Elektrik süpürgesine hangi motor? Sarex/Group/Harlem...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Herkese merhaba.

Harlem, Sarex, Group adı altında satılan 1710 model ultra dandik bir süpürge için motor arıyorum ama hangi motoru alacağımı bilmiyorum.
Evet, dediğim gibi dandik ötesi bir şey ama, dükkanda kullanacağım.

Söküp bakma şansıım yok, yani söktüm ama motoru görme şansım yok, çünkü süpürgede motor yok.
Çekim için gelmişti, içine motor koymamışlar. :sirit :kiskis :haha

İşin kötü yanı, motor yatağına lastiktir, contadır, vesaire konacak mıdır; onu da bilmiyorum zira cihaz kabuktan ibaret.
Ama motor aksamı dışında tam.

Eleman şu:

Herkese çok teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Makina görünüş olarak fantom halı yıkama ya da ıslak kurulara çok benziyor. Ama açıkçası bu kadar bilgiyle :bilmiyom 😉

Hatta ıslak kuru olduğu için şamandıra sistemli bir motor haznesi olmalı. Şamandıra haznesinin filtresi olmalı. Açıkçası bu kadar masrafı yapıp toplamaya değer mi diye de düşündüm.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Makina ıslak kuru. Cihaz kabuktan ibaret dediysem de, motor haznesi tam yani en dış kabuk, motor yuvası, onun altına bağlanan şamandıralı parça var. Yani sadece motor eksik. Muhtemelen motor için conta da gerekecek.

Masraf derken; sadece motor. 2. elcilerde motordan ucuz ve ümüğüne çökülecek (dükkanda kurumdan kuma her tür pisliği çekecem) sulu süpürge bulamam sanırım. Ya da bulsam da 2, belki 3. çalışmadan sonra motor ister.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Konu dağıtmak için söylemiyorum. Araştırırken kesinlikle denk geldi. Şunun fiyatı nasıldır?

Fena değil. Ancak şunu bilin ki bu tür ne idüğü belli olmayan markalar fena dandik oluyor. Zaten sarex, harlem, group hepsi bir yere fason yaptırıyor ama nereye..? Ya fantom ya senur vb. Dandik diyorum çünkü çekime bana geliyor ara ara. Gövde görünürde iyi, ama yan parçalar çok çok kötü gibi gibi. Evde kullanmam açıkçası. Ne yedek parça bulursunuz, ne servis.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Makina ıslak kuru. Cihaz kabuktan ibaret dediysem de, motor haznesi tam yani en dış kabuk, motor yuvası, onun altına bağlanan şamandıralı parça var. Yani sadece motor eksik. Muhtemelen motor için conta da gerekecek.

Masraf derken; sadece motor. 2. elcilerde motordan ucuz ve ümüğüne çökülecek (dükkanda kurumdan kuma her tür pisliği çekecem) sulu süpürge bulamam sanırım. Ya da bulsam da 2, belki 3. çalışmadan sonra motor ister.
Foto işi katolog çekimi için gelmiş işleri bitti orda bıraktılar yük olmasın diye motorsuz gelmiş ürün piyasaya çıkınca motoru da çıkar az bekleyin :kiskis

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Fena değil. Ancak şunu bilin ki bu tür ne idüğü belli olmayan markalar fena dandik oluyor. Zaten sarex, harlem, group hepsi bir yere fason yaptırıyor ama nereye..? Ya fantom ya senur vb. Dandik diyorum çünkü çekime bana geliyor ara ara. Gövde görünürde iyi, ama yan parçalar çok çok kötü gibi gibi. Evde kullanmam açıkçası. Ne yedek parça bulursunuz, ne servis.
Bunlar zaten guanzhou da tek fabrikaya farklı markalar bastırılarak yaptırılan ürünler. Dolayısıyla ithalat izni için ya göstermelik birkaç nokta servis olarak gösterilir ya da hepten olmaz. Açıkçası en son beko ıslak kuru motor buldum. Onun da çapı uyar mı ne olur ne biter herşey muallak. Fiyatı 400 civarı görünüyor. Sıfırını bu kadara temin etmek mümkünse bence alınsın geçilsin. Bu arada işyerinde özelikle bu tür makinalar harika oluyor. Ben mevcuttaki Fakir' i kullanıyorum. Habire sil süpür uğraştırmıyor. ;)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bunlar zaten guanzhou da tek fabrikaya farklı markalar bastırılarak yaptırılan ürünler. Dolayısıyla ithalat izni için ya göstermelik birkaç nokta servis olarak gösterilir ya da hepten olmaz. Açıkçası en son beko ıslak kuru motor buldum. Onun da çapı uyar mı ne olur ne biter herşey muallak. Fiyatı 400 civarı görünüyor. Sıfırını bu kadara temin etmek mümkünse bence alınsın geçilsin. Bu arada işyerinde özelikle bu tür makinalar harika oluyor. Ben mevcuttaki Fakir' i kullanıyorum. Habire sil süpür uğraştırmıyor. ;)
Yok hocam, yerli bunlar (muhtemelen motor hariç) Plastik aksam ya senura ya fantoma ya da benzer çizgi altı firmalara bastırılmış, muhtemelen uyduruk da bir motor bağlanmış. Olmuş bitmiş. 400'e 2. el buldum bakalım. Attım bi olta, görelim ne olacak.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yok hocam, yerli bunlar (muhtemelen motor hariç) Plastik aksam ya senura ya fantoma ya da benzer çizgi altı firmalara bastırılmış, muhtemelen uyduruk da bir motor bağlanmış. Olmuş bitmiş. 400'e 2. el buldum bakalım. Attım bi olta, görelim ne olacak.
Yerli dediğimiz, motoru da mı yerli? Fantom dediğimiz marka bu işin ilklerinden zaten. ;)

Plastiğin kalıbını temin edip basması burada daha kolay oluyor, zaten kullanılan plastikte layloncudan hallice. Dolayısıyla o kısımda zaten hemfikiriz. Ama aksam konusunda hala getirtiyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Arkadaşlar yeterince bahsetmiş, aynı ürün başka marka altında bulunabilir diye düşünüyorum.
Onun motoru da buna uyar.
Veya bir beyaz eşya tamircisi ya da bobinajcı tanıdık bulup plastik kalıba deneme yanılma yöntemiyle oturan oturmayan motor bulacaksınız.
Bizde yıllar önce fakir halı yıkama vardı, kuru temizliği büyük motor yapıyor mesela ama halı yıkama için içeride ayrı bir pompa motoru mevcuttu.
Halı yıkama modunu açınca o motor çalışıyordu.
Fakir bence bu işi güzel yapıyordu. Tabi Fakir eski kalitesinde değil şimdi.
Bu işi iyi yapan markalar da şu an dünya paradır.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar yeterince bahsetmiş, aynı ürün başka marka altında bulunabilir diye düşünüyorum.
Onun motoru da buna uyar.
Veya bir beyaz eşya tamircisi ya da bobinajcı tanıdık bulup plastik kalıba deneme yanılma yöntemiyle oturan oturmayan motor bulacaksınız.
Bizde yıllar önce fakir halı yıkama vardı, kuru temizliği büyük motor yapıyor mesela ama halı yıkama için içeride ayrı bir pompa motoru mevcuttu.
Halı yıkama modunu açınca o motor çalışıyordu.
Fakir bence bu işi güzel yapıyordu. Tabi Fakir eski kalitesinde değil şimdi.
Bu işi iyi yapan markalar da şu an dünya paradır.
Sanıyorum o düzgün fakirlerin sonuncusu bana denk geldi. Şu anda malzeme kalitesi iyice yerlerde. Bizimkinde sızdırmazlık contaları (Boru üzerindeki ve bağlantı yerlerindeki) çabuk deforme oluyordu. Birini söktüm sanayiye gittim. Bir avuç oringle sorunu hallettim.

Geri
Üst Alt