DJI Drone Hakkında

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Merhabalar;

Yıl sonu gaza gelerek ve youtube illeti ile yıllar önce merak sarmış olduğum RC araçlara tekrar dönüş yapmak istedim. Eskiden RC Helikopter merakım vardı. Ne yazık ki askere giderken bütün her şeyimi sattım. Align Trex 450 Futuba kumanda falan zamanında baya meraklıydım. Yıllar geçti evlendik gözler az görür oldu. Dedim ki moda artık dronlar. Hem 6 kanal bir şeyi uçurmak zor. Kendi kendine hoverda kalan can sıkıntısında video çekebilecek ucuz bir şey alayım dedim. Fakat çokta kötü olmasın. Araştırmalar sonucu DJI Mini SE modelini aldım. Diğer baktığım modellerde içime sinen olmamıştı açıkçası. Ürün geldi o gün inanın işi zor bitirdim. Eve gelip deneme için sabırsızlanıyordum. Eve geldim pilleri taktım. Şarj olmasını bekledim. Programları kurdum. Eskiden her şey manueldi. Simdi her şey otomatik olmuş. Benim çocuk benden ilgili uçarılım bakalım diye. Beklenen an geldi taktım pili kalk dedim. Dadam.. Güç hatası verdi. Hemen topladım kutusuna koydum. Arabaya yükledim. Sabahtan mailleştim adres ile gönderdim. 11.02.2022 tarihinden ulaştı. Bu vakit oldu hala hiç bir gelişme iade yok. Konu açıkçası canımı sıkar hale geldi. Bir kaç kez aradım. Daha DJI Çin'den bir bilgi gelemediği için işlem yapamıyorlarmış. Ne zaman gelir belli değilmiş. Sıfır ürün olduğu için tamirde yapamıyoruz diyorlar. 04.03.2022'ye kadar muhtemelen bekletecek ve sonucu söyleyeceklermiş. Bende ikame drone istedim biraz gıcıklık olsun diye ona da hayır dediler. Soorum şu birazda bundan sonra ürün sıfır olduğu için iade talep edebilir miyim? Bunun için artık çok geç mi yoksa :(

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Google çeviri ile Dji Çin'e siz mail atın, distribütörünüz vs her ne ise böyle böyle diyor diyin?
Arızayı İngilizce araştırdınız mı? Kronik sorun vs olmasın?
Piller mi ölü geldi acaba?

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Umut Barış Umut Barış, yok hocam baya araştırdım. Dji forumlarına okudum. Bir kaç benzer modelinde bu problem olmuş. Mini 2 diye geçiyor bu model. Ama se cok yeni olduğu için pek bir şey yok. Esc kartı yanık oldugu yorumu olmuş.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, yok hocam baya araştırdım. Dji forumlarına okudum. Bir kaç benzer modelinde bu problem olmuş. Mini 2 diye geçiyor bu model. Ama se cok yeni olduğu için pek bir şey yok. Esc kartı yanık oldugu yorumu olmuş.
Üretici ile görüşün. Bir yandan da tüketici hakem heyeti vs yöntemlerle hakkınızı arayın.
Hangi satıcıdan almıştınız? Satıcı kusuru kabul etmiyor mu?

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
@undefined, hocam bu gün yerine yenisi verileceği söylendi. Burada bilgi olarak yazayım. DJI tatilde olduğu için işlemlerin uzun sürdüğü ve özürlerini ilettiler. Stok bulmak için başka baya çaba sarf etmişler.

Geri
Üst Alt