Enigma2 to PC 4.2.2

H Çevrimdışı

hadebe

Yeni Üye
8 Kas 2019
39
41
Bilindiği üzere 4.2.2 feed yayınları izleyebilmek için ya iyibir donanıma sahip bilgisayar yada iyi donanımlı bir bilgisayara entegre edilmiş digital uydu kartı gerekmekteydi.Yada enigma2 cihazlardan aynı şekilde iyibir donanıma sahip bilgisayara stream ederek izlenebiliyordu.Eski bilgisayarlar hem donanım olarak hemde yapı ve mimarisi olarak bu aktarımları oynatmada sıkıntılar yaşanıyordu.işte bu sıkıntılar 64 bit işletim sistemi mimarisiyle sona erdi.öncelikle pc nizdeki ram miktarını yükseltmek ve ssd diske 64 bitlik bir windows 10 işletim sistemi kurmak gerekiyor. Bu işlemleri yaptıysak eğer gelelim yöntemimize.Bu Yöntem dreambox 800 hd pvr cihazdan Toshiba A300 Satellite dizüstü pc ye stream yoluyla aktartılarak denenmiştir.Öncelikle PC Normal sabit disk üzerine kurulu Windows Vista 32 bit işletim sisteminden SSD (solid state disk) kullanılarak Windows 10 Enterprise 64 bit işletim sistemine dönüştürülmüştür. Bu sayede daha önceki işletim sisteminde izleyemediğim 4.2.2 feed yayınları şuanki işletim sistemiyle daha hızlı olduğuda bilinen ssd disk sayesinde rahatça izleyebiliyorum.Sizde kaliteli bir SSD diske terfi ederek güncel bir işletim sistemi ile artık 4.2.2 feed yayınları kolayca izleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ellerine sağlık ,fakat video digiturk telif hakkına girmiş ,keşke başka bir kanaldan mesela alman kanallarından bizim olmayan bir yayın seçseymişin ,bu nedenle video linkini kaldırıyorum :ok

Foto da ekliyeyim ki yanlış anlaşılma olmasın :ok

foruma-23.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt