Epson marka L3151 YAZICI ARIZASI

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
Herkeze iyi günler vatan bilgisayardan 25.01.2021 tarihin de almış olduğum yazıcı daha önce iki kere yazdırma sırasında da takıldığı için servise götürdüm fakat servis üç sayfa çıktı alıp ve yazıcı kafa temizleme programını çalıştırıp hiç bir işlem yapmadan yazıcıyı geri verdi yazıcı da aynı hata devam ediyor üçün seferde servise verip günlerce beklemek istemiyorum daha önce epsonla iletişime geçtim driverleri yeniden yükledim fakat çözüm olmadı ürünün garantisi bitmek üzere konuyla alakli yapabilecek en makul ve kesin çözüm için yardımcı olabilecek olan varsa mesajınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

VideoCapture_20221207-034315.jpg

VideoCapture_20221207-034330.jpg

N Çevrimdışı

Nahita

Yeni Üye
11 Kas 2022
38
37
Merhabalar, probleminiz tam olarak nedir acaba? Tüketici hakları boyutunda ise aynı arıza şikayeti ile tekrar servise götürün. 4. Kez aynı arızadan gittiği için değişim ya da para iadesi hakkınız var diye biliyorum.

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
Merhabalar, probleminiz tam olarak nedir acaba? Tüketici hakları boyutunda ise aynı arıza şikayeti ile tekrar servise götürün. 4. Kez aynı arızadan gittiği için değişim ya da para iadesi hakkınız var diye biliyorum.
Yazıcı yazdırma esnasında da takılıyor bazen kağıdın ortasin da bazen basın da bazen sonun da sonrasında yazdırma hatası bildirimi alıyorum üç kez aynı hatayı verirse değişim veya iade hakkı var diye biliyorum bende konuyla alakli tüketici haklarına başvurdum dün ayrıca gidip epsonla da görüşmeyi düşünüyorum

N Çevrimdışı

Nahita

Yeni Üye
11 Kas 2022
38
37
Yazıcı yazdırma esnasında da takılıyor bazen kağıdın ortasin da bazen basın da bazen sonun da sonrasında yazdırma hatası bildirimi alıyorum üç kez aynı hatayı verirse değişim veya iade hakkı var diye biliyorum bende konuyla alakli tüketici haklarına başvurdum dün ayrıca gidip epsonla da görüşmeyi düşünüyorum
bende de L3250 var her zaman olmasada sizin gibi yazdırma esnasında kağıt ortada bir yerde iken yazıcı duruyor. Ne hata veriyor be yazdırıyor. Yazı ram kapasitesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Umarım süreç lehinize sonuçlanır.

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
bende de L3250 var her zaman olmasada sizin gibi yazdırma esnasında kağıt ortada bir yerde iken yazıcı duruyor. Ne hata veriyor be yazdırıyor. Yazı ram kapasitesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Umarım süreç lehinize sonuçlanır.
Olabilir ama servis mantıklı bir açıklama yapamıyor ben de sizin gibi kapasiteyle mi ilgili dedim bir sayfa çıkmadan diğerini yazdırmaya başlatmamama rağmen takılıyor ben WiFi de kullanıyorum orada sorun olabilir kabloyla kullanın dediler o zaman neden WiFi özelliği olan bir yazıcıya daha fazla para verdim dedim kontrol ettiler bir sorun çıkmadı yazılım dediler güçleştirdim yeniden yükledim ama bir değişiklik olmadı bir şekilde epson bunu halleder diye düşünüyordum ama hiç oralı olmadılar teknoloji market çalışanı olarak tavsiye ettiğim bir markaydı ama beni yanıltdı

N Çevrimdışı

Nahita

Yeni Üye
11 Kas 2022
38
37
Olabilir ama servis mantıklı bir açıklama yapamıyor ben de sizin gibi kapasiteyle mi ilgili dedim bir sayfa çıkmadan diğerini yazdırmaya başlatmamama rağmen takılıyor ben WiFi de kullanıyorum orada sorun olabilir kabloyla kullanın dediler o zaman neden WiFi özelliği olan bir yazıcıya daha fazla para verdim dedim kontrol ettiler bir sorun çıkmadı yazılım dediler güçleştirdim yeniden yükledim ama bir değişiklik olmadı bir şekilde epson bunu halleder diye düşünüyordum ama hiç oralı olmadılar teknoloji market çalışanı olarak tavsiye ettiğim bir markaydı ama beni yanıltdı
Ram bellek boyutu kısmını şöyle açayım size. Bir pdf sayfası düşünün çok renkli fotoğraf vb. Görsellerde var. Bunu yazdır dediğimizde ramde 10-15 mb gibi yer kapşayabiliyor. Bir de birden fazla kopya sayısı varsa. Deneme amaçlı daha sadece çıktılar alarak test etmenizi öneririm. Cihazın kendi yazılımını (sürücü, epson yazdırma yönetecisi değil) yani firmware güncellemenizi tavsiye ederim. Bende de sizinki kadar olmasada ara ara yaşıyorum. Yakın zamanda cihazın kendi firmware yazılımını güncellemeyi düşünüyorum. Olumlu bir gelişme olursa geri dönüt sağlarım.

Bütün bunların dışında varsa eğer aynı şikayetlerle başka servise başvuru yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt