Ekşi sözlük

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ekşideki "killikurabiye" nikli üyenin forum ve bizler için düşündüğü fikirlere bakın lütfen,rezalet .

EK:
Tüm forumdaşlara ;
Lütfen o kişinin durumuna düşmeden,bize layık mesajlar verelim ,yoksa konuyu kilitlerim ona göre :ok

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
üslubu biraz ağır, lakin ifade edilen bence gayet doğru.

küfre gelince, hepimiz biliyoruz ki hakedilen durumlar oluyor. Yazar burada bir kısım servislere fena saydırmış, lakin servisin müşteriye aynı ölçüde saydırdığı durumlar da oluyor.

ne diyelim, Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
@killikurabiye arkadaşımız bizi övmüş överkende servislere çok pis gömmüş.

Kullandığı üslûbu benimsememekle, birlikte desteği için teşekkürler.
Hocam benimsemesekte olacak galiba yanlış olmuş orası. Bence sayın teraspy teraspy bu kadar ağır bir dil görünce direkt foruma yöneltildiğini düşünmüş adam forumun çok eleştrilmesinden yakınmış orada, ki o üslub çirkin olsa da haklı yani mesela adama zorla 150tlye korumalı priz satan servis ya da bir parça değişeceğine boş yere bir sürü şey değiştirip fazla para alan servis böyle bir forumu ister mi? Şimdi bende ülkemizdeki servislere ve tamircilere laf attım ama onlar da kendilerine çekin düzen versinler. Piyasada adlarının çıkmasına hepsi ortak oluyor tamirci çağırıp kazıklanmayan kendini şanslı sayıyor, sonra adamın tamir hizmeti aldığı cihazı yine bozulabilir uyduruk ya da yanlış yöntemle yapıldığı için. Ülkemizde kurumsal ve şeffaf tamir yapan güzel işletmelere ihtiyacı var. Hatta masanın birini dükkanın ön tarafına kur adam görsün ne yapıyorsun nasıl yapıyorsun. Bu yazdıklarım Bizim forumdaki ya da dışındaki işini hakkıyla yapan başkasının hakkına girmek için 4 takla atmayan adam gibi servisler için geçerli değildir. Allah onlardan razı olsun, işini iyi yapan adam karakterini az çok belli eder zaten. Sıkıntı piyasanın genelinin çok kötü olması.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu şuan her sektörde var mesela bir örnek vereyim 14 yaşında B6 Passat Limp Mode dediğimiz koruma moduna giriyor 20'nin üstüne çıkmıyordu. Kayseri VW resmi servisine gitti. Adamlar 10.000 - 15.000 liralık fatura çıkardı. Sağlam olan frenlerden amortisörlere sonra turboya kadar herşeyi değiştirecekler. Sonra Ankara VW servisi baktı tabi profesyonellik başka bir şey. Birkaç saat içinde zarar görmüş motor kablolaması dediler ve 500tl'ye yaptılar. Amortisörler ve frenler de sağlam demişler. Kısaca resmi servis bile böyle kazık atmaya çalışıyorsa tamir ve tamircinin durumu içler acısı. Birde komik olan şu bu arkadaşlar 10000 alıp turboyu değiştirse problem düzelmeyecekti kablodan olduğu için. Sapasağlam turboyu boşuna değiştireceklerdi yani.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ekşisözlük nedir sorusuna verilecek en güzel örnek bu arkadaşın entry'si (girdi) (entari diyen de var) olur bence...

Doğruları yazıp çizerken, kullanıcı adı ardına ve ortamın sözde özgürlüğüne sığınarak terbiye sınırlarını aşmak, hakaret etmek suç işlemek... Envayi çeşit insan olması ve ortamın bazı güzel değerleri göz ardı ediyor olması ekşinin "kutsal bilgi kaynağı" mottosuna halel getiriyor... Bilinçli kullanım için güzel kaynak fakat insanlık onuru ve saldım çayıra mevlam kayıra felsefesi için tasvip edilebilir bir tarafı yok.

Benim için, alkol şişesinin üzerinde yazan yasal uyarı gibidir Ekşisözlük... "kararında içiniz" :kas

Not; alkol kullanmıyorum, yeşilaycıyım. :cigara

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ekşi sözlük'te yazar olan hesabım kapatıldı, şimdi çaylak olan hesapla devam ediyorum. Kısaca şunu diyebilirim ekşi sözlük troll yuvası olmuştur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt