Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Konu başlığını her halta mega katlamalı zam olarak değiştirmek daha uygun olacak.

Yıllardır zamlar geliyor bence sonsuz zam diyeceğim sonsuzlukta olmaz sonsuzluk sadece cennette cehennem ( ahiret )

Zaman belli etmek gerek son ? yıllın gibi.
Düşünüyorum ( Mega )

Niye günümüzde ülke iyi ve adil bir şekilde yönetilse de herkes ihtiyacı olan şeyi ekonomik durumuna göre normal fiyatlarda alabilse.İlla zenginler mi istediğini alabilecek.Çoğunluk istediği gibi yaşayamayıp,istediğini alamıyacak,bir kısım azınlık ise istediğini alıp,şahane bir hayat yaşayacak.Nerede adalet nerede eşitlik?Yazacak çok şey var da kendimi frenliyorum.

Dediğiniz gibi çok yazılacak şey var .
Önce kendimizi değiştirmedigiz sürece boşuna yazmış oluruz .

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Şair burada neyi anlatmış?

Screenshot_20220512-190345.jpg
Screenshot_20220512-190323.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şair burada neyi anlatmış?

Screenshot_20220512-190345.jpg
Screenshot_20220512-190323.jpg

Hepsi böyleki hepsi fırsattan istifade evlerin fiyatlarını arttırdı. Yani şu zamanda 0.99 ile konut kredisi çeken vatandaş normal zamanda çekeceğinden çok daha büyük zarar edecek.

Zaten oranlar belli 500.000 TL evin aylık ödemesi 7.139 TL toplam ödemesi 856.669 TL

700.00 TL lik evin aylık ödemesi 9.994 TL toplam ödemesi 1.139.336 TL

Hani bu zamanda ahır buldun 300.000 TL den aldın diyelim onunda aylık ödemesi 4.283 TL asgari ücretten bile yüksek.

Şunuda dar gelirliye müjde, ev alma kolaylığı diye açıkladılar yaa cidden pees. Yaa bunlar ciddi ciddi kafa buluyorlar milletle, yada panikten saçmalamaya başladılar iyice. Yoksa bunun başka bir izahı olamaz.

S20510-194713e1b8c45710748471.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hepsi böyleki hepsi fırsattan istifade evlerin fiyatlarını arttırdı. Yani şu zamanda 0.99 ile konut kredisi çeken vatandaş normal zamanda çekeceğinden çok daha büyük zarar edecek.

Zaten oranlar belli 500.000 TL evin aylık ödemesi 7.139 TL toplam ödemesi 856.669 TL

700.00 TL lik evin aylık ödemesi 9.994 TL toplam ödemesi 1.139.336 TL

Hani bu zamanda ahır buldun 300.000 TL den aldın diyelim onunda aylık ödemesi 4.283 TL asgari ücretten bile yüksek.

Şunuda dar gelirliye müjde, ev alma kolaylığı diye açıkladılar yaa cidden pees. Yaa bunlar ciddi ciddi kafa buluyorlar milletle, yada panikten saçmalamaya başladılar iyice. Yoksa bunun başka bir izahı olamaz.

S20510-194713e1b8c45710748471.jpg
Kredi ile ev almak çok riskli işlerin ters giderse kredi taksitlerini ödeyemezsen banka el koyuyor..

Bankalardan satılık ev ilanları dolu mevcut hükümet beton sevici olduğundan müteahhitlere çalışıyor.

Arsa rayiç bedelleri son 3 yılda 5 kat arttı belediyelerin resmi verileri buda ev fiyatlarına yansıyor..

Ev sahibi olmak eskidenmiş şimdi ev sahibi olmak çok zor kredi ile ev almak imkansız zaten..

Arsa alıp müstakil bina dikeyim desen demiri çimentosu inşaat malzemeleri almış başını gitmiş..

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
245 lira elektrik faturası geldi. Babam ödemeye gidince 195 lira çıkmış. Bankanın online ödeme sisteminden girip baktım orada da öyle yazıyor. Şirkete sorduk yanlış hesaplamadan ötürü bizim alacağımız oluşmuş, faturayı düşmüşler. İlk zamlarda 350 lira gelmişti, hata orada oldu sanırım.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Youtube izlerken önüme çıkan video . ( ister inanın , ister inanmayın )
Ev alacaklara tavsiyeler . ( Faiz )

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,614
59
arkadaşlar siz bu müziği dinleyin boş verin işin şakası ama bakın en sonunda bizde çukara döneceğiz bu gidişle herkes kendi işini yapmaya başlayacak galiba milleti takan yok aç gözlü bir iktidar ve ortakları millet sokağa dökülecek bu gidişle bir zamanlar büyüklerimiz anlatırdı istanbulda isyan olmuş taksimi ve yahudilerin mağazalarını yağmalamışlar bu sefer olursa varya ne taksim kalır ne istanbul milletin burnuna kadar geldi her gün zam her gün artışmı olur arkadaş ya hiçmi insaf yok hiçmi bu fakirin fukaranın sesini duymuyorsunuz anlamıyorum yetmedimi bu memleketi soyduğunuz .

Bim market 1 kg Türkşeker.

2022-05-28-16.04.51.png

2022-05-28-16.05.28.png

2022-05-28-16.06.1303a368691d6d7e0a.png
arasıra bu şekerlerden 5 kg olanlarını bazı mağazalara gönderiyorlar dün ben denk geldim uygun oldu 55,50 tl,den aldım 2 adetle,de sınırlı denk gelirseniz alın trendyolda baktım 109 tl bilginize.

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
arasıra bu şekerlerden 5 kg olanlarını bazı mağazalara gönderiyorlar dün ben denk geldim uygun oldu 55,50 tl,den aldım 2 adetle,de sınırlı denk gelirseniz alın trendyolda baktım 109 tl bilginize.

Selamınaleyküm hocam

Halkımız ucuz alsın diye haber verdim .

Sizde haber verdinizin için teşekkürler.

Asberg tarafı bu şeker bu fiyatlara veriliyor niye diğer şeker firmalari pahali satiyor %70 - 80 çoğu marketler fiyat şişirıyor ya fabrika pahalı satıyor.

Özel bir durum yok şekermi şeker .

Anlayamadım. Aklima gelen bir kaç durum var seneryolar yazıyorum .

Politikada yapmak istemiyorum.
Al birini vur ötekine .

Neyse reklamı iyi yapan kazanır.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaşlar siz bu müziği dinleyin boş verin işin şakası ama bakın en sonunda bizde çukara döneceğiz bu gidişle herkes kendi işini yapmaya başlayacak galiba milleti takan yok aç gözlü bir iktidar ve ortakları millet sokağa dökülecek bu gidişle bir zamanlar büyüklerimiz anlatırdı istanbulda isyan olmuş taksimi ve yahudilerin mağazalarını yağmalamışlar bu sefer olursa varya ne taksim kalır ne istanbul milletin burnuna kadar geldi her gün zam her gün artışmı olur arkadaş ya hiçmi insaf yok hiçmi bu fakirin fukaranın sesini duymuyorsunuz anlamıyorum yetmedimi bu memleketi soyduğunuz .

İflas ettik Türkiye Cumhuriyeti iflas etti kasa boş paramız değersiz battık paramız eridi bitti.

paramız değer kaybettiği için fiyatlar yerinde durmuyor hergün paramız değer kaybediyor.

TL eridikçe fiyatlar artıyor zam zam üstüne zam geliyor dindar dediğimiz başkan istifa etmiyor..

Geçmişte olduğu gibi padişah sarayda sefa sürerken halk sürünüyor Türk tipi Başkanlık Sistemi.

Ecdat diye başladılar öyle gidiyorlar kimsenin sesi çıkmaz akp ye oy verenler biz verdik böyle oldu diyor..

akp ye oy vermeyenler de sürünsünler beter olsunlar diyor durum böyleyken kimse sokağa çıkmaz..

Sokaklara çıkacak tek kesim akp ye oy veren %51'lik kesim çıkarsa onlar çıkar :kiskis

Onlarda kendim ettim kendim buldum gül gibi sarardım soldum diyor osmanke osmanke Hocam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri