Dizüstü bilgisayarda webcam çalışmıyor

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Arkadaşlar Chrome ve Chrome tabanlı tarayıcılarda bilgisayarımın webcami çalışmıyor. Şimdi Respondus Browser'den bir seviye belirleme sınavına girmem gerekiyor, kameradan kayıt alınacak. Ancak sanırım Chrome tabanlı bu Respondus browser, kameramı görmüyor. Bu sorun Firefox'ta olmuyor, bundan dolayı bu sorunun sadece Chrome ve Chrome tabanlı tarayıcılarda olduğu kanısına vardım. Sürücüleri silip geri yükledim birkaç ay önce yine lazım olunca, birkaç saatliğine düzelmişti sonra yine aynı sorun çıktı. Ne yapabilirim?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Şu eklentiyi kurduktan sonra ayarları iyice bir kurcalayın. Şimdi bende notebook a geçeceğim. Bu arada web cam marka model kodunu paylaşır mısınız?

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Bir de şuradaki ayarlara girerek chrome' un web kameranızı görüp görmediğini kontrol eder misiniz?

Ettim, olmuyor.

Şu eklentiyi kurduktan sonra ayarları iyice bir kurcalayın. Şimdi bende notebook a geçeceğim. Bu arada web cam marka model kodunu paylaşır mısınız?

Bilgisayarın kendi webcami.

Chrome ve Chrome tabanlı tarayıcılar
Screenshot-2023-05-02-180048.png

Firefox
Screenshot-2023-05-02-180413.png

Not: Chrome'da denerken Firefox kapalıydı.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Ettim, olmuyor.

Bilgisayarın kendi webcami.

Chrome ve Chrome tabanlı tarayıcılar
Screenshot-2023-05-02-180048.png

Firefox
Screenshot-2023-05-02-180413.png

Not: Chrome'da denerken Firefox kapalıydı.
Sürücü güncelledim demiştiniz. Aygıt yöneticisinden kamera marka ve modelini aktarın. Bir de notebook marka modelini aktarabilirseniz sürücü uyumu kontrolü yapalım. Açıkçası bu sorun win10 kaynaklı gibi geliyor bana.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt