ER PA Monitör Rezaleti

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado hocam yalnız doğru söylüyorlar gümrük sıkıntısı var cavid 19 nedeni ile 2.5 ay oldu çin'den sipariş geçeli mallar gelmedi çin'den çıkmadan geri döndü satıcı firma ile görüştüm tekrar kargoladı bekliyorum 15.000 TL zarar ettim 2.5ayda elektronik mekanik ürün satışı yapıyorum ben bilindik satış sitelerin'de e-ticaret işi talep var ama elimde satacak mal kalmadı haziran temmuz gibi gümrük işleri normale döner diye ümit ediyorum şimdilik hazırı tüketiyoruz allah herkese kolaylık versin bu virüs bütün dünyayı karıştırdı
Ben size işin ilginç yanını söyleyeyim o halde.
Bizim istediğimiz paneller geliyor :kiskis

Biz küçük işletmeyiz, öyle yüklü al çekebilme imkanımız yok o nedenle bana panel lazım olduğunda bu işi Ankarada yapan sevdiğim bir kardeşim var, biz güçleri birleştirip onun işletme kaydı üzerinden istiyoruz.

Evet doğru, gümrükte gerçekten sorun var ama haydi beni geçtim, insanları 10 ay bekletecek kadar yok kaldı ki Covid19 denen vaka 2 aydır var, bu firma aynı yol ile mağduriyetleri yaşatmaya başlayalı 2 sene olmuş.

Ben Şikayetvar sitesinde insanlara yazdıkları cevapları gördüm, siz de girip bakın lütfen kurumsallık ile uzaktan yakından alakaları yok.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben size işin ilginç yanını söyleyeyim o halde.
Bizim istediğimiz paneller geliyor :kiskis

Biz küçük işletmeyiz, öyle yüklü al çekebilme imkanımız yok o nedenle bana panel lazım olduğunda bu işi Ankarada yapan sevdiğim bir kardeşim var, biz güçleri birleştirip onun işletme kaydı üzerinden istiyoruz.

Evet doğru, gümrükte gerçekten sorun var ama haydi beni geçtim, insanları 10 ay bekletecek kadar yok kaldı ki Covid19 denen vaka 2 aydır var, bu firma aynı yol ile mağduriyetleri yaşatmaya başlayalı 2 sene olmuş.

Ben Şikayetvar sitesinde insanlara yazdıkları cevapları gördüm, siz de girip bakın lütfen kurumsallık ile uzaktan yakından alakaları yok.
çok haklısınız ben zaten covid 19 kaynaklı gümrük sorunu var derken bu firmayı incelememiştim bi baktım aylar önce gördüğüm reklamını izleyip bunlarla iş yapılmaz dediğim firma çıktı saç sakala karışmış tulum giymiş adamları görünce bunlandan bihalt olmaz boş firma demiştim siz nasıl bunlarla iş yapmaya kalktınız ben onu anlamadım baştan belli onların ne olduğu ama denemekten birşey çıkmaz deyimi mantığı bastırıyor birde iş acil ise

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Elinden geleni ardına koyma kardeş :hihi
İyiyim dostum ne yapayım, 45 derecenin bir haftalık dayağından sağ çıktık şükür. Sen nasılsın işler yolundadır umarım.

Zeyna ve çetesi baharın tadını çıkarıyor napsınlar. Akşam evde yatmaz oldu kaçaklar, yakında sopayı basacam keratalara.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
çok haklısınız ben zaten covid 19 kaynaklı gümrük sorunu var derken bu firmayı incelememiştim bi baktım aylar önce gördüğüm reklamını izleyip bunlarla iş yapılmaz dediğim firma çıktı saç sakala karışmış tulum giymiş adamları görünce bunlandan bihalt olmaz boş firma demiştim siz nasıl bunlarla iş yapmaya kalktınız ben onu anlamadım baştan belli onların ne olduğu ama denemekten birşey çıkmaz deyimi mantığı bastırıyor birde iş acil ise
Aslında neden bulaştığımızı yazdım ilk mesajda.

Konu bir esnaf arkadaşın özeline girdiği için çok detay veremiyorum ancak tv ustanın elinde kalınca masrafını da kendisi karşılamak zorunda kalınca, sadece panel parası ödeyerek kurtulsun diye verdiğimiz mücadelenin sonucu bu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Elinden geleni ardına koyma kardeş :hihi
İyiyim dostum ne yapayım, 45 derecenin bir haftalık dayağından sağ çıktık şükür. Sen nasılsın işler yolundadır umarım.

Zeyna ve çetesi baharın tadını çıkarıyor napsınlar. Akşam evde yatmaz oldu kaçaklar, yakında sopayı basacam keratalara.
Özgür şu an balkon kapısı açık, kapılar pencereler perdeler yerinde durmuyor, limon çekirdeğinden iki tane filizlendirdim ve toprağa verdim, fide mi fidan mı ne ise o olacak diye bekliyorum, korkudan onları bile içeri aldım uçmasınlar diye.

Senin orada nasıl durum şu an?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
20200522_184633.jpg
20200522_184628.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Limon ağacı ilk 7 yıldan sonra meyve veriyor bende çekirdeğinden filizlendirdim 6.5 yıl oldu daha bu sene tek bir limon küçücük verdi 5-6 adet limon daha var minik çiçek açtı bahçede bizim limon daha çok beklersin büyüsün.diye☺☺ Ado hocam

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Akşam saatlerinde rüzgar haberini aldım, korktum açıkçası ama hiç bir şey yok bizim burada. Bu kış hatırlarsın iki fırtınamız oldu, ikincisinde garaj hasar gördü. 2020 hiç iyi gelmedi bize:rant1

Limon 1 yaşına geldiğinde aşı yapman gerekir. Aşıladıktan sonraki sene meyve alabilirsin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Limon ağacı ilk 7 yıldan sonra meyve veriyor bende çekirdeğinden filizlendirdim 6.5 yıl oldu daha bu sene tek bir limon küçücük verdi 5-6 adet limon daha var minik çiçek açtı bahçede bizim limon daha çok beklersin büyüsün.diye☺☺ Ado hocam
Şu hayatta dikili birer ağacımız olsun diye eşim ve kendi adıma diktim, Zaten bizim bir beklentimiz yok, bunlar Limon verdiğinde yaşarmıyız yaşamazmıyız belli değil, maksat bizden sonra birilerine faydalı olsun :)

Ama rüzgardan bile sakınıyorum şu an :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Akşam saatlerinde rüzgar haberini aldım, korktum açıkçası ama hiç bir şey yok bizim burada. Bu kış hatırlarsın iki fırtınamız oldu, ikincisinde garaj hasar gördü. 2020 hiç iyi gelmedi bize:rant1

Limon 1 yaşına geldiğinde aşı yapman gerekir. Aşıladıktan sonraki sene meyve alabilirsin.
Ağaç uzmanı olan sensin abi, aşı yapılacaksa sen yapacaksın bana ne :kiskis

Nasılsa aramızda bir tane köy var atlar arabaya gelirim yanına, ben Zeyna ve ekürisi ile oynarken sen aşı yaparsın tabi hemen olan bir şey mi bilmiyorum ama :alala

Allah allah benim balkondaki masa yerinden oynadı az önceki sert rüzgarın vurması ile, senin orada nasıl bir şey yok hayret (Aman olmasın elbette) Önlem alman gereken bir şey var ise önceden uyarmış olayım diye yazıyorum.

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Ağaç uzmanı olan sensin abi, aşı yapılacaksa sen yapacaksın bana ne :kiskis

Nasılsa aramızda bir tane köy var atlar arabaya gelirim yanına, ben Zeyna ve ekürisi ile oynarken sen aşı yaparsın tabi hemen olan bir şey mi bilmiyorum ama :alala

Allah allah benim balkondaki masa yerinden oynadı az önceki sert rüzgarın vurması ile, senin orada nasıl bir şey yok hayret (Aman olmasın elbette) Önlem alman gereken bir şey var ise önceden uyarmış olayım diye yazıyorum.

Ağaç uzmanımı? :clapBen anca fidanı dikerim itinayla kurutmayı iyi bilirim :hihi Keşke aşıyı becerebilsem, ocak ayında diktiğim 35 pikan tohumunu aşılayacak adam arıyorum:mutlu Bu sene deneyecem bakalım aşı uygulaması inşallah başarılı olurum. Sonra seninkileri yaparız, yapana çok kolay 5 dakikalık iş.

Şu an sizin ora kadar olmasa da esinti var. Teşekkürler uyarı için yapı olarak önlemler alındı yeni filiz süren fidanlar allaha emanet artık.

P_20200126_162441.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ağaç uzmanımı? :clapBen anca fidanı dikerim itinayla kurutmayı iyi bilirim :hihi Keşke aşıyı becerebilsem, ocak ayında diktiğim 35 pikan tohumunu aşılayacak adam arıyorum:mutlu Bu sene deneyecem bakalım aşı uygulaması inşallah başarılı olurum. Sonra seninkileri yaparız, yapana çok kolay 5 dakikalık iş.

Şu an sizin ora kadar olmasa da esinti var. Teşekkürler uyarı için yapı olarak önlemler alındı yeni filiz süren fidanlar allaha emanet artık.

P_20200126_162441.jpg
Allahımmmm ?

İnsanlara alışma evreleri halen uzun mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt