Elektrikli Termosifon Tavsiyesi

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Uygun fiyatlılar ya hemen deliniyor yada şu çabuk soğuyor.
Demirdökümün üretmiş olduğu herhangi birini alınız ( Altus, arçelik, beko, siemens, bosch, profilo).
En alt segmentteki uygundur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Az kullanacaksanız ani Su ısıtıcı kullanmanız daha mantıklı, çünkü litrelik termosifon alırsanız bunun ısınması, kullanım süreniz, sonrasında içinde kalacak suyun kireç bağlaması daha yüksek olacağından dolayı benim düşüncem bu yöndedir.
Artık çoğu markada kalite kalmadı eğer litrelik bakıyorsanız; uygun bakın servisi olsun yeterlidir. Vestelin yan ürünlerine bakabilirsiniz finlux nexon gibi. Arcelikte ise Grundig Altus vb.

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Az kullanacaksanız ani Su ısıtıcı kullanmanız daha mantıklı, çünkü litrelik termosifon alırsanız bunun ısınması, kullanım süreniz, sonrasında içinde kalacak suyun kireç bağlaması daha yüksek olacağından dolayı benim düşüncem bu yöndedir.
Artık çoğu markada kalite kalmadı eğer litrelik bakıyorsanız; uygun bakın servisi olsun yeterlidir. Vestelin yan ürünlerine bakabilirsiniz finlux nexon gibi. Arcelikte ise Grundig Altus vb.

Hocam onu düşündüm ama sıcak suyu ağırlıklı olarak mutfakta kullanacağımız için montaj sorunu ortaya çıkıyor. Ayrıca banyoda da kullanmak için 2 tane almamız gerekecek.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam onu düşündüm ama sıcak suyu ağırlıklı olarak mutfakta kullanacağımız için montaj sorunu ortaya çıkıyor. Ayrıca banyoda da kullanmak için 2 tane almamız gerekecek.
o zaman doğrudur. ben yazlık diyince duş olarak algıladım, dediğim gibi, altus, finlux nexon gibi markalar tercih edilebilir. eğer kaliteli bakıyorsanız, demirdöküm ve baymak tarzı baklabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
F/P Regal 80lt Mekanik termostatli termosifonu tavsiye ederim.
2 yildir sorunsuz kullaniyorum.

bu sene icini acip kireç temizligi yapmam gerekli fotolarini atarim :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Selâmün aleyküm merhaba öncelikle hayırlı işler ve çalışmalar .
konu açılalı 7 - 8 ay olmuş termosifon , şohben , su ısıtıcısı gibi hiç birini tavsiye etmem .

en istekli iseniz !!!
dikkatte alınacaklar .
öncelikle tesisatınızda kaçak akım röleniz 30 mA ( hayat kurtarma ) olmalı
diğer sayaçtan itibaren elektrik tesisatınız kablo kesiti uygun olmalı . ( sayaç sonrası siğorta kutusu arası kolon hattı )
siğorta kutusu direk hat olmalı ve kablo ve kesiti ? ve b tipi siğorta ? uyğunluğu !!!
ayrıcana da bu hattın başına extradan kaçak akım rölesi 10 mA ( hayat kurtarma ) takılırsa mükemmel olur .
10 mA kaçak akım rölesi pek kimse bilmez .
piyasada bulunabilirlik durumu !!!!

sağlıcakla kalın .

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar Herkese Merhabalar.

VsOutlet mağazasından 589 TL'ye Windsor 65E termosifon aldım. Ürün dijital sıcaklık göstergeli mekanik termosifon.

Daha önce Fakir ani su ısıtıcısı, 1 sene sonrasında da Fakir arıza yaptı elektrik kaçırdı diye ; araştırıp en iyisi diye öğrendiğim ve satin aldığım Veito ani su ısıtıcısı da ariza yapti, elektrik kaçırdı.

Çokok yüksek çarpmasa da rezistans çatlamis ve ellerimi gidikliyordu. Garantiden yapıldı, içi açıldığında çok fazla kireç çıktı, ama ani su ısıtıcısına yine de tevbe ettim.

Kışları soğuk günlerde üşümemek için devamlı kullandığımız oluyordu. Sularımız dağ suyu olduğu için kışları çok soğuk akıyor. Aynı zamanda kireçli. Ev eski, tesisat düzenli ve eski, topraklama ise sayaç panosuna bağlı bi kaç kat sargılı vidalı bakır bir telden oluşuyor.

Bu nedenle ani su isiticilarinin sık kullanim, ani ısınıp soğuma, kireçli ve soğuk su, topraklama, şanssızlık, kalitesizlik vb sebeplerden dolayı arizalandigini düşünüyorum.

Şimdi yeni kurulacak olan bu cihaz için tavsiyelerinize ihtiyacim var.

1-Topraklama ile yoğun kireç oluşumunun bağlantısı var mıdır? Özellikle bunu merak ediyorum statik elektriklenme konusundan yola çıkarak.

2- Topraklama olmamasinin ya da zayıf olmasının termosifon ya da ani su isiticilarinin ömrüne etkisi var mıdır?

3-Kireç için kurulum esnasinda alinacak bir önlem var midir?

4-Duzenli bakim ne kadar sürede bir yaptırılmalı?

5- VsOutlet ürünleri ya da Nexon, Finlux,Vestfrost,Seg, Regal, Windsor gibi ürünler için garanti uzatma var midir?

6- Kutu içerisinden musluk, flexi boru cikmakta midir? Çıkmıyorsa hangi ebat musluk ya da flexi boruya ihtiyacım var.

Şimdiden çok teşekkürler.
A Adem Helvacı Sota Sota

Screenshot_20191128-174332b7c6a25e34766730.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Topraklamanın tek esprısı cıhaz uzerınde kucuk kacakları,statık elektrıgı sıze hıssetırmeden topraga aktarmaktır.

1 ve 2 sorunuza etkısı yoktur.

3. sorunuzu daha once tartıstık A Adem Helvacı yogun kıreclı bolgeler 2 adet arka arka manyetık kırec onceleyıcı takılmasını tavsıye etmıstı.

4. sorununuzun cevabo

5. Vestel grubunda var dıger markaları bılmıyorum

6. kutu ıcınde genellıkle cekvalf ve flex cıkmakta muslugu sız alcaksınız. flex capına bakara halledersınız.

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota Hocam çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için. Peki kurulum esnasında çalıştırılması için su bağlantısına ihtiyaç yok mu? Flexiye bağlanacak musluk önceden alinamaz mi ebati belli değil mi? Yani hazır birakilmadan mi gidiliyor?

Manyetik kireç önleyici de marka öneriniz var mi ve Vestelin diğer markalarında ya da outlet ürünlerinde garanti uzatma var mi Sayin Adem abi A Adem Helvacı

Sizin bir öneriniz var mi manyetik kireç önleyici için Sayin Sota Sota abi.

Teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri