En Çok Talep Edilen Ürün Çamaşır Makinesi Demek ki?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A101 de satışa sunulacak olan Buzdolabı Çamaşır makinesi ve Bulaşık makinesi ürünlerininin teknik özelliklerini yorumlayıp youtube da AYNI ANDA yayınladım.

Nedense Çamaşır makinesi diğerlerini ikiye katladı, sanıyorum ki en elzem görülen husus çamaşır.

Bulaşık bir şekilde elde de yıkanır düşüncesi olabilir.

Belki de Çamaşır makinesinin daha erken deforme olması, Bulaşık makinesinin daha uzun yıllar çalışması da etkendir bilemedim. Buzdolabı da ''nasılsa şimdi kış'' diye mi düşünülüyor acaba? :alala

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Belki de en mekanik yapıya sahip olması dolayısıyla en çok bozulan ve bu nedenle de en çok sirkülasyonu sahip olmasındandır, videoda bilmediğimiz detaylara değinmissiniz, motor teknolojisi, sökülebilen/ayrılabilen kazan gibi, burada şu konu akla geliyor, bu veriler ışığında, yeni bir çamaşır makinesi alınacaksa hangi marka ve model ler alınmalı?

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Ben sebebini söyleyeyim dostum. Bence en büyük dert çamaşır yıkamaktır. Her zaman, "Çamaşır makinesiyle, elektrik süpürgesini bulan adam cennetliktir..." diye düşünürüm. Tabi bizim gibi güneyde yaşayanlar için, buzdolabı da olmazsa olmazdır... Ama benim için birinci çamaşır makinesi, ikinci, elektrik süpürgesi ve sonra buzdolabı gelir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben sebebini söyleyeyim dostum. Bence en büyük dert çamaşır yıkamaktır. Her zaman, "Çamaşır makinesiyle, elektrik süpürgesini bulan adam cennetliktir..." diye düşünürüm. Tabi bizim gibi güneyde yaşayanlar için, buzdolabı da olmazsa olmazdır... Ama benim için birinci çamaşır makinesi, ikinci, elektrik süpürgesi ve sonra buzdolabı gelir.
Onu bunu bilmiyorum da abi, TV olmasa hayat bana nasıl geçermiş bilmiyorum :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Belki de en mekanik yapıya sahip olması dolayısıyla en çok bozulan ve bu nedenle de en çok sirkülasyonu sahip olmasındandır, videoda bilmediğimiz detaylara değinmissiniz, motor teknolojisi, sökülebilen/ayrılabilen kazan gibi, burada şu konu akla geliyor, bu veriler ışığında, yeni bir çamaşır makinesi alınacaksa hangi marka ve model ler alınmalı?
İnanın bana , marka model işleri tam bir çarşamba pazarı artık zira şirketler eskisi gibi değil, bir karar değişikliği ile tüm bilinen değerler birdenbire ortadan kalkabiliyor. Dün iyi dediğiniz bu gün kötü olabiliyor mesela vestel bulaşık makinesinde bir dönem yaşadığımız sorun gibi.
Ciddi anlamda Vestel BM ler öncelikli önerdiğim ürünlerdi, fakat bir partide öyle ciddi bir sepet sorunu oldu ki, öneriden kaldırdım, sonra sorunu çözdüler yeiden önermeye başladım vs, eee dışarıdanbir göz ile baktığınızda bu bir tutarszılık. ''Adam bu gün iyi dediğine yarın kötü diyor'' dese insanlar haklılar. Lakin konu bizimle ilgili değil, eskiden iyi iyiydi, kötü e kötüydü. Bu gün artık Samsung markasına dahi gerek ürün kalitesi ve gerekse SSH konusunda eskisi kadar güvenemiyorsak kime nasıl ürün önerelim güvenerek?

O nedenle öneride bulunmak yerine ben olanları ve olabilecekleri sunup, teknik detayları da aktarıp tüketiciye bırakıyorum kararı :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yuh, farka bakın nasıl açılıyor? :alala
Ben böyle her detaya odaklanıp kayıt altına alıyorum. Ömrüm ölçmek biçmek takip etmek ve kıyaslamakla geçince böyle oluyor demek ki :)
İzlenme sayılarında ikisi 600 lerdeyken Çamaşır makinesi 4500 lerde. Biraz daha zorlasa 10 kat fark olacak

A101-seg.png

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
işin diğer boyutu bence fiyat kısmı. bilinen markalarda çamaşır makineleri uçmuş gidiyor şu anda. uygun fiyatlı seçenek arıyor herkes. sizin gibi düzgün anlatan birini bulunca dinlemek istiyorlar. .
imkan olursa bir ara bimde satılanları da yorumlarsanız orada da aynı talep gelir eminim.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
rakamlar aldatici olabilir fazla takilmamak lazim benim bu videolarla hic bir alakam yok yurt disinda oldugum icin vestel a101 vs ile isim yok muhtemelen de olmayacak ama basligi görünce tikladim izledim bunu bir cok videoda yapiyorum ama eskiden oldugu gibi fazla yorum yazmiyorum ( not: bulasik makinasi videonu izlemeyecegim ki fark iyice acilsin :haha)
videoyu izledik yeni birsey ögrendik dengesiz yükleme olayini ben makinanin gücü yetmedigi icin kurutmaya gecemiyor diye düsünüyordum oysa durum farkliymis
dengesiz yükleme olayinin tamamen tasarimla alakali oldugunu düsünüyorum cünkü benim kullandigim makinada 3 tane havlu vs ile sorun yasamiyorum yeri geliyor ne varsa icine tikiyorum bahsi gecen kurutmaya gecmeme olayi sadece tek makinada carsaf battaniye (kaplan figürlü vs klasik olanlardan) filan yikamaya kalkinca oluyor
fizik kurallari ve makinelerin yapisi geregi mecburen agirlik tek noktada yani altta toplaniyor camasirlari tavana yapistiramayacagimiza göre tek care tamburun icinde camasirlarin yikama sirasinda takilip mümkün oldugu kadar dagilabilecegi bir tasarim uygulamak ki bu da uzun vadede camasirlarin yipranmasina sebep olabilir tambu plastigi(?) denilen parca sayisini fazla tutmak gibi

N Çevrimdışı

Navas4

Yeni Üye
5 May 2020
30
32
1 yildir bozuk tamirde ettirmedik zaten 5 yilda 20 defa kullanilmamistir

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Yuh, farka bakın nasıl açılıyor? :alala
Ben böyle her detaya odaklanıp kayıt altına alıyorum. Ömrüm ölçmek biçmek takip etmek ve kıyaslamakla geçince böyle oluyor demek ki :)
İzlenme sayılarında ikisi 600 lerdeyken Çamaşır makinesi 4500 lerde. Biraz daha zorlasa 10 kat fark olacak

A101-seg.png
Abi bu istatistiğe göre senin yeni bir çamaşır makinesi alıp evde incelemen lazım :) Vestel dışı bir marka olsa daha iyi olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri