Çözüldü Dolandırıldım Yetiş Adem Helvacı Hocam sahibinden.com

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam dün geceden başlayararak twitter üzerinden sahibindeni etiketliyerek adalet bakanlığının söz konusu siteyi incelemesini talep ettim rekabet kuruluna şikayette bulundum ödeme yaptığım bankaya harcama itirazında bulundum bugün anket görevlisi olduğunu söyleyen bir bayan aradı sahibinden firması m.hizmetlerinden hasan bey,den aldığım hizmet için anket olduğunu söyledi sahibindenin yaptığı hukuksuz işlemleri tek tek madde madde kanuni dayanakları ile birlikte anlantım sert kaya çartıklarını anladılar an itibari ödemiş olduğum para kesinti yapılmadan iade edilecek site tarafından onaylanmış
Rekabet kurulu yapılan bu haksız işlemler ile ilgili bir hafta önce zaten şoruşturma başlatmış hiç kimse kanunlardan üstün değildir :ok

Ekran-Alintisi-iade-bilgisi5b52bb0e873eb063.png
Ben de az önce TBMM den dilekçemize gelen cevabı okudum.

Hem o videoyu hem de senin konunun içeriklerini hazırlayabilirim artık :ok

''Tüketicilerin hukuk zaferi'' klasörümüze seni de ekleriz :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Öncelikle geçmiş olsun, işin peşini bırakmadığınız için tebrikler. Herkes birbirini yolma derdinde bu ülkede, çivimiz çoktan çıkmış.
Teşekkürler Kendilerine öneride sundum madem illa hizmet bedeli diyorsunuz satıcıdan da tüketiciden aldığınız
Hizmet bedeli kadar ilan verme aşamasında teminat kapora tahsil edin eğer satıcı doğru ürün göndermez ise tüketici ürünü iade ederse hizmet bedeli satıcıdan tahsil edilsin şağlıklı tamamlanan satış işlemi sonrası satıcıya ürün bedeli+ödediği teminat hesabına aktarılsın sağlıklı alışverişler için tüketiciden hizmet bedeli alınacak sağlıksız işlemler için satıcıdan hizmet bedeli alınacak sahibinden.com hakem olacak iki tafraın çıkarlarını gözetecek aldığı parayı hak edecek böyle bir sistem olsa kimse şikayet etmez dedim ne kadar dikkate alırlar orası muamma
Ben de az önce TBMM den dilekçemize gelen cevabı okudum.

Hem o videoyu hem de senin konunun içeriklerini hazırlayabilirim artık :ok

''Tüketicilerin hukuk zaferi'' klasörümüze seni de ekleriz :)
son yazdığım mesajdaki çözüm önerisinden biraz alıntı yaparsan iyi olur Adem abi önerdiğim gibi olursa fazla şikayet etmeyiz gibi geliyor abi dolandırıcı kesim fazla ilan vermez bence Adem Helvacı Adem Helvacı hocam ne dersin ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam dün geceden başlayararak twitter üzerinden sahibindeni etiketliyerek adalet bakanlığının söz konusu siteyi incelemesini talep ettim rekabet kuruluna şikayette bulundum ödeme yaptığım bankaya harcama itirazında bulundum bugün anket görevlisi olduğunu söyleyen bir bayan aradı sahibinden firması m.hizmetlerinden hasan bey,den aldığım hizmet için anket olduğunu söyledi sahibindenin yaptığı hukuksuz işlemleri tek tek madde madde kanuni dayanakları ile birlikte anlantım sert kaya çartıklarını anladılar an itibari ödemiş olduğum para kesinti yapılmadan iade edilecek site tarafından onaylanmış
Rekabet kurulu yapılan bu haksız işlemler ile ilgili bir hafta önce zaten şoruşturma başlatmış hiç kimse kanunlardan üstün değildir :ok

Ekran-Alintisi-iade-bilgisi5b52bb0e873eb063.png
Çabanızı takdir ediyorum. Ders alırlar mı bilmem ama umarım hak ettikleri şekilde ceza alırlar.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
Fazla ilan olmaması firma için kayıp.

Düzenlenecek çok durum var.

Marketten alış veriş yapıyorsun veya başka bir yerden ürün fiyati kasada farklı bu durum olduğunda örneğin 10 misli ödeme kasa fiyatından parası müşteriye verilecek kanunları gerekir ki ise yarasin.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İşin rengi değişti savcılığa haklarında suç duyurusunda bulunacağım az önce m.h hizmeleri aradı aynı
kelimeleri saydı s.param güvende hizmeti yasal hakkımız diyor sitelerinin hesap hareketlerinde iade edilecek olarak görünen 19.90 TL için sistemde hata olmuştur diyor sistemsel hatadır diyor bak dolandırılmadın sistem seni koruyor diyorlar bunlar takmış kafayı 19.90 TL'ye ne diyelim ekran gönteleri yaptığım göşrümrlerin kayıtları elimde mevcut
Madem çok istiyorlar savcılıkta görüşürüz bakalım kim kazanacak kendi sistemlerini inkar ediyorlar iade edilecek görünen 19.90 TL için sistemsel hata olabilir diyor kendi sistemini inkar ediyorlar böyle arsız utanmaz arlanmaz ne insan gördüm nede site gördüm Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam bir söyle bunlar ne yapmaya çalışıyor Tavsiye forumunu takip ediyorlar demedi deme benden ses çıkınca yasal hakkımız 19.90 TL alırız diye tehtit eder gibi aradılar iade edilecek görünen işlem için sistem hatasıdır demek nedir düpe düz doladırıcı bunlar kardeşim hiç ahlak yok gözüme mi inanayım sizemi kendi sitelerindeki işlemi inkar ediyorlar

Ekran-Alintisi-sahibindennn.png

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
İşin rengi değişti savcılığa haklarında suç duyurusunda bulunacağım az önce m.h hizmeleri aradı aynı
kelimeleri saydı s.param güvende hizmeti yasal hakkımız diyor sitelerinin hesap hareketlerinde iade edilecek olarak görünen 19.90 TL için sistemde hata olmuştur diyor sistemsel hatadır diyor bak dolandırılmadın sistem seni koruyor diyorlar bunlar takmış kafayı 19.90 TL'ye ne diyelim ekran gönteleri yaptığım göşrümrlerin kayıtları elimde mevcut
Madem çok istiyorlar savcılıkta görüşürüz bakalım kim kazanacak kendi sitemlerini inkar ediyorlar iade edilecek görünen 19.90 TL için sistemsel hata olabilir diyor kendi sitemini inkar ediyorlar böyle arsız utanmaz arlanmaz ne insan gördüm nede site gördüm Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam bir söyle bunlar ne yapmaya çalışıyor Tavsiye forumunu takip ediyorlar demedi deme benden ses çıkınca yasal hakkımız 19.90 TL alırız diye tehtit eder gibi aradılar
iade edilecek görünen işlem için sitem hatasıdır demek nedir düpe düz doladırıcı bunlar kardeşim hiç ahlak yok
gözüme mi inanayım sizemi kendi sitelerindeki işlemi inkar ediyorlar

Ekran-Alintisi-sahibindennn.png

Geçmiş olsun.
Bankaya itiraz dilekcesi verin .
Bankaya da işin içine katın.
Resmi yazılı açıklamalı bildirim yapilmasi isteyin .

Firmadan yazılı bilgilendirme isteyin ve yaptığınız konuşma kayıtlarını.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Adem abi sinirle o anlık tepki yazım hataları olur çoğunu düzelttim klavye hatalarıda mevcut.
Şimdi beklemedeyim duruma göre savcılığa şuç duyurusunda bulunacağım herşey için teşekküler
Ağzına yüreğine sağlık Adem abi

Kulandığım çin malı mini klavye zaman zaman kendiliğinden f klavye oluyor
Pc ile uyumsuzluk oluyor Q klavye değişiyor kendi kendine harfler yanlış yazıyor
devrik cümleler çıkıyor eksik fazla harf yazılıyor

WhatsApp-Image-2021-10-28-at-00.11.54.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Valla ilk mesajında çok sevinmiştim yıldırım ,ama sonunda biraz üzüldüm,gerçi elinde dökümanlar var,şikayet var a da yaz.
şikayet var gerçek anlamda kurumsal siteler için var onlar müşterilerini memnun eder sorun uzamadan çözülür

Aynı durum bu site için geçerli değil inatlaşmaları daha iyi oluyor herkes görüyor olan biteni aydınlanıyoruz :ok

Üzülecek bir durum yok Emmi Macı 3-0 kazandık son dakikalar oynanıyor:kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
şikayet var gerçek anlamda kurumsal siteler için var onlar müşterilerini memnun eder sorun uzamadan çözülür

Aynı durum bu site için geçerli değil inatlaşmaları daha iyi oluyor herkes görüyor olan biteni aydınlanıyoruz :ok

Üzülecek bir durum yok Emmi Macı 3-0 kazandık son dakikalar oynanıyor:kiskis
Olsun,istersen 5-0 yap ,ben yine de üzülürüm ,çünkü uğraşıp durursun bunlarla,hakem düdük çalmadan maç bitmez :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Olsun,istersen 5-0 yap ,ben yine de üzülürüm ,çünkü uğraşıp durursun bunlarla,hakem düdük çalmadan maç bitmez :ok
Artık onlarla muhatap değilim konu yargıya intikal eder gerisini yargı çözer benim için maç bitmiştir Emmi

Geri
Üst Alt