Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Dün 0.99 kredi için ziraat bankasına gittim sistemde o daha açılmadı dedi. 1.20 den 475.000₺ kredi geri ödemesi 870.000₺ tutuyor. Alacağım ev 10 yıl sonra bile 870.000₺ etmeyeceğinden ev almaktan vazgeçtim. (Vade 10 yıl)

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Dün 0.99 kredi için ziraat bankasına gittim sistemde o daha açılmadı dedi. 1.20 den 475.000₺ kredi geri ödemesi 870.000₺ tutuyor. Alacağım ev 10 yıl sonra bile 870.000₺ etmeyeceğinden ev almaktan vazgeçtim. (Vade 10 yıl)
Alacağın ev 10 yıl sonra değil kuvvetle muhtemel 3 yıl sonra 870.000 TL eder. Anlık gaza gelmemek lazım.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Yani söylesem yanlış anlaşılıyor sussam gönül razı değil.

Bunun neresi doğru karar Allah aşkına bir izah edin. Bu olanların normal, hatta durumu nispeten iyi olan vatandaşlarla zerre alakası yok. Yine yeniden birilerine rant kapısı, vatandaşın vergileri ile zengini daha da zengin etme projesi. 2 milyon 10 yıl ayda 28 bin lira ödemek demek. 28 bin lirayı sadece aldığı evin taksitine verebilecek gelire sahipler bu milletin yüzde kaçı. Kime hitap ediyor bu çok doğru karar. Anında neredeyse bütün müteahhitler zammı döşedi. Bu rantın babası değil de nedir. Piyasayı canlandırmak istiyorsan üreticiyi desteklersin, fiyat istikrarı sağlarsın, alım gücünü yükseltirsin, zengin ağalara hadi eller cebe dersin. Bak piyasa nasıl canlanıyor. Bugün olan ise bunların tam tersi. Bu ülke bütün yöneticilerin maaşı iki asgari ücrete indirilmeden düzelmez. Sokakta eksi yirmi derecede donanın halinden hamamdaki anlamaz.

Bunun neresi doğru karar .
Para para çeker dedim
Ana para ( + ) Faiz düşük ( - )

Düşünelim o evleri normal vatandaş alabilirmi ? sonrasıda aidat kim bilir kaç para .
Normal peşin fiyatına taksit yapılsa alması güç .

Düşük faiz kısmı ( açık ) normal vatandaşın cebinden çıkacak olması sorun .
Normal vatandaş seçim zamanı düşününülür normal zamanlar zenginler düşünülür .
Seçim zamanı bal kaymak normal vatandaşın gönlü alınır , yoluna devam eder .

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
0.99 kredi duyrulur duyrulmaz ev fiyatları %25 - %35 arası arttırıldı bizim her daim mazlumun yanında duran vefakar milletimiz tarafından ?

0.99 olsada 815.000 tl ye yakın ödeyeceksin. 475.000 TL ye 340.000 TL faiz almak, hamdolsun 0.99 dan faizimiz var.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Değer kazanmak . ( çapraz hesap )

Seneler önce arkadaşımın babası yeni yapılmış ev almış zamanının 13 kilo altın ile şimdi 3 kiloya satılmaz dedi 3 kiloya yakın fiyatla satmışlar . ( tabiki yıllanmış daire )
Çok özel bir durum yoksa oturduğunla kalırsınız .

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Arz ve talep , reklam etkileri .

Ben ekonomist değilim .
Dairenini alınma sebebi

a - Oturmak ( dairem yok )
b - Oturmak değerini konumak değerini bulduğunda satmak .
sonra kendin kiraya çıkacaksın durumu veya daireyi yenileme ? ( tam takas gibi veya üzerine bedel ( para ) ödemek
c - İleriye dönük ( çocuklara ) kiraya vermek
d - İkinci daire olarak almak değerini bulduğunda satmak .
diğer vs .
Değeri nedir ?
1 - Satışından yeni daire alabilmek .
2 - Müteahhit kazancını bekleyip satışı .

d seçeneği haricinde diğerleri zor kazandırır özel durumlar haricinde .

Ticaret kafası düşündesi .
Mal ürün ne kadar elinde çok durursa o kadar kayıp demektir .
Satış devir daimi ile para kazandırır .
Duran mal ürün kazandırsada az kazandırır .

Bakış açısı önemli .
1 - Ticaret
2 - Ticaret , ziyaret
3 - Ziyaret

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Şuan ne alınırsa alınsın, birkaç ay-yıl sonra "iyi ki almışım" dedirtecek durumdayız.

Bu yüzden var olan ihtiyaçlarımı geciktirmemeye ve mümkün olduğunca taksit sayısını fazla tutmaya çalışıyorum.

1 buçuk yıl önce ev alan insanlar, hatayarında ki en mantıklı ve doğru kararı vermiş oldular.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Şuan ne alınırsa alınsın, birkaç ay-yıl sonra "iyi ki almışım" dedirtecek durumdayız.

Bu yüzden var olan ihtiyaçlarımı geciktirmemeye ve mümkün olduğunca taksit sayısını fazla tutmaya çalışıyorum.

1 buçuk yıl önce ev alan insanlar, hatayarında ki en mantıklı ve doğru kararı vermiş oldular.

Dairen yoksa ticaret kafası ile hareket etmiyorsanız mantıklı . ( hiç olsassa paramın değerini koruması veya çocuklara gelecek vs gibi )

Ticaret kafası .
Dairen varsa ikinci olarak yatırım için arazi almak daha mantıklıdır veya diğer seçenekler ne ile .
( faiz işine girmemeniz ve benzerlerine ) din tarafı .

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Niye günümüzde ülke iyi ve adil bir şekilde yönetilmiyor da herkes ihtiyacı olan şeyi ekonomik durumuna göre normal fiyatlarda alamıyor?İlla zenginler mi istediğini alabilecek,istediği hayatı yaşayacak?Çoğunluk normal bir hayat yaşayamayıp,istediğini alamıyacak,bir kısım azınlık ise istediğini alıp,şahane bir hayat yaşayacak.Nerede adalet nerede eşitlik?Yazacak çok şey var da kendimi frenliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt