Doğum günü hediyesi önerisi

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Merhaba forumdaslarim,
Sizlerden yakında doğum günü olacak kızım için;(kendisi 10 yaşını bitiriyor)
Doğum günü hediyesi önerisi istiyorum.Hediyemin ;bilimsel düşünceye,meraka ve biraz da el becerisini gelistirmesine sevk etmesini amaçlıyorum.gecen yıl mikroskop almayı planlamistim.ama sonra bunun şimdilik erken olduğunu düşündüm.
Sizlerin özellikle alıp da,iyi ki almışım dediğiniz çocuğunuza,yegeninize hediyeleriniz olmuştur.
Arduino vb setler nasıl olur,uygun mu? Teşekkür ederim şimdiden ,selamlar saygılar.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Merakı ve sabrı varsa veya olup olmadığını öğrenmek için yaşına uygun puzzle (yap boz) olabilir.

* * *

İlgisi varsa mutfak seti olabilir.

* * *

Bisikleti yoksa, fiziğine uygun bisiklet olabilir.

* * *

Hayırlı, ömürler temenni ediyorum, Rabbim evlat acısı yaşatmasın. Amin

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Merakı ve sabrı varsa veya olup olmadığını öğrenmek için yaşına uygun puzzle (yap boz) olabilir.

* * *

İlgisi varsa mutfak seti olabilir.

* * *

Bisikleti yoksa, fiziğine uygun bisiklet olabilir.

* * *

Hayırlı, ömürler temenni ediyorum, Rabbim evlat acısı yaşatmasın. Amin
Teşekkür ederim güzel temennilerin için,amin.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
mikroskop her yaş için güzel bir düşünce yalnız malum teknoloji gelişiyor, daktilo gibi mikroskoplarda kullanım zorluğu ve fonksiyonel olmaması nedeniyle cazibesini yitiriyor zamanla, yeni nesil usb ile çalışan 500x 1000x gibi büyütme değerlerine sahip mikroskoplar var, hem eğlenceli bir aktivite olur hemde çok çeşitli şeyleri inceleme hobi edinme şansı olur, yalnız bu modellerinde birçok çeşidi kalitesi buna bağlı olarak bir fiyat skalası var, karar verirseniz şayet iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

bununla birlikte amatör ebru setleri, resim merakı varsa brush pen dedikleri fırça uçlu keçeli kalem setleri, yaşına uygun olarak kitap setleri, kaktüs sukulent gibi az bakım isteyen çok yıllık bitkiler alabilirsiniz.

ömrü uzun bahtı güzel olsun evladınızın, nice mutlu sağlıklı yaşlara inşallah .

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
mikroskop her yaş için güzel bir düşünce yalnız malum teknoloji gelişiyor, daktilo gibi mikroskoplarda kullanım zorluğu ve fonksiyonel olmaması nedeniyle cazibesini yitiriyor zamanla, yeni nesil usb ile çalışan 500x 1000x gibi büyütme değerlerine sahip mikroskoplar var, hem eğlenceli bir aktivite olur hemde çok çeşitli şeyleri inceleme hobi edinme şansı olur, yalnız bu modellerinde birçok çeşidi kalitesi buna bağlı olarak bir fiyat skalası var, karar verirseniz şayet iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

bununla birlikte amatör ebru setleri, resim merakı varsa brush pen dedikleri fırça uçlu keçeli kalem setleri, yaşına uygun olarak kitap setleri, kaktüs sukulent gibi az bakım isteyen çok yıllık bitkiler alabilirsiniz.

ömrü uzun bahtı güzel olsun evladınızın, nice mutlu sağlıklı yaşlara inşallah .
Tavsiye ve temennilerin için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Digital mikroskop için orta segment, görüntü netleştirme yapabilen bir marka model öneriniz olur mu?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Öncelikle Allah kızınıza güzel sağlıklı ve sizinle birlikte uzun ömürler versin. Ben kendimi onun yerine koyarak bir hediye düşündüm, eğer evinizde bir köpek yoksa,evde bakabileceğiniz bir küçük yada orta ırk köpek bence dünyalara değer. Bilime yönelmeside çok güzel ama mikroskop belkide birkaç ay kurcalayıp ileride ilgilenmeyeceği bir hediye olabilir. Köpek olarakta bulabilirseniz satınalmak yerine sahiplenmeyi öneririm ama özel ırklardan bulmak son derece zor.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Merhaba,

Bu soruya cevap vermek çok zor, sonuçta çocuğunuzun ilgi alanlarını en iyi bilen sizsiniz.

Yine de bir tavsiye isterseniz, Bilim Çocuk dergisine abonelik hediye edin, her ay çocukların dergiyi beklerken, poşetini açarken heyecanı görülmeye değer.. Ayrıca içerisinden el becerisini geliştirmek amaçlı maket ve ailece oynanabilecek zeka oyunları falanda çıkıyor.

Ben kızıma Meraklı Minik, oğluma Bilim Çocuk kendime de Bilim Teknik aboneliği aldım, çokta iyi yapmışım. kullanmıyorum gerçi ama hani örnek verirler ya birkaç paket sigara parasına aldım bu 3 derginin yıllık aboneliğini..
Amma reklamını yaptım ha :krotey

Sağlıklı mutlu seneleri olsun şimdiden.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Dergilere ilgisi varsa Trt Çocukta abonelik konusunda öneririm.İçerik ve ek ilaveler başarılı.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Tavsiye ve temennilerin için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Digital mikroskop için orta segment, görüntü netleştirme yapabilen bir marka model öneriniz olur mu?
mikroskop alacaksınız tavsiyem n11 gg üzerinden ucuz yollu olanlardan, yorumları iyi mağaza puanı yüksek birisini başlangıç olarak alıp deneyin, ilgisini çekerse daha iyi bir modele bakabilirsiniz.

Geri
Üst Alt