Erikli marka suda koloni sayısı nedir?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Su ile alâkalı net bir bilgiye sahip biri bizi aydınlatabilirse iyi olur. Normalde değerin sıfır olması gerekiyor yazıyor ama burada marka diye aldığımız Erikli bir yerde yanlış mı yapıyor? ML de 1 koloni olduğu yazıyor.

Screenshot_20210517_194234.jpg

IMG_20210517_193819.jpg

Buda başka bir markanın suyu.

IMG_20210517_194553.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
22°C koloni sayısı vermiş.
Aynı su nakliye sırasında güneşin altında saatlerce günlerce bekletilip sonra satışa sürülen sularda ki durum nedir.!!!

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
organik su satıyor işte kolibali yada başka bir şey yok diyemiyorlar heralde... uzak durulması gereken markadır başka marka alın...

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Koloni sayısı sağlık bakanlığının izin verdiği normal değerler içerisinde olduğundan dolayı sorun görünmüyor. Ki 22 derece 100'e kadar toleransı var.
Sota Sota hocam oradaki ifadeyi yanlış anlıyorsunuz o suyu ısıtıp ölçülmüyor sudan alınan örneğin bakteri, maya ve mantar gibi organizmaların üreyeceği besi yerine ekildikten sonra besi yerini 22 ve 37 derecede inkübasyona bırakıldında belirli süre sonunda kaç koloni oluşturduğunu söylüyor. Yani suyun maruz kaldığı ısının ve ışığın bir önemi yok o derece de. Suda üreyen organizmaların en iyi ürediği sıcaklık 22 ve 37 olduğundan dolayı o değerler seçilmiş.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Koloni sayısı sağlık bakanlığının izin verdiği normal değerler içerisinde olduğundan dolayı sorun görünmüyor. Ki 22 derece 100'e kadar toleransı var.
Sota Sota hocam oradaki ifadeyi yanlış anlıyorsunuz o suyu ısıtıp ölçülmüyor sudan alınan örneğin bakteri, maya ve mantar gibi organizmaların üreyeceği besi yerine ekildikten sonra besi yerini 22 ve 37 derecede inkübasyona bırakıldında belirli süre sonunda kaç koloni oluşturduğunu söylüyor. Yani suyun maruz kaldığı ısının ve ışığın bir önemi yok o derece de. Suda üreyen organizmaların en iyi ürediği sıcaklık 22 ve 37 olduğundan dolayı o değerler seçilmiş.
Yani hocam 2 marka attım oraya analiz olarak 2 sinden hangisi iyi? Bu koliform şuan bizim suyun içinde yok yani o zaman.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
İki etikette de bakteri açısından bir sorun yok. Hangisi iyi derseniz ben bakımları düzenli yapılan kaliteli filtrelere sahip ph dengesi takip edilen arıtma sistemi tavsiye ederim :)
1 sene önce saka su kullanıyorduk bir yerde su sıralaması gördüm. Saka ilk 10 a girememişti kipa su ilk 10 daydı 1 yıldır kipa su kullanıyoruz.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
1 sene önce saka su kullanıyorduk bir yerde su sıralaması gördüm. Saka ilk 10 a girememişti kipa su ilk 10 daydı 1 yıldır kipa su kullanıyoruz.
Bende bir listede Buzdağı görmüştüm ilk sırada ikinci sırada da fuska vardı. Ama listede yaygın markaların hiç biri yoktu. O yüzden çok güven vermedi. Bilindik markaların çoğunun mikrop yününden çok fazla sorunu olmaz ama sorun şurada olur; ph, mineral dengesi, gerçekten %100 doğal kaynak mı vs...

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Bende bir listede Buzdağı görmüştüm ilk sırada ikinci sırada da fuska vardı. Ama listede yaygın markaların hiç biri yoktu. O yüzden çok güven vermedi. Bilindik markaların çoğunun mikrop yününden çok fazla sorunu olmaz ama sorun şurada olur; ph, mineral dengesi, gerçekten %100 doğal kaynak mı vs...
O en iyi markalarıda migros vs avm ler getirmiyor. Damacanaları tek kullanımlık olmadıkları için asla tercih etmiyorum.
Bir yerde ilk 10 da digerinde 15 de erikli vs adı bile yok hiç yoktan ulaşabildiğimiz kipa oluyor.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
O en iyi markalarıda migros vs avm ler getirmiyor. Damacanaları tek kullanımlık olmadıkları için asla tercih etmiyorum.
Bir yerde ilk 10 da digerinde 15 de erikli vs adı bile yok hiç yoktan ulaşabildiğimiz kipa oluyor.

yazılaN markaları tanıyan var mı? bence yok parasını vermişlerde liste yazdırtmışlar sanki...

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Erikli müşteri hizmetlerinden konu ile alâkalı suyun analizleri gönderildi. Bilgi amaçlı burada kalsın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Screenshot_20210518_222211abceeada3f0991b6.jpg

Screenshot_20210518_222151.jpg

Screenshot_20210518_222138.jpg

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
adamlar resmen kendini sabote eden tayfadan... bence uzak durulmalı...

Geri
Üst Alt