Diz üstü bilgisayarda rs232 nasıl kulanırım

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Arkadaşlar bulunduğum bölgede beko,arçelik tüplü tv hala yoğun kulanmaktadır genel olarak verdiği arızalar çoğusu sistem entegresi sc8256 olan entegre yazılimsal olarak çüküntüye neden oluyor belki 30tan fazla 8256elimde var hepsi yazılımsal sorunlu kulandığim bilgisayar usb girişlidir kom girişi yok yeni nesil bilgisayarlarda Rs232 kablo var çeviricide aldım kabloyla beraber bir türlü yapamadım ceviriciyi taktığımızda herhangi bir proğram ekliyormuyuz rs232 uygulaması için yoksa takıp direk kulanıyormuyuz ? sc8256 entegrenin yazılım dosyası var elimde kurulumuda yapa bilirim sadece sıkıntım rs232ve çevirici kısımdır bilgisayar kom girişi nasil seçerim demek istediğim eski bilgisayarlarda com 1 com2 gibisinden beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim herese şimdiden tşkler.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64

@kabus22,

format_webpa081b4ae64a4203e.webp

Ustam bunda var elimde bide rs232 kablo işe yariyacakmı inşallah forum arkadaşların yardımıyla sorunum çüzülür bilgisayarım windos10 kurulu

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış

@kabus22,

Ustam bunda var elimde bide rs232 kablo işe yariyacakmı inşallah forum arkadaşların yardımıyla sorunum çüzülür bilgisayarım windos10 kurulu
sürcüsü lazım pc baglayınca aygıt yöneticisinden bak ona göre yazılımı googlede arat ucuz olanlar xp de çalışır, sürücüyü sorunsuz yükleyebilirsen çalışır

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Yani windos10 çalışması olumsüz gibi geliyor bana dediğinize güre uygun bir sörücü yazılım indirmeniz daha uygun olur acemi olduğu içi belki basarmiya bilirim konumla ilgili yardimcı ol hocam

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yani windos10 çalışması olumsüz gibi geliyor bana dediğinize güre uygun bir sörücü yazılım indirmeniz daha uygun olur acemi olduğu içi belki basarmiya bilirim konumla ilgili yardimcı ol hocam
video da anlatılmış yapman gereken ayğıt yöneticisinden bak yazılımını bulup sanal xp de deneyeceksin bu kadar, artık şansına genelde sorunsuz çalışır,win 10 sürücüsü uyumlu ise çalışır ama zor , sanal xp kurup yapacaksın

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ustam windos10 ch431programer sorunsuz eprom flaş yaza biliyorum
tamam da farklı aparat bunlar, söylediğim gibi yazılım şart, sanal xp de işe yarıyor bende PL2303 çipli vardı çok yazılım attım sanal xp de

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Hocam bana nasi bir usb çevirici ünerirsin windos xp ve windos10 sürücüler calıştirmak icin

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış

teraspy teraspy Usta​

En iyi olanı sana söyler ona göre alırsın, etiketledim sana cevap verir usta, ama geç saatte online olur onun cevabını bekle ona göre al :ok

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

@kabus22,

en sağlam düzgün çalışan budur uzun süre kullandım

Com port ayarıda yapabilirsiniz ucuz olanlar çok iş görmüyor

Bu resimdeki size sıkıntı yaratabilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bende ,PL ,FTI ve tamamen ucuz olan "noname" 3 adet var ,ama C Cemil47 farklı bir tür programlıyacak,alışılmadık bir işlemci.biraz araştırdım ,mutlaka ayrı bir devre gerekecek gibi,hatta baskılı devrelerini de buldum ama "burada bu aletler yok" demişti ,tabii bir de o işlemciyi destekiyor mu bilmiyorum ,boşa da yönlendirmeyeyim.
Bu arada araştırmalarımda bu işlemci sanki lpt porttan programlanıyor gibime geldi ,beko servis tanıdığım yokki ,bilgi alayım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt