Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Neresinden tutsan elinde kalır sözü vardır yaa Hah iste bunu bize yaşatıyorlar.
yeni yılda geçerli olmak üzere %50-%130 aralığında zam yapıldı.

150kw altında kullanıyorsanız, (Varsa böylebir hane çıksın söylesin) %50 zam

150kw üstünde kullanıyorsanız %130 zam

bugün apart topar bina toplantısı yapıp zam kararı aldık.

80tl olan aidatı 130tl çıkarmak zorunda kaldık.

Yayında yapımda emeği olan herkesi Allaha havale ediyorum.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
sigara sağlığa zararlı içmesinler bıraksınlar diye zam yaptık ondan pahalı dediler..

Alkol dinimizde haram yasak almasınlar içmesinler diye pahalı vergisi çok sahte içkiden ölenlerin hesabı yok..

Herşeyi Alllaha Tasarufa bağlayıp duruyorlar Allah yoklukla ürünlerle sınar diye açıklama yapıyor..

Allah hep vatandaşı yoklukla sınıyor test ediyor onlarda saraylarda yaşıyor onları varlıkla test ediyor..

Herşey Allah'tan Yukardan gelen emir vardır. şimdi bütün Türkiye sokaklara çıksa ayaklansa oda Allahtan'dır.

Milletin tepesi atacak sonunda bütün Türkiye sokaklara inecek sarayı basacak kacacak delik arayacaklar.

Allah dilerse Türkiye sokaklara çıkar Allah'tan (ben demiyorum) Allah dilerse oda olur...

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Ortalık fena, Allah yarımcımız olsun.
Yalnız, 150kw'ye kadar olan kısım için %50 (1,37TL), 150kw'yi aşan kısım için ise %130 (2,06TL) olarak faturalandırılacak diye biliyorum.

Bu bilgi doğru mu ? değilse zaten durum daha da vahimleşiyor... Zira ben bile kendimden örnek vermem gerekirse, haftanın sadece 4 günü evde oldugum halde günlük ortalamam 7,30 kWH kullanımım olmuş.. Yani aylık yaklaşık 220 kWH tüketimim olmuş...

Eğer yukarıdaki bilgi doğruysa " 150 kwh için %50 zam, kalan 70 kWH içinse %130 zam uygulanacak " yok hepsi içinse ozaman 220 kWH üzerinden %130 zam uygulanacak. KOL GİBİ yani...

Gerçekten artık vatandaşı çok bunaltıyorlar. Rabbim yardımcımız olsun.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Böyle büyüyoruz - şöyle güçlüyüz , asarız keseriz dış güçler. Hop didi lay lay lom

Marsta petrol
Uranüs de gaz
Venüs de tereyağı
Antartika da kayak tesisi
Yerli ve milli salatalık

2023 de evelallah bu zamların etkisinden kurtulacağız.

"Ekonominin sorumlusu benim ben"
- Faik.

Ya allah bismillah...

Bir şey olmaz.

kadirkeb Çevrimdışı

kadirkeb 

Yeni Üye
24 Kas 2021
14
Faturaya baktım 169kw tüketmişim 19kw yı XXL tarifeden ödeyeceğim:sopa1:tara
153kw ve 155kw ile katıldığım tarife. Görünen o ki daha tasarruflu kullanacağız. Aslında 2 kişilik bir aile olarak bile bu sınırı aşıyoruz, bir çok hane ne kadar tasarruflu kullansada bu sınırı aşacaktır. Böyle bir sınır koyuyorlarsa en azından 4 kişilik ailenin ortalama tüketimine göre belirlemeliydiler.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
önden fonları kaldırdık alıştıra alıştıra güncelleme yapacaklar yeni zam yolda yüksek olacak belli oldu :kiskis

O faturadan düşen tutarın 3-5 misli fazlası eklenir faturaya.
Zam geleceğini biliyordum ama bu kadar beklemiyordum hazine garantili ihaleler gibi.
hesap hatası var yandaşı zengin edecek formül bulmuşlar kılıfına uydurmuşlar...

250 kwh üzeri zamlı tarife olabilirdi 150 nedir sadece buzdolabı 80-90 tüketiyor hesabı hırsıza yaptırmışlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
153kw ve 155kw ile katıldığım tarife. Görünen o ki daha tasarruflu kullanacağız. Aslında 2 kişilik bir aile olarak bile bu sınırı aşıyoruz, bir çok hane ne kadar tasarruflu kullansada bu sınırı aşacaktır. Böyle bir sınır koyuyorlarsa en azından 4 kişilik ailenin ortalama tüketimine göre belirlemeliydiler.
3kişilik aileyiz ben yırtarız diyordum ama bizide yırtacaklar 19 kW yüzden :dinle :alala :cigara :rant1

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Arkadaşlar neden üzülüyorsunuz ?. Siz 2023 de Dünyaya meydan okuyacak bir ümmetin liderinin ülkesinde yaşıyorsunuz.

Kızalacak birisi varsa halk'a kızın. 5 kere seçim oldu.

"Gözlerimde ki ışıltıyı görüyormusun" diyen tiplerin bakan olduğu bu ülkede başa ne gelse yeridir.

"Aziz milletim şimdi yastık altında ki elektrikleri çıkarma zamani"

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33

KÖPRÜLERDEN ÇİFT YÖNLÜ GEÇİŞ ÜCRETİ 16.50 TL OLDU​

Geçtiğimiz yılbaşında 15 Temmuz Şehitler ve Köprüleri geçiş ücreti tarifeleri yüzde 26 zamlanmış ve otomobillerin geçiş ücreti 10.5 liradan 13.25 liraya yükseltilmişti. 2022 yılı itibariyle, araç sahipleri geçiş ücreti tek yön yerine çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16.50 lira ödeyecek.

:rant1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri