Eski Arçelik Buzdolabım Sesli Çalışıyor

M Çevrimdışı

makineci

Yeni Üye
14 Eki 2019
14
32
Merhaba, öğrenci evinde eski bir Arçelik buzdolabı var. Birkaç aydır sesli çalışmaya başlamıştı ama 1-2 dk içinde sesi azalıyordu. Artık sürekli sesli çalışıyor. Özellikle gece saatlerinde rahatsız ediyor.
Kompresöre, ústúndeki beyaz kutuya dokunuyorum ancak ses kesilmiyor. Sorun kompresörden kaynaklanıyorsa nasıl çözebiliriz, maliyeti ne kadar olur sizce?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İstersen video çek, sesten ustalar bir yorumda bulunsun.
Bir de dolabın marka modelini tam belirtirsen aşağı yukarı bir maliyet de belirtilebilir.
Elde veri olmadan yorum yapmak zor ne yazık ki.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu ses bizdekin de de olmuştu ,sonra soğutmamaya başladı , içinde saat varmış bozulmuş , Servis saati değitirdi, bana söyledikleri öyle servisin onların yalancısıyım, şimdi ne ses var ne sada, iyi çalışıyor çift kapaklı olan no furosmu diyolar işte ondan :sirit

M Çevrimdışı

makineci

Yeni Üye
14 Eki 2019
14
32

Sesi şuradan duyabilirsiniz.
Üst kapağa biraz kuvvet uyguladım ama ses yine aynı, soğutmasında bir sıkıntı yok. 1. kademede kullanıyorum ona rağmen buz gibi yapıyor.

Sanırım kompresör bitik :/

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
kompresör kaynaklı görünüyor. arçelik sesiz çalışması için normalden küçük kapasiteli kompresör kullanıyor buda kompresörün fazla çalışması demek.bozulana kadar kullanın derim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
kronik sorun galiba teyzeminde arçelik buzdolabı 2 senedir böyle çalışıyor çok sesli bir müddet sonra alıştılar bozulana kadar devam.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Benim de ilk buzdolabım tek kapılı olan Arçelik modeliydi.Sapa sağlamdı ve iyi soğuturdu fakat aynı bu sesle çalışırdı.Yeni buzdolabı alınca onu üniversite okuyan öğrencilere katkı olsun diye hayrıma ücretsiz verdim.

M Çevrimdışı

makineci

Yeni Üye
14 Eki 2019
14
32
TEKNOwest TEKNOwest
A ataseven
akrep2018 akrep2018
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Açıkçası 1+1 evde kaldığım için komşularım gece rahatsız olabilir diye düşünüyordum.

Gece kapatıp(12-8), gündüz çalıştırsam herhangi bir sıkıntı çıkar mı sizce?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri