Ekranda mürekkep dağılması

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
101
Arkadaşlar merhabalar. Ekranın ortasında mürekkep benzeri lekeler oluştu. Tv'yi gece kapatip sabah açtığımda lekeler küçülmüş oluyor ancak bi süre çalıştıktan sonra lekeler daha belirgin hale geliyor. Uzun süre tv kapalı dursa bu lekeler tamamen yok olur mu yoksa bu sorunun geri dönüşü yok mu artık? Adem Helvacı Adem Helvacı

IMG_20211101_134409.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
mürekkep akması iç ekrandaki piksellerin kırılması sebebi ile mor ve siyah oluşumların meydana gelmesidir. Yukarıdaki sorun ile karşılaşıldığında tek çözüm yolu ise ekran değişimidir

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
101
mürekkep akması iç ekrandaki piksellerin kırılması sebebi ile mor ve siyah oluşumların meydana gelmesidir. Yukarıdaki sorun ile karşılaşıldığında tek çözüm yolu ise ekran değişimidir
Söylediğim gibi geceden sabaha tv kapalıyken bu lekeler bariz bi şekilde azalıyor. O aklımı kurcaladı biraz. Uzun süre kapalı tutmak işe yarar mı diye düşünmüştüm.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
piksel kırılması panel ömrü tükeniyor ya böyle kullanacaksınız gittiği yere kadar yada panel değişimi yapacaksınız
panel değişimi masraflı olduğundan yeni tv almanızı tavsiye ederim

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
101
Arkadaşlar ilginç bisey oldu. Ilk mesajda attığım fotoda görülen mürekkep akması panelin alt tarafına kadar uzandı. Ekranı kapladı resmen. Bende bu yüzden gittim yeni tv aldım. Sorunlu tv'yi kullanmadığım soğuk bi odaya koydum ve hiç çalıştırmadım 10 gün boyunca. Bugün tv'yi açtığımda mürekkep lekesinin tamamen kaybolduğunu gördüm. Tv ısınınca tekrar olur diye 7-8 saat boyunca tv'yi açık bıraktım ancak leke gelmedi geri. Yani mürekkep kurumuş sanki ve hiç sorun kalmamış tv'de. Olan bizim 5 bin tl'ye oldu :)
Bu tarz sorunu olan arkadaşlar uzun süre cihazı kapalı tutup denesinler. Bu da değişik bir tamir işlemi oldu :)
F fikoloji
Adem Helvacı Adem Helvacı
teraspy teraspy

IMG_20211114_172530.jpg

Gördüğünüz gibi mürekkep akıntısından eser yok ekranda :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Arkadaşlar ilginç bisey oldu. Ilk mesajda attığım fotoda görülen mürekkep akması panelin alt tarafına kadar uzandı. Ekranı kapladı resmen. Bende bu yüzden gittim yeni tv aldım. Sorunlu tv'yi kullanmadığım soğuk bi odaya koydum ve hiç çalıştırmadım 10 gün boyunca. Bugün tv'yi açtığımda mürekkep lekesinin tamamen kaybolduğunu gördüm. Tv ısınınca tekrar olur diye 7-8 saat boyunca tv'yi açık bıraktım ancak leke gelmedi geri. Yani mürekkep kurumuş sanki ve hiç sorun kalmamış tv'de. Olan bizim 5 bin tl'ye oldu :)
Bu tarz sorunu olan arkadaşlar uzun süre cihazı kapalı tutup denesinler. Bu da değişik bir tamir işlemi oldu :)
F fikoloji
Adem Helvacı Adem Helvacı
teraspy teraspy

IMG_20211114_172530.jpg

Gördüğünüz gibi mürekkep akıntısından eser yok ekranda :)
Belki yeni gelen tvyi kıskanmıştır :) ,şaka bir yana çok ilginç bir olay,diğer odada kullanırsınız artık bu tvyi :)

Geri
Üst Alt