Electrolux EVY9847AAX

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Bunlara da yazılım yükleniyormuymuş sevgili tekno :) gerçi mutlaka vardır eprom gibi şeyleri :hihi
Bu forumdaki menülerden daha fazla menüsü var, güncellemesi de vardır herhalde diye düşündüm. :)
Sorun da hatalı birkaç yerin olması. Örneğin geçen patlıcan közleme seçtim ama buharda pişmiş patlıcan yaptı. Bu tür hataların düzeltildiği bir firmware olması akla yatkın duruyor.
Belki de benim mesleğimin bu tür cihazlara yazılım yapmak olması yüzünden böyle bir beklentiye girmişimdir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sorum, güncelleme imkanı olup olmadığı hakkında. İçinde bir yazılım olup olmadığı hakkında değil aslında.
Üretici böyle bir şey yapsa bile serviste olur bu imkan sadece.
Bir sorun olmadığı müddetçe bu olmaz bence.

Ki sizin üründe sanırım sadece saat göstergesi mevcut?
Mikrodenetleyici vs var mı bilmiyorum.
O düğmelerle oynadığınızda ekrandaki yazı vs değişiyor mu?

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Üretici böyle bir şey yapsa bile serviste olur bu imkan sadece.
Bir sorun olmadığı müddetçe bu olmaz bence.

Ki sizin üründe sanırım sadece saat göstergesi mevcut?
Mikrodenetleyici vs var mı bilmiyorum.
O düğmelerle oynadığınızda ekrandaki yazı vs değişiyor mu?
Yukarıda yazmıştım aslında.
Örneğin:
Patlıcan közleme seçeneğinde, patlıcanları közlemek yerine buharda haşlayarak pişiriyor. Börek seçeneği bile böreği düzgün pişiremiyor. Dolayısı ile sanki özelliksiz bir fırınmış gibi buhar ver buharı kes üstü aç altı kapat fanı çalıştır şu sıcaklığa ısıt gibi temel ayarlarla kendimiz yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunların tümü de yazılımsal. Bu arada mesleğim, bu tür cihazlar da dahil sistemlere yazılım yapmak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Örneğin:
Patlıcan közleme seçeneğinde, patlıcanları közlemek yerine buharda haşlayarak pişiriyor. Börek seçeneği bile böreği düzgün pişiremiyor. Dolayısı ile sanki özelliksiz bir fırınmış gibi buhar ver buharı kes üstü aç altı kapat fanı çalıştır şu sıcaklığa ısıt gibi temel ayarlarla kendimiz yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunların tümü de yazılımsal. Bu arada mesleğim, bu tür cihazlar da dahil sistemlere yazılım yapmak.
Cihazdaki düğmeler veya denetleyicide hasar olmasın?
Doğru programı seçtiğine emin misiniz?
Bir de programın kendi içinde seçenekleri olabilir mi, ona baktınız mı?

Fırın biraz özelliksiz bir fırına benziyor, hakkında pek bir bilgi bulamadım.
Keşke Bosch alsaydınız.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Cihazdaki düğmeler veya denetleyicide hasar olmasın?
Doğru programı seçtiğine emin misiniz?
Bir de programın kendi içinde seçenekleri olabilir mi, ona baktınız mı?

Fırın biraz özelliksiz bir fırına benziyor, hakkında pek bir bilgi bulamadım.
Keşke Bosch alsaydınız.
İstediğim ölçülerdeki tek fırın buydu. Başka hiç bir markada bu ölçüler yoktu. En azından benim satın aldığım tarihte. Hasar gibi görünmemek bir yana, bir hasar ancak seçme işlerini engeller. Çalışmasını değiştirmez. Yanlış program seçip burada güncelleme imkanı olup olmadığını sormak için de nasıl bir duygu durumu lazım kestiremedim. :)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Sorum, güncelleme imkanı olup olmadığı hakkında. İçinde bir yazılım olup olmadığı hakkında değil aslında.
hocam güncelleme olsada yazılım yükleme aparatı gerekli bunlarda ucuz şeyler değil. ariston hotpoint için aparat mevcut fabrikadan gelen kartın epromu boş olur aparatla yazılım yüklenir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu forumdaki menülerden daha fazla menüsü var, güncellemesi de vardır herhalde diye düşündüm. :)
Sorun da hatalı birkaç yerin olması. Örneğin geçen patlıcan közleme seçtim ama buharda pişmiş patlıcan yaptı. Bu tür hataların düzeltildiği bir firmware olması akla yatkın duruyor.
Belki de benim mesleğimin bu tür cihazlara yazılım yapmak olması yüzünden böyle bir beklentiye girmişimdir.

Örneğin:
Elbette program mutlaka vardır,ama derlenmemiş olmalı ki yeniden derlenebilsin (gerçi çok anlamam) .Aslında süper olur,keşke yapabilsen yazılımı,mükemmel olur :ok

hocam güncelleme olsada yazılım yükleme aparatı gerekli bunlarda ucuz şeyler değil. ariston hotpoint için aparat mevcut fabrikadan gelen kartın epromu boş olur aparatla yazılım yüklenir
Boş eprom ve serviste yükleme mi yapılıyor :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt