Efsane Tv JVC 49-VU73T 2599 TL

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Demek istediğim 2 yıl ve 3 yıl garantili ürün arasındaki fark: +1 yıl
Dediğin gibi hiçbiri normal şartlarda TV'de garanti uzatmıyor. Malum elektronik market +3 yıl garanti veriyor. Kapsamlı garanti paketinde 3000tl üzeri tv'lerde bu paket 1000tl

Günümüz koşullarında her ürün gurubu için fazladan bir yıl kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir zaman dilimidir.

SAMSUNG ve LG gibi oldukça ilgi gören markaların ısrarla 2 yıl garanti vermeleri benim her zaman eleştirel bakış açıma neden olmuştur. Bu anlamda sevilmeyen mark aolsa da ben VESTEL i ve tabi ki ARÇELİK'i hep takdir etmişimdir.

Buna keza teknomarketler kendi garantilerini satıyor ancak inanılmaz muallak uygulamalardır herkesin bilmesini isterim. :ok

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Günümüz koşullarında her ürün gurubu için fazladan bir yıl kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir zaman dilimidir.

SAMSUNG ve LG gibi oldukça ilgi gören markaların ısrarla 2 yıl garanti vermeleri benim her zaman eleştirel bakış açıma neden olmuştur. Bu anlamda sevilmeyen mark aolsa da ben VESTEL i ve tabi ki ARÇELİK'i hep takdir etmişimdir.

Buna keza teknomarketler kendi garantilerini satıyor ancak inanılmaz muallak uygulamalardır herkesin bilmesini isterim. :ok

A Ado ben bu teknomarketlerdeki +3 yıl garanti paketlerini çok kullandım. Özellikle rahmetli Bimeks'te bu paketlerden çok aldım. Ve çok faydasını gördüm: Mesela; external 3.5 disk ve blender ek garanti süreci dahilinde arızalandı. Tamir etmediler; fatura bedelini iade ettiler. Netbook'un bataryası ömrünü tamamladı: Bataryasını değiştirdiler ki bataryanın değeri, uzatılmış garanti paket değerine denk geliyordu. Fatura ürün bedelini dijital mağaza kuponu olarak iade ediyorlardı; nakit vermiyorlardı. Bunu eleştirebilirim. Firma battıktan sonra, süreç dahilinde olan ürünlerimin uzatılmış garanti paket bedellerini geri alabilmek için başvuruda bulundum. O bedeller de batağa gitti; o ayrı dava.
Gene malum büyük elektromarket firmasının garanti paketinden alıp yararlananlara da çok şahit oldum etrafımda.

Fakat işin bir de TV tarafı var ki bu paketlerden ne kadar yararlanılmakta; denemediğim için bilmiyorum. +3 yıl garanti paketi sözleşme şartlarına iyi dikkat edilmesi lazım. Bu malum büyük firmanı kendi içinde de farklı seviye paketleri var. Şartları farklı, bedelleri farklı.

Sonuç olarak; ben bu paketlerin faydasını gördüm. Belki de şanslıydım. Çünkü şikayetçi olan da çok var. Garanti mevzuları gri renkli durumlardır: Muhatap firma art niyetli ise hiçbir hatanız olmasa dahi bir şekilde arızanın kullanıcı hatasından kaynaklı olduğunu raporluyor. Düğümü çözemiyorsunuz.

Tv'lerde kullanım ömürlerinin bu kadar düşük olduğu bir teknolojide garanti süreci, marka seçerken en önde gelen kriterlerimiz arasında olması gerektiğini düşünüyorum.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51

@Ado hocam bir de su acidan bakalim, 3 yil garantili bayi urunu 3500 tl civarında satılıyor, ithal urunde cebimize 900 lira kaldi 2 yil garanti zaten ithalde var eğer 3 uncu yil arizalanirsa ki olmama ihtimali de mevcut o farktan yaptirilir bozulmaz ise de kar olarak cebimizde kalir

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

Özaltay

Yeni Üye
1 Kas 2018
39
35
Bu arada bugün n11 kuponları var, akşamki kuponla 125TL indirim geliyor, bununla da ek garanti alınabilir.

gokhanknl Çevrimdışı

gokhanknl

Yeni Üye
25 May 2018
9
34
Garanti falan bi yana da bu fiyata daha iyisi var mı? Yoksa bu cihaz alınır mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri