alsaymışım diyordum. Bu ürünleri bizim şehirde bulmak zor biraz.
İstanbul'da falan olsam her türlüsünü bulurum.
Ülkemize hiç gelmemiş modellerini sosyal medyadan görünce neler yapmışlar diyorum. :kiskis
70 li ve 80 li yılların amfilerini çok alıp sattım, müthiş değerli burada. 3000 euroya kadar çıkıyor fiyatları zira sesleri çok iyi. O. Modellerde dahi bluetooth kullanıyordum. Yeni modelleri bedava veriyorlar ama eskiler değerli

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aux çıkışı mevcut görünüyor aux üzerinden mevcut teyp sistemi kullanılarak ses alınır fazla masraflı olmaz amfi devresi fiyatları kur kaynaklı çok arttı.
Benzer birşey yapıyorum hoparlör kabini yapayım extra bass olsun dedim uzadı biraz arada açıp dinliyorum.

IMG_20230630_173516.jpg

Geri
Üst Alt