Elimdeki bilgisayarımın güncel piyasasını nasıl öğrenebilirim ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Stress testi için çeşitli programlar var. Mesela Aida64. Ekran kartı, işlemci hatta belleklere tam yükte yükleniyor ve sen aldığın değerlere, sıcaklıklara bakıyorsun. Bunlar önemlidir.
Aida64 haricinde Furmark ve Prime95 de test için kullanılabilir.
Aida64'ü sadece CPU testinde kullanıyorum ben şahsen.

I Çevrimdışı

isoment01

Yeni Üye
6 Kas 2019
21
31
Referans aldığınız firma pahalı bir kere. Siz hatayı sistemi Vatandan toplamakla yapmışsınız zaten.
Dota 2 değil de mesela Battlefield 5 gibi grafikleri yüksek oyunlardan bahsedelim. Ekran kartı zaten 1060 3 GB, 1060 gibi bir GPU'ya o VRAM az maalesef.
Dota2 den başka oyun oynamıyorum aslında PC'de, ama onlarda hiç test etmedim haklısınız.

I Çevrimdışı

isoment01

Yeni Üye
6 Kas 2019
21
31
Toptan satılması zor gibime geliyor parca parca satmayı deneyin derim
hocam uğraşamam onun için, let go ya koydum isteyen alır belki. Aslında ihtiyaçım küçük bir notebook kod yazmak için ama evde hem desktop hem notebook bir de üstüne playstation felan oburluk gibi geliyor. Bu yüzden desktopı notebooka çevirmek istemiştim. Bu gidişle 500-1k bandında küçük bir notebook alacam gibi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
hocam uğraşamam onun için, let go ya koydum isteyen alır belki. Aslında ihtiyaçım küçük bir notebook kod yazmak için ama evde hem desktop hem notebook bir de üstüne playstation felan oburluk gibi geliyor. Bu yüzden desktopı notebooka çevirmek istemiştim. Bu gidişle 500-1k bandında küçük bir notebook alacam gibi.
Dışarıda illa bir bilgisayara ihtiyacınız yoksa masaüstünden vazgeçmeyin derim.

I Çevrimdışı

isoment01

Yeni Üye
6 Kas 2019
21
31
Dışarıda illa bir bilgisayara ihtiyacınız yoksa masaüstünden vazgeçmeyin derim.
Çok teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum ekran kartım beni epeyce bir süre götürür belki ilerde yan ekipmanları güncelleyebilirim. Ev içinde ihtiyacım oluyor küçük bir notebook işimi görücektir.

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Peki arkadaşlar söyle birşey sorayım. Aslında notebook almaktaki amacım kod yazabilceğim portatif bişeyler olması. Bunu satmak yerine 500-750 TL bandında birşeyler alsam daha mantıklı olmaz mı ?? Sizce bu fiyat bandında isteğimi karşılayacak bir laptop bulabılır mıyım. Küçük bişey de olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam vatanda toplamıştım yine aynı seti vatanda topladım sıfırı 6.5k yı geçiyordu. Yani 3500 felan bana çok acımasız geliyor.
Bu arada dota2 full ayarlarda 200fps alıyorum :) çok amatörce bi söylem ama doğru :)
750TL ile tablet bozması dizüstüler var ama bir işinize yarayacağını düşünmüyorum. Kanser olmamanız için en az 8.nesil i5 işlemcili, 256gb ssd'li (hdd ye gerek yok) ve 8gb bellekli bir model gerekir ve onların da sıfırı 3000-3500TL civarı sanırım. Kodlama yapan arkadaşlar da bilgi verirse daha iyi olur tabii ki.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Çok teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum ekran kartım beni epeyce bir süre götürür belki ilerde yan ekipmanları güncelleyebilirim. Ev içinde ihtiyacım oluyor küçük bir notebook işimi görücektir.

Onun yerine koltuğunuzu yenileyin, geniş ekran (21:9 gibi) bir monitör alın, daha iyi olabilir.
Tercih sizin.

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
Msi mortar b350m anakart
Ryzen 1600
16gb 3200mhz ram
1060 6gb gaming plus
256gb Samsung evo nvme ssd
2 tb hdd
Creative Soundblaster x Ses kartı
Cooler Master kasa

Ben buna 3.500 isteyebilir miyim diye düşünüyorum

Var sen düşün hocam

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
aynı dönemde oyun bilgisayarı yerine ucuz yollu bir şahin doğan alsaydın şimdi parasının 2 katına çıkmıştı :hihi

şaka bir yana en çabuk eskiyen ve değer kaybeden şey günümüzde teknololik aletler, özellikle hızlı tüketim ürünleri olan telefon bilgisayar ve bunların sarf malzemelerinde ciddi bir değer kaybı oluyor, bunun sebebi hemen akabinde çıkan bir üst versiyonu ve insanların en yenisine yönelme merakı.

adam 10 bin verip ayfon alıyor 1 sene sonra neredeyse yarı fiyatına düşüyor, televizyon alıyor 2 sene sonra ikinci elde yarısına giderse öpüp başına koyuyor, pc içinde aynı durum söz konusu, kıyası dolar üzerinden yaparsak işin içinden çıkamayız, ölçüyü Türkiye'nin şartlarına göre yaparsak daha gerçekçi rakamlar çıkar.

deneme yollu letgoya aklındaki fiyattan ilana koyup geri dönüşlere göre ortalama bir reaksiyon alabilirsin, onun dışında satılmaz diye bir şey yok, her malın bir alıcısı mutlaka çıkar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Aslında ihtiyaçım küçük bir notebook kod yazmak için ama evde hem desktop hem notebook bir de üstüne playstation felan oburluk gibi geliyor. Bu yüzden desktopı notebooka çevirmek istemiştim. Bu gidişle 500-1k bandında küçük bir notebook alacam gibi.
Mademki kodlarla uğraşmak istiyorsun ,bence dursun evde.Satacaksan da PS'yi sat daha iyi ,o senin elini kolunu bağlar oyunda :)
Hem güçlü bir kasa varken ,belki ileride çok şey değişir ,oğlum ve yeğenim gibi pişman olmayasın sonra , özellikle yeğenim iş yeri açtığında sattığı kasayı "sattığı" için çok pişman olmuştu (web tasarımcı-yazılımcısıdır),tabii benim nacizane düşüncemdir,sen karar vereceksin :ok

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Msi mortar b350m anakart
Ryzen 1600
16gb 3200mhz ram
1060 6gb gaming plus
256gb Samsung evo nvme ssd
2 tb hdd
Creative Soundblaster x Ses kartı
Cooler Master kasa

Ben buna 3.500 isteyebilir miyim diye düşünüyorum

Var sen düşün hocam

Arkadaşa daha yeni kasa topladım.
Ryzen 1600
Gigabyte x370 gaming 3
16 gb 3200mhz bellek
512gb nvm2 ssd
8gb rx580
aerocool 500W kasa

Her parçayı en ucuza bulduğum yerden alınca 3750 TL tuttu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri