DVD yada blu-ray ev sinema sistemlerinin sadece hoparlörünü televizyona bağlamak mümkün mü ?

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Arkadaşlar televizyon için daha önce sinema sistemi hiç kullanmadım.DVD yada blu-ray oynatıcılı sinema sistemlerinin ikinci el fiyatları uygun , bu yüzden ikinci el bir sinema sistemi almak istiyorum yalnız hiç bilgim olmadığı için bu sistemlerin oynatıcı haricinde sadece hoparlörlerini televizyona takmam mümkün mü ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar televizyon için daha önce sinema sistemi hiç kullanmadım.DVD yada blu-ray oynatıcılı sinema sistemlerinin ikinci el fiyatları uygun , bu yüzden ikinci el bir sinema sistemi almak istiyorum yalnız hiç bilgim olmadığı için bu sistemlerin oynatıcı haricinde sadece hoparlörlerini televizyona takmam mümkün mü ?
direk hoparlörleri televizyona bağlayayım diyorsunuz doğrumu ?
eğer doğru ise olumsuzdur. bağlayamazsınız :)

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Evet öyle diyorum , sadece hoparlörleri bağlayamıyorum anladığım kadarıyla .Yani o tarz bir sistemde hoparlörleri oynatıcı dışında kullanmak mümkün değil sanırım.

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Enerjiyi bir anfi ile sağlayabiliriz sanırım. Yani ikinci el bir anfi ve DVD sinema siteminin hoparlörünü birleştirisek televizyonsan sanırım ses alırız diye düşünüyorum .İnanın hiç bilgim yok ondan soruyorum.Kusuruma bakmayın.:kiskis

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Enerjiyi bir anfi ile sağlayabiliriz sanırım. Yani ikinci el bir anfi ve DVD sinema siteminin hoparlörünü birleştirisek televizyonsan sanırım ses alırız diye düşünüyorum .İnanın hiç bilgim yok ondan soruyorum.Kusuruma bakmayın.:kiskis
Ne yazıkkı o şekilde olmaz :) en basit benim dükkandaki yaptığım yöntemi deneyebilirsiniz ama profosyenel ses vermeyeceğinin altını çizebilirim

WhatsApp-Image-2018-11-05-at-16.42.10.jpg

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
5+1 çıkışlı amfi alıp ona hoparlör bağlayabılırsınız. Ama ne derece istediiniz gibi ses alırsınız bilemem.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji teşekkürler cevabınız için. Nasıl bir yöntem sizin ki acaba ?
catres catres Büyük bir beklentim yok zaten. Yeterince ses gelmesi kafi.
normal bir bilgisayar ana hoparlörü, hani 2 li olur ya bu enerjinin ve bir ucunda jak bulunan ana hoparlör dür. Ben ikinci hoparlör bozuk olduğu için ona gelen kabloyu kestim, büyük olan hoparlöre bağladım. ekstara olarak büyük hoparlörde bas yüksek olduğu için 2 adet mix bağlayıp tizi yükselttim daha net ses aldım.
tabi stero veya ev sinama sistem sesi alamayacağınızı, mono ses olduğunu başta belirttim. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Elinizdeki sistem sağlamsa onu takın. Masrafa gerek yok.
Hoparlörü doğrudan takamazsınız çünkü ses çıkışından gelen güç düşük olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri