Döviz ve Altın Alımında Vergi 5 Kat Artırıldı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba,
Bayram sabahı birde bunla uyandık bir çok haber okudum ama pek anlayamadım, bizim düğün takılarını yeni evliyiz diye bankaya vermiştik, şimdi bunlardan da vergi mi kesilecek ?
konu hakkında bilgi sahibi olanların yorumunu bekliyorum.

Haber;
Döviz ve altın alımında uygulanan Banka Sigorta ve Muamele Vergisi de (BSMV) tam olarak 5 kat artırılmış durumda. Binde 2 olarak uygulanan vergi yüzde 1 seviyesine çekildi.
Corona virüsünün etkilerini gidermek amacıyla yapılan düzenleme bugünden itibaren geçerli olacak. Bu düzenleme ile bireysel yatırımcıların kısa vadeli mevduattan ve finansman bonolarından elde ettiği faize uygulanan stopaj oranı eşitlenmiş oldu.
Kurumsal yatırımcılar için ise finansman bonolarında stopaj oranı yüzde sıfır olarak uygulanmaya devam edeceği ifade edildi.
''alıntıdır''

lütfen konuyu siyasete çevirmeyelim, siyasi çağrışım içeren mesajlar silinecektir. Bunu dikkate alarak herkesi sadece doğru bilinçlendirelim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Düğün takıları kasada ve fizikiyse problem yok, bu vergi kaydi Altın için getirildi.
Kasada değil geçen sene Haziran'da faize verdirdik, ondan önceki sene kasada idi çok cüzi kasada kalmıştı sonra dedim kasada kalacağına faizde kalsın sanki faizde çok verdi ya ☺️ 1 senede 2 gram o da şimdi vergiye gidecek sanırım

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Kasada değil geçen sene Haziran'da faize verdirdik, ondan önceki sene kasada idi çok cüzi kasada kalmıştı sonra dedim kasada kalacağına faizde kalsın sanki faizde çok verdi ya ☺ 1 senede 2 gram o da şimdi vergiye gidecek sanırım
Şimdi bi dakka kasada değil ama fiziki mi yoksa Altın hesabında mı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sen bilirsin yatırım tavsiyesi değil benimkisi takip ettiğime göre bir öngörü ancak düğün sezonlarında her zaman altın yükselir talepten dolayı
Alla alla haberlerde yükselme sebebi düğünler yok bu nedenle alım satım yok fiyatlar ondan artıyor diyordu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt